میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۲۱
 
 
هفته دوم لیگ برتر کشتی آزاد
پرسپولیس‌ در اندیشه جبران
پرسپولیس‌ در اندیشه جبران
 

رقابت‌های هفته دوم لیگ برتر کشتی آزاد امروز با برگزاری ۴ دیدار پیگیری می‌شود.
مسابقات هفته دوم لیگ برتر کشتی آزاد امشب پس از اذان مغرب در شهرهای زیرآب، سبزوار، ساری و بابل برگزار می‌شود.

پرسپولس در اندیشه جبران
در گروه اول صدرای زیرآب میزبان پرسپولیس جویبار است. پرسپولیسی‌ها که در هفته اول شکستی دور از انتظار را در خانه و مقابل چشم تماشاگرانشان برابر ثامن داشتند، این هفته در اندیشه جبران هستند.
شاگردان غلامرضا محمدی که تدارک خوبی برای حضور در لیگ گرفته‌اند برای اینکه از غافله مدعیان عقب نمانند نیازمند پیروزی در این دیدار خارج از خانه هستند. در طرف مقابل شاگردان عباس حاج‌کناری که تیمی جوان و باانگیزه را روانه مسابقات کرده است، در هفته اول استراحت داشتند و به دنبال خلق اولین شگفتی در فصل جاری لیگ هستند. صدرای زیرآب که با ترکیبی از کشتی‌گیران جوان و بومی گام در لیگ گذاشته‌اند می‌خواهد با برتری مقابل پرسپولیس پرمهره، نامی برای خود دست و پا کند.
غلامرضا محمدی درباره دیدار تیمش مقابل صدرای زیرآب گفت: پس از شکست هفته اول مقابل ثامن، انگیزه زیادی برای جبران داریم؛ هر چند که آن شکست اتفاقی را فراموش‌ کرده‌ایم. وی ادامه داد: جذابیت‌های لیگ به همین برد و باخت‌ها است، هر چند اگر کشتی‌گیران ما کمی دقت می‌کردند می‌توانستیم پیروز میدان باشیم. به هر صورت آن باخت را فراموش کرده‌ایم و باید به آینده نگاه کنیم. هفته به هفته بهتر خواهیم شد.
سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: صدرا هم تیم خوبی است و نفرات جوان و با انگیزه‌ای دارد. با توجه به اینکه در هفته اول استراحت داشته‌اند و میزبان هم هستند با توان بیشتری مقابل ما حاضر خواهند شد.
وی افزود: در برخی از اوزان تغییراتی خواهیم داشت تا این دیدار را با پیروزی پشت سر بگذاریم. با توجه به شرایط و نحوه حضور تیم‌ها در مرحله پایانی، صدرنشینی در گروه اهمیت بالایی دارد. ما هم هیچ حریفی را دست کم نخواهیم گرفت تا با صدرنشینی راهی مرحله پایانی شویم.
محمدی درباره جذب کشتی‌گیر خارجی گفت: با توجه به اینکه تنها از یک ملی‌پوش استفاده کرده‌ایم، اجازه جذب ۲ کشتی‌گیر خارجی را داریم که به دنبال به خدمت گرفتن ۲ کشتی‌گیر مطرح خارجی هستیم که می‌تواند کیفیت تیمی ما را بالا ببرد و شرایط رقابت‌ها را به نفع ما تغییر دهد.
عباس حاج‌کناری نیز درباره دیدار مقابل پرسپولیس جویبار گفت:‌ تیم بسیار خوبی داریم؛ در این ۲ ماهی که کار را آغاز کرده‌ایم تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم و شرایط مناسبی داریم.
وی ادامه داد: باید ببینیم در مسابقه چه شرایطی رقم خواهد خورد. با تیم قدرتمندی مسابقه داریم که نفرات و کادرفنی باتجربه و پرمهره‌ای دارد. پرسپولیس باتوجه به شکست هفته گذشته انگیزه زیادی برای پیروزی در این دیدار دارد و فقط برای برد می‌آیند، اما با توجه به ارزیابی که از نفرات تیم خودمان و حریف داریم پیروز خواهیم شد.
دارنده مدال طلای جهان در پاسخ به این سوال که آیا واقعاً به پیروزی مقابل پرسپولیس فکر می‌کنند، عنوان کرد: چرا نباید به پیروزی مقابل پرسپولیس فکر کنیم؟ همیشه چیزی که انسان به آن فکر می‌کند رخ می‌دهد. شاید نیمی از هزینه‌های حریف را هم ما نداشته باشیم، اما پیروزی مقابل پرسپولیس دور از دسترس نیست.
سرمربی تیم کشتی آزاد صدرای زیرآب گفت: بیشتر اعضای تیم را نفرات بومی تشکیل می‌دهند که انگیزه زیادی برای درخشش در لیگ دارند. شرایط لیگ فرق می‌کند و با توجه به شرایط مسابقه نفرات را به میدان خواهیم فرستاد.
حاج‌کناری خاطرنشان کرد: تیم‌های رقیب هزینه‌هایی به مراتب بیشتر از ما کرده‌اند و امیدوارم بتوانیم نتیجه بگیریم. کشتی‌گیرانی که گمنام هستند انگیزه زیادی برای درخشش در لیگ دارند و لیگ هم جای شگفتی‌ها است.

کار راحت شاگردان کاوه در سبزوار
در دیگر دیدار این گروه ثامن‌الحجج (ع) سبزوار میزبان سایپاي شمال (تنکابن) است. به نظر می‌رسد شاگردان محسن کاوه که با روحیه‌ای مضاعف از پیروزی خارج از خانه هفته گذشته مقابل پرسپولیس، کار سختی برای پیروزی در این دیدار نخواهند داشت. از طرفی با توجه به شرایط تیم حریف،به نظر می‌رسد کاوه به نفرات اصلی تیمش استراحت دهد و با ترکیبی از نفرات دوم و ذخیره در این دیدار حاضر شوند.
در طرف مقابل تیم سایپا که فصل گذشته با سرمایه‌گذاری مناسب و تیمی قدرتمند وارد مسابقات شد نتوانست نتایج لازم را کسب کرده و انتظارات را برآورده کند؛ به طوری‌که حتی نتوانست از گروه خود صعود کند. به همین دلیل مسئولان این تیم تصمیم گرفتند با هزینه‌ای کمتر و استفاده از نفرات بومی و جوان گام در فصل جاری مسابقات بگذارند.
سایپا در هفته نخست استراحت داشت و مانند دیگر تیم این گروه یعنی صدرا تیمی جوان و بومی را راهی این رقابت‌ها کرده‌ است، به دنبال کسب اعتبار و جایگاه هستند.
حالا باید منتظر ماند و دید که مدعیان این گروه مقابل تیم‌های باانگیزه و کشتی‌گیران جوان این تیم‌ها موفق خواهند بود یا جوان‌ترها شگفتی‌ساز خواهند شد. محسن کاوه درباره دیدار مقابل سایپا گفت: با توجه به پیروزی روحیه بخشی که در هفته اول به دست آوردیم کشتی‌گیران در شرایط روحی مناسبی هستند.
وی ادامه داد: هنوز تا رسیدن به شرایط ایده‌آل فاصله داریم. با توجه به اطلاعاتی که از این تیم به دست آورده‌ایم، سایپا هم تیم خوبی است و مهره‌های خوبی به خدمت گرفته‌ است. نباید فراموش کنیم که آنها در هفته اول استراحت کرده‌اند و ما مجبوریم که به چند کشتی‌گیرمان که وزن کم می‌کنند در این هفته استراحت دهیم.
سرمربی ثامن‌الحجج (ع) سبزوار تصریح کرد: این بدان معنی نیست که حریف را دست کم بگیرم؛ هیچ تیمی را دست کم نمی‌گیریم چون برای قهرمانی فقط برای پیروزی به میدان می‌رویم. شرایط کشتی گرفتن در لیگ فرق می‌کند، شاید یک کشتی‌گیر عنوان‌دار مقابل حریفان گمنامش شکست بخورد. کار راحتی نداریم، اما تمام تلاشمان پیروزی در این دیدار است.
محسن کاوه درباره به خدمت گرفتن کشتی‌گیر خارجی گفت: با چند کشتی‌گیر خوب خارجی صحبت کرده‌ایم که تا هفته نهایی می‌شود.

رونمایی از خارجی‌های لیگ
در حساس‌ترین دیدار گروه دوم که به نوعی حساس‌ترین مسابقه این هفته هم محسوب می‌شود مدعیان اصلی این گروه به مصاف هم می‌روند و داماش بابل میزبان فولاد ماهان سپاهان خواهند بود. شاگردان اکبرنژاد که در هفته نخست استراحت داشتند به مصاف شاگردان امیر توکلیان خواهند رفت که در هفته اول با استفاده از شرایط میزبانی از سد گاز مازندران گذشتند. هر دو تیم که برای موفقیت در لیگ تدارک ویژه‌ای دیده‌اند این هفته به عنوان نخستین تیم‌ها کشتی‌گیر خارجی به خدمت گرفته‌اند. داماشی‌ها گادیسوف، کشتی‌گیر المپیکی روس‌ها را در ۹۶ کیلو به خدمت گرفته‌اند و ماهانی‌ها هم با فدوریشین کشتی‌گیر کهنه‌کار اوکراینی و دارنده مدال نقره المپیک پکن به توافق رسیده‌اند و به نظر می‌رسد در این هفته به میدان خواهند رفت.
در هر صورت هر دو تیم‌ از مدعیان اصلی صعود به مرحله پایانی خواهند بود که این دیدار به نوعی می‌تواند تعیین کننده نیمی از راه صدرنشینی در گروه دوم باشد به طوری که تیم پیروز کار راحت‌تری برای صعود به عنوان تیم نخست از گروهش خواهد داشت.
امیر توکلیان درباره دیدار هفته اول تیم فولاد ماهان سپاهان مقابل داماش بابل گفت: بعد از دیدار هفته اول مقابل گاز مازندران اردوی تیم را در اصفهان ادامه دادیم و شرایط بسیار خوبی داریم.
وی ادامه داد: برای مسابقه مقابل داماش آمادگی کامل داریم و با وحود اینکه می‌دانیم کشتی‌گرفتن در بابل سخت است و سالن از تماشاگران مازندرانی پر خواهد شد؛ تنها به پیروزی مقابل حریف فکر می‌کنیم چون باید به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شویم.
سرمربی فولاد ماهان تصریح کرد: تیم بابل سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به ما انجام داده است، اما ما هم با تفکر وارد میدان خواهیم شد و برنامه‌های خوبی برای پیروزی در این مسابقه داریم. بچه‌ها را از نظر روحی و روانی آماده این دیدار کرده‌ایم. از کمیته لیگ و کمیته داوران هم خواهش می‌کنم داوران باتجربه‌ای برای این دیدار انتخاب کنند چون مسابقه حساسی است.
توکلیان خاطرنشان کرد: آخرین تمرین را روز گذشته در اصفهان برگزار کردیم و امروز راهی بابل خواهیم شد. پیش از مسابقه یک جلسه تمرین را هم آنجا برگزار خواهیم کرد تا با آمادگی کامل گام در میدان بگذریم.
تیم داماش بابل در هفته دوم لیگ برتر کشتی آزاد میزبان فولاد ماهان سپاهان است. این دیدار امشب بعد از اذان مغرب در سالن سالن سردار سجودی بابل برگزار خواهد شد.
تقی اکبرنژاد هم درباره دیدار تیمش مقابل فولاد ماهان سپاهان گفت: تیم فولاد ماهان قوی‌ترین تیم گروه ما است و کشتی‌گیر خارجی را هم به خدمت گرفته‌اند؛ ما هم تیم خوبی داریم و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم.
وی ادامه داد: آماده حضور در این مسابقه هستیم و تمام تلاشمان کسب پیروزی خانگی در اولین دیدارمان است. ماهان تیم باتجربه و پرمهره‌ای است، اما ما پیروزی می‌خواهیم. آمادگی روحی و بدنی خوبی داریم و استارت کارمان را با برد خواهیم زد.
سرمربی داماش بابل درباره حضور گادیسوف در دیدار مقابل فولاد ماهان گفت: این کشتی‌گیر روس کارش تمام شده است و در دیدار مقابل فولاد روی تشک خواهد رفت.

شاگردان محمدیان به دنبال پیروزی در ساری
در دیگر دیدار این گروه شهدای ساری میزبان گاز مازندران خواهد بود. شاگردان عسگری محمدیان که در آخرین لحظات به لیگ اضافه شدند در هفته اول حضور نداشتند و در شرایطی به میدان می‌روند که با ترکیبی از جوانان وارد مسابقات شده‌اند و انگیزه‌های زیادی برای اثبات شایستگی‌های خود دارند. در طرف مقابل گازی‌ها به دنبال کسب نخستین پیروزی هستند.
عسگری محمدیان درباره دیدار مقابل گاز مازندران گفت: در این دیدار میزبان هستیم، تیم جوان و با انگیزه‌ای داریم و در آمادگی خوب به سر می‌بریم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در هفته اول استراحت داشتیم، امیدواریم بتوانیم کشتی‌های خوب و جوانمردانه‌ای بگیریم و به پیروزی هم برسیم.
دارنده ۲ مدال نقره المپیک با اشاره به اینکه خیلی دیر به لیگ اضافه شدند عنوان کرد: در آخرین لحظه به لیگ اضافه شدیم، اما من مرد لحظه‌ها هستم. شاید شرایط ما مانند تیم‌‌های دیگر گروه نباشد، اما چیزی برای موفقیت کم نداریم. تیم جوانی داریم که پشتوانه‌های خوبی برای کشتی کشور هستند.
محمدیان افزود:‌ هر بار هم که با تیمی در لیگ شرکت کردم با جوانان باانگیزه، برای مدعیان رقیب سرسختی بودیم و شگفتی‌ساز شدیم؛ این بار هم به دنبال تکرار افتخارات گذشته هستیم.
محمدیان درباره اینکه با وجود تیم‌های قدرتمندی مانند فولاد و داماش می‌توانند امیدوار به صعود از گروهشان باشند گفت: انسان همیشه به امید زنده است با تجربیاتی که خودم و کادر فنی داریم تمام تلاشمان موفقیت در لیگ است، اگر هم موفق به صعود نشدیم حداقل کشتی‌گیران توانایی‌های خودشان را نشان دهند.
سرمربی شهدای ساری با اشاره به جذب چند کشتی‌گیر جدید گفت: با توجه به اینکه نماینده بروجرد انصراف داده بود چند کشتی‌گیر آنها را به خدمت گرفتیم تا با قدرت بیشتری گام به رقابت‌ها بگذاریم.

کد مطلب: 78408
 
Share/Save/Bookmark