میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
 
 
نایب رئیس هیات مدیره بورس تهران:
تعامل بانک مرکزی و بازار سرمایه باید متحول شود

نایب رئیس هیات مدیره بورس تهران اعلام کرد: تعامل بازار سرمایه و بازار پول در یکسال گذشته به شدت آسیب دیده و انتظار داریم در فضای تازه این رابطه متحول شود.
محمودرضا خواجه نصیری در نشست خبری اعلام کرد: اهداف توسعه‌ای بازار سرمایه در بخش ابزارهای مالی و به طور مشخص در زمینه صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیاز به همکاری‌های سازنده تری از سوی بانک مرکزی وجود دارد.
وی گفت: توسعه صندوق‌های متنوع همانند صندوق‌های قابل معامله، صندوق جسورانه صندوق‌های زمین و ساختمان، بازار مشتقه، بازار فروش استقراضی می‌تواند از جمله اهداف بنیادی برای گسترش ابزارهای مالی در بورس باشد. خواجه‌نصیری درباره راهکارهای عملیاتی رونق‌بخشی بیشتر بورس افزود: اجرای معاملات الگوریتمی و معاملات پُربسامد از راهکارهای نوین افزایش رونق در بورس هستند که باید در بازار سهام به صورت جدی‌تری دنبال شود.
وی درخصوص تامین مالی صورت گرفته در بخش اوراق مشارکت در سال گذشته گفت: در سال ۹۶ به میزان ۱۶۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک، ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری تهران، ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری اصفهان در سال ۹۶ و ۵ اوراق سلف موازی از ابتدای سال تا به امروز منتشر شده است.
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن به نقش بازرگردانی در بورس برای تقویت رونق بازار سهام اشاره کرد و گفت : باید بازرگردانی در بورس به صورت انسجام یافته تری انجام شود چراکه این اتفاق می‌تواند شفافیت داد و ستدها را در بورس بیشتر کند.
وی در ادامه اظهار داشت: دارایی‌های تحت مدیریت تامین سرمایه تمدن بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است و در مجموع ۱۸ درصد از کل معاملات بازار سهام را انجام می‌دهیم. خواجه‌نصیری افزود: ۱۴۰ هزار میلیارد تومان در صندوق بازرگردانی فعال هستیم و ۲ هزار و ۶۲۵ میلیارد تومان پرتفوی فعال سهام را مدیریت می‌کنیم و ۹۰ هزار میلیارد تومان بازرگردانی در بورس را تامین سرمایه تمدن انجام می‌دهد.
خواجه نصیر درباره فعالیت‌های سامانه iBshop گفت : بیش از ۵۰۷ هزار کاربر در این سامانه مشغول به سرمایه گذاری هستند و به طور میانگین روزانه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تراکنش در این سامانه صورت می‌گیرد.
وی در ادامه گفت : معرفی جذابیت‌های بازار سرمایه به مردم برای جذب سرمایه‌ها باید به صورت یک راهبرد اصلی تعریف و تببین شود چراکه ظرفیت‌ها و شفافیت‌های بازار سرمایه می‌تواند در جذب پول‌های سرگردان نقش ویژه‌ای داشته باشند.سیاست روز

کد مطلب: 105986
 
Share/Save/Bookmark