میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۷
 
 
از دختر مظلوم تا داماد بی‌گناه!
دامادها مشغول هستند، شریعتمداری، نعمت‌زاده و...
از برادرهای روحانی و جهانگیری تا شاه دامادها
دایره درز برخی از اتهامات نزدیکان مقامات دولتی از خویشاوندان نسبی به سببی گسترده شده این درحالی است که وضعیت اقتصادی کشور نیازمند امیدآفرینی و اعتمادسازی برای رفع موانع این حوزه است

پرونده‌های اتهامات فساد مالی از برخی از آقازاده‌ها و خویشاوندان نسبی به سببی ورود پیدا کرده است. 
تا دیروز از برادر و دختر مظلوم مقامات دولتی در پرونده‌های فساد مالی سخن گفته می‌شود حالا پای دامادها نیز به میان آمده شده است. پس از ماجرای انتصاب داماد رئیس‌جمهور به معاونت یکی از وزارتخانه‌ها که با انتقاد شدید افکارعمومی و استعفای اجباری وی انجامید، حالا ماجرای اتهامات داماد وزیر کار مطرح شده است. 
در جلسه دادگاه بانک سرمایه اعلام شد که «محمدهادی رضوی» ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات «بدون وثیقه» از سال ۹۱ تا ۹۴ ‏گرفته است. او داماد محمد شریعتمداری، وزیر فعلی کار است؛ رضوی در دادگاه با اشاره به اینکه برخی اصرار دارند بگویند او داماد وزیر کار است، گفته که داماد شریعتمداری‌ام نه نتانیاهو. نماینده دادستانی رضوی را متهم کرد که سعی داشته چندین ملک را که در نقاط مرغوب تهران خریداری کرده بوده از طریق گران‌نمایی و پرداخت رشوه، بیش از ۴ برابر ارزش واقعی ارزیابی شوند تا از این طریق بدهی خود را به بانک سرمایه تسویه کند. 
ماجرای داماد وزیر صنعت دولت یازدهم هم به جای خود مورد بحث بود. اتهاماتی درباره دست داشتن داماد نعمت‌زاده در شرکت‌های پتروشیمی و گشایس ال‌سی در ترکیه مطرح شد. چندی قبل ویلاسازی دختر نعمت‌زاده هم در منطقه لواسان که این روزها در این منطقه خوش آب و هوا باب شده سروصدای زیادی برپا کرد و شهرداری اقدام به تخریب قسمتی از بنای این ویلا کرد که پیش‌روی غیرقانونی در آن صورت گرفته بود اما بعدها اعلام شد که دختر نعمت‌زاده با حضور در شهرداری اعلام کرده است که خود اقدام به تخریب و بازسازی این بنا براساس قانون خواهد کرد و از شهرداری درخواست کرده که عملیات تخریب را متوقف کند.
متاسفانه این نوع اخبار و اتهامات از خانواده دولت کم نیست و از «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور گرفته تا «مهدی جهانگیرزاده» برادر معاون اول رئیس‌جمهور و برخی از آقازاده‌های وزرای دولت چنین اخبار و اتهاماتی در رسانه‌ها درز پیدا کرده است. در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ بود که یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری از واردات البسه توسط دختر وزیر وقت آموزش و پرورش سخن گفت و اسحاق جهانگیری در دفاع از وی گفت که دختر مظلوم وزیر جهت امرار معاش سعی کرده است کاری انجام دهد. اما به نظر می‌رسد که حالا ورود غیرقانونی نزدیکان دولتمردان به عرصه اقتصاد و ویلاسازی‌های غیرقانونی و... در حال افزایش است. در این حوزه جالب اینجاست که وقتی متهمی منتسب به یکی از مقامات دولتی در دادگاهی حاضر می‌شود از رسانه‌ها و دادگاه می‌خواهند که وی را به عنوان داماد وزیر نشناسند اما اینکه چقدر اخذ تسهیلات با نام و رانت بوده است سوالی است که در این موارد مطرح می‌شود و به طور جدی وجهه مقامات دولتی نزد مردم خدشه‌دار می‌شود. این روزها که وضعیت اقتصادی کشور نیز نابه‌سامان است و تولیدکنندگان و بازاریان سعی می‌کنند که هر طور شده در این شرایط سخت خود را سرپا نگاه دارد و جامعه به امیدواری نیاز دارد، دولتی که نام خود را دولت تدبیر و امید نهاده است بایستی بیشتر از هر زمان دیگری به حوزه اقتصادی و جامعه امیدواری تزریق کند. اما اینگونه اخبار به وضوح نه تنها امید جامعه را از آنها سلب می‌کند بلکه نسبت به اقدامات دولت درخصوص برطرف کردن اقتصادی کشور به طور جدی رنگ بی‌اعتمادی می‌زند.

کد مطلب: 109017
 
Share/Save/Bookmark