میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳
 
 
مردم تبریز حماسه آفریدند
امنیت و آرامش؛ خط قرمز مردم
مردم تبریز در اقدامی خودجوش و با شور و شعور برای جدا کردن صف خود از آشوبگران و حمایت از بیانات رهبری، راهپیمایی کردند...
امنیت و آرامش؛ خط قرمز مردم
 

مردم تبریز در اقدامی خودجوش و با شور و شعور برای جدا کردن صف خود از آشوبگران و حمایت از بیانات رهبری، راهپیمایی کردند.
مردم تبریز روز گذشته در حمایت از بیانات حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و محکوم کردن اقدام آشوبگران که به بهانه گرانی بنزین در برخی نقاط کشور دست به اغتشاش و آسیب به اموال عمومی زدند همچنین اجازه سوءاستفاده به دشمنان ایران اسلامی دادند، راهپیمایی باشکوهی برگزار کردند. راهپیمایی‌کنندگان که از ساعات اولیه صبح به خیابان‌ها آمدند، از مصلای تبریز به سمت میدان ساعت حرکت کردند.
کفن‌پوشان تبریزی در حمایت از امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی،با سر دادن شعار، خود را گوش به فرمان رهبری دانسته و از اقدام آشوبگران و حامیان خارجی آنان اعلام انزجار کردند. راهپیمایی‌کنندگان در این مراسم پرشکوه، امنیت و آرامش کشور را خط قرمز مردم آذربایجان دانسته ‌و خواستار اقدام جدی و موثر دولت در رفع نگرانی مردم شدند. شرکت‌کنندگام در راهپیمایی تبریز شعار "اعتراض حق مرد، اغتشاش کار دشمن" ، "تنها راه رهایی اطاعت از رهبری‌ است"، "آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی"،"بیزاؤلماغا حاضیروخ، خامنه‌ای سربازیوخ" و ... سر دادند. 

فدائیان رهبری در تبریز حماسه بیعت آفریدند
یادمان است که تبریزی‌ها در جریانات حوادث ۸۸ نیز با بصیرت خود حماسه ۹ دی را رقم زدند.
امروز نیز مردم تبریز صف خود را از آشوبگران اعتراضات مردمی افزایش قیمت بنزین جدا کرده و فرمایشات رهبری را فصل الخطاب خود قرار دادند. بار دیگر آذربایجانی‌ها ۸ دی دیگری را در آخرین روزهای آبان ماه رقم زدند،میدان ساعت تبریز میزبان مردمی بود که با مشت‌های گره خورده، مخالفت خود با آشوبگران را به نمایش گذاشتند.
تجمع‌کنندگان در طول مراسم با بر تن کردن کفن و سر دادن شعارهای مرگ بر آشوبگر، آمریکا حیا کن توطئه را رها کن، بیر بئله لشگر گلیب به عشق رهبر گلیب" اقدام آشوبگران و فتنه‌گران در تخریب و آسیب به اموال عمومی را محکوم کردند و خواستار برخورد با فتنه‌گران شدند. «زهرا» از صدها جوانی است که در این راهپیمایی شرکت کرد؛ او که دانشجوی دانشگاه تبریز است می‌گوید: درست است در این برهه تغییر قیمت بنزین فشاری بر مردم بود ولی این افزایش قیمت به سود افرادی است که خودرو ندارند و حتی فرهنگ بدون خودرو را نیز افزایش می‌دهد و از همه مهم‌تر تکانی به خود می‌دهیم تا کمی اقتصاد مقاومتی یاد بگیریم.
«آیدین» که به همراه دوستش سعید در این راهپیمایی شرکت کرده، معتقد است: افزایش شبانه قیمت بنزین شوکی بود که بر مردم وارد شد و باعث شد تا عده‌ای بدون صبر و ناآگاهانه و برخی‌ها نیز با سوءاستفاده از فرصت اقدامات ناپسندی کنند ولی لحظه‌ای به این فکر نکردند که این کار دست و پای قاچاقچیان را قطع می‌کند. محبوبه کوازی پیرزن مسن حدودا ۹۰ ساله که خود را از محله صائب به محل راهپیمایی رسانده بود، می‌گوید: خاله شهید هستم، دامادمان هم شهید شده است. او می‌گوید: شهیدان به ما وصیت کرده‌اند که حافظ انقلاب باشیم، ما نیز تا آخرین قطره خونمان پشت انقلاب هستیم.
از او می‌پرسم چرا به اینجا آمده‌ای؟می‌گوید: آمده‌ام تا به دشمنان بگویم دست از فتنه‌افروزی بردارید،" آج قالاریخ، باش اَیمریخ دشمنه" این را زمزمه می‌کند و از من دور می‌شود. حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی که سخنران این راهپیمایی بود، ضمن محکومیت اقدام آشوبگران و انحراف تجمع مسالمت‌آمیز مردمی گفت: درست است با وارد کردن افرادی به میان تجمعات مسالمت‌آمیز مردمی که به خاطر دلخوری و نگرانی بود، خسارت‌هایی به بار آمد ولی این عده، امنیت و آسایش همان مردم نگران از شوک ناشی از مصرف سوخت را بر هم زدند ولی با حضور مردم بصیر و آگاه آذربایجان امروز جوابشان را گرفتند. وی با تاکید بر اینکه باید صف مردم دلخور و نگران از قیمت‌ها از صف افرادی که به اموال مردم، بسیج و نیروی انتظامی خسارت وارد می‌کنند جدا شود، تصریح کرد: ما هشدار خود را به مزدوران و جیره‌خواران می‌رسانیم، چرا که امنیت و آرامش مردم کشور خط قرمز آذربایجان یعنی سر ایران است. نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه همانطور که رهبری فرمودند، یقینا در اجرای چنین طرحی برخی مردم یا نگران شده، یا ناراحت شده، یا به ضررشان است با تاکید بر اینکه توجه به مطالبات به حق مردم از سوی دولت در نظارت جدی و دقیق بر بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها مطلبی است که باید مورد توجه دولت قرار گیرد، افزود: فتنه‌گران و کارفرمایان پشت پرده، بارها ملت قهرمان ایران را آزموده‌اند در حالی که آزموده را آزمودن خطاست.
چند روزی است که تعدادی از شهرهای کشور در تب و تاب افزایش بنزین است، مردم در این شهرها تجمعات مسالمت‌آمیزی برگزار کردند ولی عده‌ای سودجو با هدایت‌های معاندان از جمله سازمان منافقین این اعتراضات مسالمت‌آمیز و مدنی را به انحراف کشانده و باعث آتش‌ افروزی‌هایی شدند. از بامداد ۲۴ آبان ماه، براساس تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، قیمت بنزین مصرفی به صورت سهمیه‌بندی لیتری ۱۵۰۰ تومان و آزاد لیتری ۳ هزار تومان در اختیار خودروها قرار می‌گیرد.

کد مطلب: 111664
 
Share/Save/Bookmark