میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
پاسخ موشکی کره شمالی به رزمایش سئول- واشنگتن

کره شمالی در واکنش به رمایش کره جنوبی و آمریکا برای پنجمین بار طی چند روز گذشته اقدام به شلیک موشک کرد.
خبرگزاری کره جنوبی بامداد شنبه خبر داد که کرهشمالی دو پرتابه ناشناس دیگر از ساحل شرقی خود شلیک کرده است. پیونگیانگ در حالی اقدام به شلیک این موشکها کرد که «دونالد ترامپ»، رئیسجمهور آمریکا روز جمعه (۱۸ مرداد/ ۹ اوت) اعلام کرد «نامه بسیار زیبای» دیگری از «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی دریافت کرده است. پیش از این، کره شمالی در کمتر از دو هفته گذشته اقدام به آزمایش چهار موشک کوتاهبرد کرده و به آمریکا هشدار داده ممکن است «مسیر جدیدی» را انتخاب کند. یک دیپلمات کره شمالی هم در یک سخنرانی روز سهشنبه به آمریکا هشدار داد کره شمالی ممکن است در خصوص برخی از گامهایی مهمی که تا کنون برداشته، تجدید نظر کند. رهبر کره شمالی نیز بامداد چهارشنبه گفته اقدام این کشور در پرتاب موشکهای هدایتشونده تاکتیکی به منظور هشدار به مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی انجام شده است.
خبرگزاری رسمی کره شمالی نوشته موشکهای تاکتیکی هدایتشونده که این کشور روز سهشنبه از منطقهای در غرب کره شمالی آزمایش کرد توانسته در ساحل شرق این کشور به اهداف مورد نظر خودش اصابت کند. رهبر کره شمالی اخیرا طی یک نامه که ترامپ آن را «نامه زیبا» خوانده است، نارضایتی شدید خود را از برگزاری رزمایشهای نظامی واشنگتن و سئول در شبه جزیره کره اعلام کرده است.ترامپ که در جمع خبرنگاران کاخ سفید صحبت میکرد با «زیبا» خواندن این نامه گفت: رهبر کره شمالی در این نامه نارضایتی خود را از رزمایش دریایی مشترک آمریکا و کره جنوبی اعلام کرده است. این رزمایش علیرغم هشدارهای کره شمالی از چند روز پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد.
در این نامه سه صفحهای که روز پنجشنبه ارسال شده است کیم گفته است، تمایلی به انجام آزمایشهای موشکی که اخیرا پیونگ یانگ انجام داده، ندارد اما آن را در مقابل رزمایشهای مشترک واشنگتن و سئول منصفانه میداند.ترامپ در ادامه به خبرنگاران گفت: من هم از آزمایشها ناراضی هستم و هم از رزمایشها!این درحالیست که یکی از شروط توافق کیم و ترامپ در دیدار ژوئن ۲۰۱۸ در سنگاپور توقف رزمایشهای آمریکا و متحدانش در شبه جزیره کره بود.
رئیس جمهور آمریکا، همچنین از احتمال یک دیدار دیگر با رهبر کره شمالی خبر داد. کیم و ترامپ تا حالا سه بار با یکدیگر دیدار کردهاند اما هیچ کاری از پیش نبردهاند و توافقات شفاهی دو طرف بعد از چند هفته به دست فراموشی سپرده شده یا با موانع زیاد برخورد کرده است. به عنوان مثال در دیدار سوم رهبران دو کشور در ماه ژوئن ۲۰۱۹ در مرز دو کره، دو طرف توافق کردند که مذاکرات مربوط به خلع سلاح فورا آغاز شود اما تا کنون که دو ماه گذشته، هنوز آغاز نشده است. ترامپ همچنین گفت که این نامه به صورت دستی برای وی ارسال شده است اما نگفت که چه کسی آن را آورده است. دولت ژاپن ضمن تأکید بر اینکه پرواز هرگونه موشک بالستیک بر فراز منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن را تأیید نمیکند گفت که پرتابههای امروز کره شمالی هیچ تهدیدی برای این کشور به همراه نداشتند. علیرغم هشدارهای پی در پی کره شمالی، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که رزمایشهای ۱۰ روزه با آمریکا از روز امروز آغاز خواهد شد.

کد مطلب: 110303
 
Share/Save/Bookmark
 


ali
۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۲۰:۰۶:۱۳
بنام خدا
وقتی ترامپ و امثال او صحبت میکنند ، چند ده سیاست مدار که جهان را اداره یا به هم می ریزند ، مراقت او هستند ! و اگر حرفی خلاف خواست آنها و منافع آمریکا زده شود ، فورا صحنه را عوض می کنند !.....پس این حرف هائی که ترامپ و..... می گویند ، خواست گردانندگان اصلی آمریکا است ! و خیلی مسائل دیگر.........
آمریکا همه ی جهان را سر کار گذاشته است! چون کره شمالی دست نشانده آمریکاست و............