میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۶
 
 
حل مشکلات دانشگاه آزاد در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
تعدادی از نمایندگان و اعضاء کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی میزبان نمایندگان کمپین پیگیری همسان سازی حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های دولتی در ظهر یکشنبه سی ام آذر در ساختمان مجلس واقع در خیابان مجاهدین اسلام بودند.
در این نشست یک ساعته از از نمایندگان و اعضاء کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس علیرضا منادی سفیدان نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو، علی کریمی فیروزجائی نماینده بابل، سارا فلاحی نماینده ایلام و مسلم صالحی نماینده اقلید همدلانه به مسائل و مشکلات مطروحه و از جمله نابرابری‌های ناشی از حقوق و دستمزد گوش فرادادند و در گفتگو‌های مبسوطی وعده کمک برای حل و فصل مشکلات اعضاء و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی را دادند.
از سوی کمپین پیگیری همسان سازی حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه‌های دولتی در این نشست سوسن صفاوردی، شکوفه آقابیگی، بهرام خیری، یونس قربانی و مجتبی مقصودی حضور داشتند.
در این جلسه ضمن اشاره به نقش، تاثیر و جایگاه عظیم دانشگاه آزاد اسلامی به جامعه‌ی علمی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و اجرایی کشور به مثابه یکی از بزرگترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی، شرایط نابسامان کنونی در این دانشگاه، به ویژه وضعیت معیشتی نامناسب کادر علمی و اداری دانشگاه و دریافتی‌های حقوقی حدود پنجاه درصدی به نسبت اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی که عملا زیر خط فقر قرار گرفته اند مورد طرح و بررسی قرار گرفت. موضوع عدم اجرای مصوبه هیات امنای دانشگاه مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی حقوق از سوی مسئولین اجرایی دانشگاه، ابهام ماهیت و جایگاه نهاد دانشگاه آزاد اسلامی در نسبت با نهاد دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از جمله دیگر موضوعات مورد گفتگو در این نشست صمیمانه بود.
در ادامه به حضور ۲۰ عضو هیئت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی در میان نمایندگان فعلی مجلس و پیوند و وابستگی علمی، آموزش و اجرایی حدود ۷۰ درصد از همین نمایندگان به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی اشاره شد که در صورت توجیه، فعال سازی و مشارکت بخشی، این نمایندگان بزرگترین سرمایه و ظرفیت برای تحقق خواسته مشروع و برحق این کمپین هستند. موضوع مشکلات مالی دانشگاه، طلب ۲۰۰۰ میلیاردی دانشگاه از بنیاد شهید، افزایش جذب دانشجو، مجوز اخیر وزارت علوم برای جذب بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد از دیگر موارد مطروحه در این نشست بوده است.
در ادامه اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشکر از حضور نمایندگان در این نشست، خواستار تحقق موارد ذیل شدند:
تلاش نمایندگان مجلس برای همسان سازی حقوق و مزایای کارکنان دانشگاه آزاد با کارکنان دانشگاه دولتی.
اعمال افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مطابق با مصوبه هیأت محترم امنای دانشگاه آزاد اسلامی.
تلاش جهت اختصاص ردیفی در بودجه عمومی دولت به دانشگاه آزاد اسلامی.
طرح ساماندهی شخصیت حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی.
در پایان به پیشنهاد نمایندگان محترم مجلس مقرر شد کارگروهی مشترک از نمایندگان مجلس در فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی، کمیسیون آموزش مجلس و اساتید و نمایندگانی از دانشگاه آزاد تشکیل شود تا ضمن بررسی مسائل دانشگاه آزاد بتوانند طرحی قابل دفاع در رابطه با حل مشکلات اساسی دانشگاه آماده کنند و آن را پس از طی مراحل قانونی به رأی نمایندگان بگذارند.
کد مطلب: 116768
 
Share/Save/Bookmark