میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶
 
 
افتتاح خوابگاه شبانه‌روزی مدرسه‌ برکت شهید نجاری

خوابگاه شبانه‌روزی مدرسه برکت شهید نجاری روستای قاسم‌آباد در استان مرکزی با ظرفیت پذیرش ۵۰ دانش‌آموز به بهره‌برداری رسید.
با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی، تعدادی از مدیران بنیاد برکت و جمعی از مسئولان استانی و محلی، «خوابگاه دانش‌آموزی دخترانه‌ متوسطه‌ دوره‌ اول مدرسه‌ شبانه‌روزی برکت شهید نجاری، با نام «خوابگاه برکت مائده» در روستای قاسم‌آباد در استان مرکزی به‌طور رسمی افتتاح شد. این خوابگاه شبانه‌روزی با هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیارد ریال و با زیربنای ۲۹۰ مترمربع توسط بنیاد برکت و با مشارکت یک مادر شهید خیر و نیکوکار و به یاد شهید نادر نجاری، ساخته شده است. با بهره‌برداری از این خوابگاه، امکان استقرار شبانه‌روزی برای ۵۰ دانش‌آموز دختر مدرسه‌ برکت شهید نجاری روستای قاسم‌آباد در استان مرکزی که به خاطر طولانی بودن مسافت با مشکلاتی روبه‌رو بودند، فراهم آمده است. مدرسه‌ برکت شهید نجاری روستای قاسم‌آباد توسط بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سال ۹۶ به بهره‌برداری رسیده و آغاز به فعالیت کرده است و در حال حاضر ۱۵۲ دانش‌آموز دختر از این روستا و روستاهای اطراف در آن مشغول به تحصیل هستند.
گفتنی است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در در راستای نهضت ساخت مدرسه در روستاها و مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته، تاکنون قرارداد ساخت و تکمیل ۲۳ مدرسه با ۱۷۸ کلاس درس را در استان مرکزی به امضا رسانده که از این تعداد، ۱۹ مدرسه افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است. بنیاد برکت برای احداث این ۲۳ مدرسه بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است. این بنیاد همچنین علاوه بر ساخت و تکمیل مدارس، احداث خوابگاه‌های دانش‌آموزی را برای علم‌آموزان مناطق کم‌برخوردار در دستور کار دارد تا به این ترتیب، امکان ادامه‌ تحصیل برای همه‌ فرزندان ایران‌زمین مهیا شود. شایان ذکر است در سال گذشته نیز ۳ پروژه‌ برکت با مشارکت خیران احداث و با حضور ایشان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

کد مطلب: 109081
 
Share/Save/Bookmark