میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۵
 
 
گروه‌های فلسطینی به تجاوز ارتش صهیونیستی به غزه واکنش نشان دادند
گلوله‌باران جواب گلوله‌باران

جشن نتانیاهو از سازشکاری امارات و بحرین چندان دوام نیاورده است چنانکه شاخه نظامی گروه‌های فلسطینی در واکنش به حملات صهیونیستی به مواضعی در نوار غزه، برخی شهرک‌های مجاور غزه را با راکت هدف گرفتند و تأکید کردند که معادله «گلوله‌باران جواب گلوله‌باران» پابرجاست.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دیروز سلسله حملات هوایی علیه مناطق مختلف در نوار انجام دادند. بر اساس گزارش رسانه‌‎های فلسطینی در این حملات چند پایگاه مقاومت هدف گرفته شد و به منازل غیرنظامیان آسیب وارد شد.شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت فلسطینی هم در واکنش، شهرک‌های صهیونیستی مجاوز غزه را با راکت هدف گرفتند و آژیرهای هشدار را در آن به صدا درآوردند.در همین ارتباط، «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، شلیک راکت به سمت شهرک‌های صهیونیستی در پاسخ به حملات این رژیم به مواضع مقاومت در غزه و در چارچوب معادله «گلوله‌باران جواب گلوله‌باران» صورت گرفت.گردان‌های شهدای «الاقصی» شاخه نظامی فتح نیز در پیامی به دشمن صهیونیستی اعلام کرد: گلوله‌باران مقابل گلوله‌باران، معادله‌ای است که مقاومت فلسطین آن را تغییر نخواهد داد.
گردان‌های «ابوعلی المصطفی» شاخه نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین و گردان‌های «المقاومة الوطنیه» هم در پیامی کوتاه هشدار داد: گلوله‌باران پاسخ گلوله‌باران.گردان‌های «ناصر صلاح الدین» شاخه نظامی کمیته‌های مقاومت در فلسطین هم اعلام کرد، زمان سکوت تمام شده و آتش با آتش پاسخ داده می‌‎شود.
گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس نیز اعلام کرد، رژیم صهیونیستی هزینه هر تجاوزی به ملت فلسطین یا پایگاه‌های مقاومت را خواهد داد و پاسخ گلوله‌باران، گلوله‌باران است.اتاق عملیات مشترک گروه‌های فلسطینی نیز به نوبه خود اعلام کرد، به دشمن صهیونیستی اجازه هدف گرفتن ملت فلسطین و مواضع مقاومت داده نخواهد شد و به حملات صهیونیستی پاسخ داده می‌‎شود.ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه حدود ۱۵ راکت به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در نزدیکی نوار غزه شلیک شد، مدعی شد جنبش حماس مسئول تمام اتفاقات داخل و خارج نوار غزه است.
خبر دیگر آنکه یکی از رهبران معارض بحرینی ضمن انتقاد از عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که برخی از کشورهای عربی از دهها سال پیش، روابط خود را با صهیونیست‌ها عادی کرده‌ بودند.«علی الفایز» رئیس دفتر سیاسی فراکسیون معارضان بحرین امروز چهارشنبه از عادی‌سازی روابط منامه و ابوظبی با تل‌آویو انتقاد کرد.پایگاه خبری «المعلومه» به نقل از الفایز گزارش داد که عادی‌سازی به یک ابزار آمریکایی برای مقابله با محور مقاومت تبدیل شده است».وی بر این باور است که برخی از کشورهای عربی از دهها سال پیش، روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کرده‌ بودند.
همچنین نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن انتقاد شدید از بحرین و امارات، تأکید کرد که ملت فلسطین به مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.«صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، این توافق را یک «اتفاق تأسف‌بار» دانست و گفت که این رژیمها، مقدسات و اصول امت اسلامی را فدای «منافع شخصی بی‌ارزش» کردند.خبرگزاری «صفا» به نقل از العاروری گزارش داد که این منافع شخصی، شامل حمایت از ترامپ و نتانیاهو برای انتخابات آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
همچنین «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف)، به امضای توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین واکنش نشان داد. عریقات گفت که آنچه در کاخ سفید رخ داد، امضای نقشه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص توافق صلح ادعایی موسوم به «معامله قرن» توسط بحرین و امارات بود.تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی در کاخ سفید، پایان اشغالگری در فلسطین را تنها راه تحقق صلح در منطقه دانست. تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای سه‌شنبه‌شب گفت که «صلح و ثبات در منطقه تنها زمانی محقق خواهد شد که اشغالگری پایان یابد و مردم فلسطین به حقوق خود برسند». در این میان در ادامه رقابت دموکرات و جمهوریخواه برای جلب نظر لابی صهیونیستی نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با پرداختن به موضوع فروش جنگنده «اف-۳۵» به امارات به کنگره این کشور توصیه کرد برتری نظامی رژیم صهیونیستی در غرب آسیا باید همواره حفظ شود.

کد مطلب: 115381
 
Share/Save/Bookmark