میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۱
 
 
آتش موشک «قاصم» یمنی‌ها به جان متجاوزان

در شکستی دیگر برای متجاوزان به یمن، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تجمع عناصر وابسته به ائتلاف سعودی را در شمال این کشور با موشک بالستیک هدف قرار دادند.
سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف قرار دادن تجمع عناصر وابسته به ائتلاف سعودی در شمال غرب یمن خبر داد. سریع توضیح داد که در این حمله که در منطقه «حیران» در استان «حجه» صورت گرفت، دهها تن از شبه‌نظامیان وابسته به عربستان سعودی با موشک قاصم هدف قرار گرفتند. به گفته یحیی سریع، حمله موشکی صبح امروز یک عملیات پیشدستانه بود و سبب شد تا برنامه متجاوزان به یمن برای حمله به مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی در منطقه «حرض» (استان حجه) ناکام بماند.
وی روز سه‌شنبه گذشته به طور رسمی از موشک بالستیک میان برد «قاصم» رونمایی کرد و گفت که پیش از این نیز بارها از این موشک برای حمله به مواضع ائتلاف سعودی استفاده شده است. به گفته وی حمله موشکی به پایگاه «الجلاء» در استان «عدن» که در تاریخ دهم مرداد گذشته هدف قرار گرفت و بیش از ۴۱ کشته از ائتلاف سعودی در پی داشت نیز با موشک «قاصم» صورت گرفته بود.
خبر دیگر آنکه رئیس شورای عالی انقلاب یمن اعلام کرد اعتراف امارات به تروریست بودن شبه‌نظامیان وابسته به عربستان بیانگر این است که ائتلاف متجاوز مشروعیتی ندارد. محمدعلی الحوثی، رئیس شورای عالی انقلاب یمن، تاکید کرد بیانیه اخیر امارات، بر مشروعیت نداشتن ائتلاف متجاوز به یمن به سرکردگی عربستان تاکید دارد.
او در توئیتی نوشت: یمن با مقاومت و پایداری خود پیروز شده است و توطئه‌های متجاوزان را نقش بر آب کرده است. بیانیه امارات در زمینه حملات هوایی و بمباران کسانی که آنان را «تروریست‌ها در عدن» توصیف کرد، ثابت می‌کند که ائتلاف متجاوزان سعودی مشروعیتی ندارد. رئیس شورای عالی انقلاب یمن تاکید کرد: اعتراف امارات به تروریست بودن شبه‌نظامیان وابسته به عربستان سعودی بیانگر این مطلب است که اعضای ائتلاف از تروریسم حمایت می‌کنند و ثابت می‌کند که آمریکا مادر تروریسم است.
خبر دیگر آنکه عربستان سعودی سلاحهایی را که از صربستان وارد کرده بود در اختیار نیروهای واکنش سریع سودانی در یمن قرار داد پایگاه اینترنتی بلینگ کت (bellingcat) گزارش داد عربستان سعودی سلاحهایی را که از صربستان وارد کرده بود در اختیار نیروهای واکنش سریع سودانی در یمن قرار داد. پایگاه اینترنتی بلینگ کت (bellingcat) گزارشی را منتشر کرد که اریک وودس تهیه کرده است. این گزارش درباره رابطه سری و مبهم میان عربستان سعودی و عناصر جنجويد در سودان است که تسلیحات اروپایی در اختیار آنها قرار گرفته است.
در این گزارش آمده است سلاحی که ریاض از صربستان خریداری کرد به دست نیروهای واکنش سریع رسید و این نام جدید نیروهای خوف برانگیز جنجوید است که جنایات جنگی در دارفور مرتکب شدند و افراد آن امروز در جنگی که عربستان سعودی و متحدانش در یمن به راه انداخته اند, می جنگند.

کد مطلب: 110600
 
Share/Save/Bookmark