میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۶
 
 
یمنی‌ها بخشی از انتقام خون هفت هزار کودک را از سعودی گرفتند
سوختن آرامکو در آتش "قدس ۲"

در اقدامی که بخشی از انتقام خون ۷ هزار کودک یمنی و آغاز راهی برای تغییر موازنه جنگ و شکستن صفوف ائتلاف سعودی، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات موشکی موفق علیه پالایشگاه آرامکو در عربستان سعودی خبر داد و افزود، موشک «قدس ۲» در این عملیات استفاده شد.
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، یگان موشکی ارتش یمن موفق شد با موشک هدایت‌پذیر «قدس ۲» ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی را هدف بگیرد.
وی در صفحه توییتر خود نوشت، این موشک‌ها اخیرا پس از پشت سر گذاشتن آزمایش‌های عملی موفق در عمق عربستان سعودی که هنوز اعلام نشده است، وارد فاز خدماتی شده‌‌اند.یحیی سریع افزود، موشک قدس ۲ با موفقیت به هدف برخورد کرده و خودروهای آتش‌نشانی و آمبولانس‌ها به سوی مکان هدف گرفته شده شتافته‌اند.وی تصریح کرد، این عملیات در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده چند روز پیش نیروهای مسلح یمن مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق عربستان سعودی انجام شده است.سریع بار دیگر خطاب به شهروندان و شرکت‌های خارجی عامل در عربستان سعودی گفت، عملیات ارتش یمن ادامه دارد و توصیه می‌شود که از تأسیسات حیاتی در عربستان سعودی دور شوند زیرا جزء بانک اهداف صنعاء هستند.
شرکت نفتی آرامکو مدعی شد که موشک ارتش یمن به هدف اصابت نکرده و تلفاتی در پی نداشته است.
عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله از ورود به مرحله فروپاشی نیروهای ائتلاف متجاوز خبر داد و افزود، منافعی که ابوظبی و ریاض از طریق سازش با تل‌آویو به دست آورده‌اند در مقایسه با آنچه در یمن از دست داده‎‎اند، ناچیز است. «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن بر فروپاشی نیروهای ائتلاف سعودی تأکید کرد.وی به «المیادین» گفت: ما در حال ورود به مرحله جدیدی که همان مرحله فروپاشی نیروهای نیروهای ائتلاف متجاوز است، هستیم.البخیتی افزود: منافع امارات و عربستان سعودی از مسیر عادی‌سازی روابط (با رژیم صهیونیستی) در مقایسه با آنچه در یمن از دست داده‎‎اند، بی ارزش است.
لازم به ذکر است با پیشروی‌های مستمر ارتش یمن در جبهه‌های مختلف نبرد آزادسازی مأرب از دست متحدان ائتلاف سعودی، این شهر در یک قدمی آزادی قرار گرفته و شکاف‌ها و چنددستگی‌های عمیق در صفوف متجاوزان ایجاد شده است. استان «مأرب» در یمن که سرشار از منابع نفتی و گازی است و مهم‌ترین مرکز حضور حزب اخوانی «الاصلاح» -پیاده‌نظام دولت مستعفی عبدربه منصور هادی - در یک قدمی آزادسازی قرار گرفته است.پایگاه خبری «المشهد الیمنی» با انتشاری گزارشی از جدیدترین تحولات نبرد در این استان و پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نوشت که در پی تلفات مستمر و سنگین نیروهای متجاوز در جبهه‌های مأرب و نزدیک شدن آنها به زمان از دست دادن این شهر، پایگا‌‌ه‌های مختلف اینترنتی تصاویری از حضور شماری از قهرمانان ارتش و کمیته‌های مردمی منتشر می‌کنند که در پایگاه نظامی استراتژیک «ماس» در نزدیکی شهر مأرب مستقر شده‌اند. نیروهای ارتش یمن پس از نبرد دو هفته‌ای، سرانجام هفته پیش موفق شدند تسلط خود بر این پایگاه نظامی استراتژیک که آخرین و مهمترین خطوط دفاعی ائتلاف سعودی در شهر مأرب به شمار می‌رفت، تحکیم بخشند و اکنون پس از پاکسازی آن از نیروهای متجاوز در آن مستقر شده‌اند.در ادامه این گزارش آمده است که شبکه المیادین به نقل از «احمد العلیی» وزیر گردشگری یمن اعلام کرده بود که پایگاه «ماس» در حال حاضر در دست نیروهای یمنی پس از نبرد با نیروهای هادی و حزب الاصلاح قرار دارد.
پایگاه خبری یمنی «الصحافه» نیز تصاویری از حضور نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در این پایگاه نظامی در منطقه «الجدعان» منتشر کرد که نشان می‌دهد شماری از رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مقابل دروازه این پایگاه که با پرچم‌های جمهوری یمن مزین شده، ایستاده‌اند.

کد مطلب: 116217
 
Share/Save/Bookmark