میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۰
 
 
معرفی میلیاردرهای جهان؛ مارک راسل بنیوف
معرفی میلیاردرهای جهان؛ مارک راسل بنیوف
 
نحوه نگرش و دوراندیشی نسبت به فعالیت های کاری از جمله عوامل موفقیت های پی در پی بنیوف بوده است. از سوی دیگر جسارت و شجاعت او سبب شد تا چالش های بزرگی که امکان داشت هر فردی را از ادامه فعالیت کاری خود باز دارد، باعث دلسردی وی نشود.
به گزارش پول‌نیوز،مارک راسل بنیوف در 25 سپتامبر 1964 در سانفرنسیسکو کالیفرنیا به دنیا آمد. او موسس و رئیس شرکت و سایت "سلزفرس دات کام" (Salesforce.com) است. این شرکت در زمینه طراحی نرم افزار در دنیای مجازی اینترنت به فعالیت می پردازد. این در حالی است که ایده جسورانه وی با نام "پایان تمام نرم افزارها" در کنار مدیریتی بی نظیر، مسیر تازه ای را در طراحی و توزیع نرم افزارهای کامپیوتری ایجاد کرده است. در حال حاضر بنیوف با 1.3 میلیارد دلار سرمایه خالص و شرکتی که ارزش آن بالغ بر میلیاردها دلار است، یکی از برترین کارآفرینان و ثروتمندان جهان محسوب می شود.

رمز موفقیت
تا قبل از تاسیس سلزفرس و موفقیت های متوالی آن در دنیای فن آوری دیجیتال، بنیوف تجربیات بسیاری را از طریق کار در شرکت های مختلف کسب کرده بود. زمانی که وی در دبیرستان مشغول به تحصیل بود، شرکت کوچکی به نام "لیبرتی سافتور" را تاسیس کرد. او در آن زمان به طراحی و فروش بازی های کامپوتری برای کنسول بازی آتاری می پرداخت. پس از آن و با پذیرفته شدن در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، بنیوف توانست مدرک کارشناسی خود را در رشته مدیریت بازرگانی از این دانشگاه دریافت کند. پس از قارف التحصیلی از دانشگاه او توانست به عنوان برنامه نویس در بخش مکینتاش شرکت اپل مشغول به کار شود. اما شاید بهترین دوران کاری وی قبل از تاسیس سلزفرس به کار در شرکت اوراکل بازگردد. بنیوف به مدت 13 سال در این شرکت به فعالیت پرداخته و پست های مختلف مدیریتی و اجرائی را در آنجا تجربه کرد. او در 23 سالگی به عنوان موفقترین فرد تازه کار سال انتخاب شد. اما پشتکار و پیشرفت وی به اندازه ای بود که سه سال بعد و در 26 سالگی، توانست تا عنوان جوانترین قائم مقام شرکت را به خود اختصاص دهد.

فعالیت های اخیر
بنیوف در سال 1999 و در حالی که 35 ساله بود، سلزفرس را تاسیس کرد. در آن زمان دفتر شرکت در یک آپارتمان اجاره ای قرار داشت. اما با توسعه فعالیت های سلزفرس و راه اندازی وب سایت شرکت، این امکان برای مشتری های بنیوف فراهم شد تا طراحی برنامه های کاربردی مورد نیاز خود را با توجه به امکاناتی که سلزفرس در اختیار آنها قرار می دهد، انجام دهند. این ایده خلاقانه انقلابی در طراحی و توزیع نرم افزارها در دنیای مجازی اینترنت به وجود آورد. بنیوف از زمان تاسیس شرکت تا به امروز توانسته جوایز بسیاری از قبیل ابتکارات فن آوری "وال استریت ژورنال" و قرار گرفتن در میان ده شرکت برتر "فربس" و 100 شرکت برتر "بیزینس ویک" را به واسطه فعالیت کاری خود دریافت کند. وی همچنین طی سال های 2003 تا 2005 به عنوان یکی از روسای کمیته مشاوره و فن آوری اطلاعات دفتر ریاست جمهوری ایالات متحده در زمان جورج بوش انتخاب شد. بنیوف نویسنده یکی از کتاب های پرفروش آمریکا به نام "در پشت ابر" نیز است.

آموزه هائی از بنیوف
نحوه نگرش و دوراندیشی نسبت به فعالیت های کاری از جمله عوامل موفقیت های پی در پی بنیوف بوده است. از سوی دیگر جسارت و شجاعت او سبب شد تا چالش های بزرگی که امکان داشت هر فردی را از ادامه فعالیت کاری خود باز دارد، باعث دلسردی وی نشود. او همواره با مسئولیت پذیری بالا، در نقش رهبری توانمند ظاهر شده است. در عین حال وی از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار بوده و دیدگاه و نظرهای دیگران را مورد توجه قرار می دهد. بنیوف تا به امروز فعالیت های بشر دوستانه و خیریه بسیاری را انجام داده که از آن جمله می توان به اختصاص 100 میلیون دلار برای ساخت بیمارستان کودکان سانفرانسیسکو در سال 2010 اشاره کرد. اما شاید مهمترین آموزه ای که از وی می توان آموخت این است که اهداف بزرگ را سرلوحه کار خود قرار داده و هرگز در مسیر دستیابی به آنها ناامید نشوید.
کد مطلب: 64926
 
Share/Save/Bookmark