میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
 
 
وزیر بهداشت خطاب به خودروسازان:
ساخت ارابه مرگ را کنار بگذارید
ساخت ارابه مرگ را کنار بگذارید
 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطاب به خودروسازان گفت باید ساخت ارابه مرگ را کنار گذاشته و خودروی با کیفیت تولید کنند.
سعید نمکی در آئین افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه کرمان استان عجیبی است و در عرصه فرهنگ و هنر سراسر رمز و راز و خوبی است اظهار داشت: باید به نسل جوان حقایق را گفت و آنها را با تاریخ سراسر عزت کشور آشنا کرده و شهدا را به‌عنوان یک الگو به آنها معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه سردار سلیمانی افتخار جهان اسلام بوده که زادگاهش استان کرمان است گفت: بعد از انقلاب دستآوردهای زیادی در عرصه‌های مختلف داشتیم اما یکی از نفیس‌ترین دستآوردها نظام سلامت کشور است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه زمانی در این کشور از هر ۱۰۰ هزار زن باردار حداقل ۲۷۰ نفر به دلایل مختلف فوت می‌شد اما امروز این آمارها به حداقل ممکن رسیده است افزود: در این دولت طرح تحول نظام سلامت شکل گرفته است.
وی کاهش پرداخت از جیب بیمار و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی و رسیدگی به بیماران صعب‌العلاج را از اهداف اصلی اجرای این طرح دانست و افزود: در استمرار این طرح تلاش می‌کنیم. نمکی با اشاره به اینکه از وزیر سابق بهداشت جناب آقای قاضی‌زاده برای اجرای این طرح تشکر می‌کنم گفت: توسعه خانه‌های بهداشت روستایی در دستور کار وزارت بهداشت است. وی با بیان اینکه امروز دچار چالش‌های جدید در نظام سلامت هستیم افزود: حوادث جاده‌ای، مرگ و میرهای ناشی از بیماران غیرواگیر از چالش‌های جدید نظام سلامت است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه فشار خون و دیابت و بهداشت روان، افزایش جمعیت سالمند نیز از دیگر چالش‌های کشور است که برای رفع این چالش‌ها نیازمند مشارکت همگانی هستیم گفت: در سال ۹۶ در یک آمار تحلیلی ۳۸۰ هزار مرگ در کشور داشتیم که ۳۱۳ هزار مورد آن در اثر بیماری‌های غیرواگیر بوده است که فشار خون دلیل اصلی آن است.
وی با بیان اینکه در طرح تحول نظام سلامت پیشگیری بر درمان مقدم است افزود: ۴۰ درصد از بیماران مبتلا به فشارخون متاسفانه از بیماری خود خبر ندارند.
نمکی با اشاره به اینکه طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در کشور در حال اجرا است و این طرح در استان کرمان بسیار خوب اجرا شده است بیان کرد: دلمردگی در کشور زیاد است که باعث بروز انواع بیماری‌ها می‌شود و نیازمند یک کشور شاداب و دارای امید هستیم.
وی با بیان اینکه خودروسازان ما باید ساخت ارابه مرگ را کنار گذاشته و خودروی با کیفیت تولید کنند افزود: در سال ۱۶ هزار مرگ در تصادف جاده‌ای داریم و باید این حوادث مدیریت شود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه یکی از سخت‌ترین سال‌های بعد از انقلاب را می‌گذرانیم گفت: دشمن طراحی هوشمندانه دارد تا راه‌های اقتصادی را بر کشور ببندد اما با همت و تلاش و مشارکت همه مردم دشمن را در عرصه اقتصادی نیز شکست خواهیم داد. وی با بیان اینکه توسعه بهداشت و درمان در نقاط کم برخوردار کشور را با جدیت پیگیری می‌کنم افزود: زمینه حضور بخش خصوصی در کشور و به‌ویژه نقاط محروم را فراهم خواهیم کرد و از این بابت نگرانی نیست. 

کد مطلب: 109710
 
Share/Save/Bookmark