میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۱۸
 
 
هفته دوم از دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد
جدال مدعیان گروه ۲ در نصف جهان
جدال مدعیان گروه ۲ در نصف جهان
 

هفته دوم از دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد (جام ولایت) امروز با برگزاری ۴ دیدار در شهرهای تنکابن، جویبار، ساری و اصفهان پیگیری می‌شود.
در حساس‌ترین دیدار این هفته در گروه دوم فولاد ماهان سپاهان در اصفهان میزبان داماش بابل است.
شاگردان امیر توکلیان در ماهان که در دور رفت در بابل با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب حریف قدرتمند خود شده بودند به دنبال جبران شکست مرحله رفت هستند. این دیدار به نوعی حساس‌ترین مسابقه این هفته محسوب می‌شود چراکه هر کدام از این دو تیم در این مسابقه به برتری برسند نه تنها حضورشان را در جمع ۴ تیم برتر قطعی می‌کنند بلکه تا حد زیادی به عنوان بخت نخست صعود به عنوان تیم اول محسوب می‌شود.
البته با توجه به شرایط دیدارهای هفته آخر و رویارویی داماش با گاز شانس صعود این تیم حتی در صورت شکست در این مسابقه هم بالا است و پیروزی در این دیدار می‌تواند تضمینی برای صعود داماش به عنوان صدرنشین گروه دوم باشد.
از طرفی ماهانی‌ها کار سختی در هفته آخر مقابل شهدای ساری دارند که خود از مدعیان صعود به عنوان تیم دوم گروه دوم هستند و باید در دیدار خانگی این هفته حتماً مقابل داماش به پیروزی برسند.
دیدار این دو تیم می‌تواند از جذابیت‌های بالایی برخورد باشد؛ داماشی‌ها که در دو دیدار گذشته به نفرات اصلی‌شان استراحت داده بودند با توپ پُر گام به میدان خواهند گذاشت. از اردوی بابلی‌ها خبر می‌رسد که احسان لشگری دارنده مدال برنز المپیک لندن برای نخستین بار در فصل جاری لیگ برتر به میدان خواهد رفت که مصاف او با میثم مصطفی‌جوکار ملی‌پوش سابق ایران در المپیک پکن می‌تواند جالب توجه باشد. از طرفی نبرد مسعود اسماعیل‌پور و واسیل فدوریشین، نایب قهرمان اوکراینی المپیک دیدنی خواهد بود. عبدالسلام گادیسوف کشتی‌گیر المپیکی‌ روس داماش هم در این دیدار به میدان خواهد رفت.
مصاف سنگین‌وزن‌های دو تیم نیز در نوع خود می‌تواند تعیین کننده باشد. مودزماناشویلی، نایب قهرمان گرجستانی المپیک لندن که در دور رفت به ماهان پیوسته‌ است می‌تواند رقیبی جدی برای محمدرضا آذرشکیب باشد. به نظر می‌رسد تکلیف برنده دیدار ۲ تیم در سنگین‌وزن مشخص شود.

کار راحت شاگردان محمدیان مقابل از پیش بازنده‌ها
در دیگر دیدار این گروه گاز مازندران در سالن سید رسول حسینی ساری میزبان شهدای ساری است. گازی‌ها که در این فصل به هیچ تیمی نه نگفته‌اند و در تمام مسابقات تن به شکست داده‌اند به نظر نمی‌رسد رقیب سرسختی برای شاگردان محمدیان در شهدای ساری باشند.
به نظر می‌رسد ساروی‌ها مقابل حریف از پیش بازنده خود، با حداقل نیرو هم کار سختی برای پیروزی در این دیدار نداشته باشند و باید بیش از هر چیزی قدرت خود را بر دیدار هفته آخرشان مقابل ماهان متمرکز کنند.

ثامن در اندیشه انتقام؛ سایپا در فکر تکرار
در مهم‌ترین دیدار گروه اول سایپا در تنکابن میزبان ثامن‌الحجج (ع) سبزوار است. سایپایی‌ها که در هفته دوم دور رفت با غلبه بر ثامن در خانه حریف دست به کار بزرگی زده و نخستین شگفتی لیگ را رقم زدند به دنبال تکرار این نتیجه هستند هر چند که به خوبی می‌دانند ثامنی‌ها در اندیشه جبران این شکست هستند.
شاگردان محسن کاوه در ثامن که با برتری در هفته قبل مقابل رقیب اصلی‌شان پرسپولیس، راه صعودشان به مرحله نهایی را تا حد زیادی هموار کردند در صورت پیروزی در این دیدار صعودشان قطعی می‌شود و در هفته پایانی برای صدرنشینی خواهند جنگید هر چند که خیلی خوب می‌دانند لیگ محل شگفتی‌هاست و ممکن است مانند دور رفت یکبار دیگر غافلگیر شوند.
سایپا که بعد از تیم‌های ثامن و پرسپولیس در رده سوم جدول رده‌بندی گروه دوم قرار دارد در صورت پیروزی در این دیدار می‌تواند شانس صعود به مرحله پایانی را برای خود قائل باشد هر چند که کار سختی را پیش رو خواهد داشت.
پرسپولیس می‌برد یا شاگردان حاج‌کناری شگفتی‌ساز می‌شوند؟
در دیگر دیدار این گروه پرسپولیس در جویبار میزبان صدرای زیرآب است. پرسپولیسی‌ها که هفته گذشته مانند دیدار دور رفت بار دیگر مغلوب ثامن شدند به پیروزی مقابل صدرا نیاز دارند که با توجه به تفاوت دو تیم این نتیجه زیاد دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.
شاید پرسپولیسی‌ها با نیمی از توانشان هم کار سختی برای پیروزی در این دیدار نداشته باشند. در طرف مقابل هم شاگردان عباس حاج‌کناری که با وجود گمنامی، کشتی‌های قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته‌اند به دنبال شگفتی در این دیدار هستند، برای اعاده حیثیت به میدان خواهند رفت؛ هر چند که شکست هفته گذشته آنها مقابل سایپا کارشان را برای حضور در جمع ۴ تیم برتر سخت و شانس‌شان را کمرنگ کرد.
به هر حال به نظر می‌رسد به غیر از دیدار ماهان و داماش که شاید نتوان نتیجه آن را پیش‌بینی کرد سایر نتایج قابل پیش‌بینی باشد مگر اینکه شاهد خلق شگفتی دیگری در این هفته از لیگ برتر کشتی آزاد باشیم.
برنامه مسابقات این هفته به شرح زیر است:
- گروه اول:
سایپای شمال (تنکابن) - موسسه مالی‌واعتباری ثامن‌الحجج (ع)
پرسپولیس جویبار - صدرای زیرآب
- گروه دوم:
گاز مازندران - شهدای ساری
فولاد ماهان سپاهان اصفهان - داماش بابل

کد مطلب: 79000
 
Share/Save/Bookmark