میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹
 
 
انتقادات تند دانشجویان به ربیعی در همایش «سخنگو پاسخ می‌دهد»
فساد، واقعیت تلخی است

دانشجویان دانشگاه شریف در سخنان خود به عملکرد دولت انتقاد کرده و از اینکه دولت ناکارآمدیش را با بهانه کمبود اختیارات توجیه می‌کند، گلایه کردند.
همایش « سخنگو پاسخ می‌دهد» با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت در دانشگاه شریف برگزار شد.
در این همایش که به همت بسیج دانشجویی و به ‌مناسبت گرامیداشت روز دانشجو و با استقبال خوب دانشجویان برگزار شد، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی قبل از سخنرانی ربیعی به سخنرانی پرداختند.
نحوه اجرای سهمیه‌ بندی بنزین از انتقادات دانشجویان در حضور ربیعی بود.
آن‌ها در این همایش انتقادات تندی را نسبت به عملکرد حسن روحانی و دولت مطرح کردند.
دانشجویان حاضر در سالن با سردادن شعارهایی اعتراض خود به عملکرد دولت را نشان دادند.
نماینده انجمن اسلامی، تشکل اصلاح‌طلب دانشگاه شریف هم در این مراسم انتقادات تندی را نسبت به عملکرد دولت مطرح کرد و بعد از پایان سخنانش مراسم را ترک کرد، اعضای این انجمن هم حاضر به شنیدن سخنان نماینده دولت نشدند.
علی ربیعی سخنگوی دولت در این همایش گفت: ۱۶ آذر نماد آرمان‌گرایی است و متاسفانه آرمان‌گرایی خیلی فراموش شده است؛ عدالتخواهی و آزادیخواهی هم از نمادهای دیگر ۱۶ آذر است.
ربیعی با اشاره به اینکه ۱۸ ساله بود که ساواک برادرش را گرفت و وی مجبور شد، به این خاطر، از خانه فرار کند، خاطرنشان کرد: من یک نسبت فامیلی و ذهنی با بسیج دارم و از این بابت خوشحالم.
سخنگوی دولت با اشاره به انتقادات دانشجویان گفت: باید خوشحال باشیم که دولت این شرایط را فراهم کرده که نقد می کنید، آیا جرات داشتید که سال ۸۴ و ۸۵ این نقدها را مطرح کنید؟
وی افزود: دولت باید هم نقد شود و باید هم دولت مورد حمله قرار گیرد، خدا را شکر که حداقل امروز نماینده دولت می نشیند و شما هر طور می‌خواهید دولت را نقد می‌کنید.
ربیعی تصریح کرد: آیا تورم ۷ درصدی در این دولت نبود؟ آیا ما رشد ۱۲ درصد نداشتیم؟ ما قدرت خرید بازنشستگان را بالا بردیم.
ربیعی با تأکید بر اینکه توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باید توأمان صورت گیرد، تصریح کرد: در کشور ما احزاب به درستی شکل نگرفته‌اند، یک NGO در حوزه محیط زیست نتوانست به درستی شکل بگیرد.
وی با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی به نحوی شکل گرفته که مشکلاتی را ایجاد کرده است، اظهار داشت: متاسفانه متوسط رشد کشور در ۴۰ سال گذشته زیر ۳ درصد بوده است؛ نمی خواهم آمار دیگر را بگویم.
سخنگوی دولت در ادامه گفت: چرا می‌گویید تحریم اثر نداشته است؟ ما نخواستیم بگوییم اثر داشته است.
وی افزود: تحریم یک واقعیت است، اگر نمی توانیم پول مربی خارجی را بدهیم برای این است که بانک ها نمی‌توانند پول را منتقل کنند. با این حال تا ما از کنوانسیون «پالرمو» بحث می‌کنیم با آن سیاسی برخورد می‌کنند‌.
سخنگوی دولت گفت: فساد، واقعیت تلخی است و از آقای رئیسی هم بابت مبارزه با فساد سپاسگزارم و امیدوارم حرکتی که آقای رئیسی آغاز کرده خراب نکنند.
وی ادامه داد: به جرات می گویم با وضعی که از فروش نفت بوجود آمده و با جمعیت بیکاری که الان وجود دارد و با نسلی که انتظارش از زندگی متفاوت شده، هر کسی از مدعیان فعلی رئیس جمهور می‌شد وضعیت الان خیلی بدتر می‌شد.
ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود در دانشگاه شریف اظهار داشت: نباید آنقدر با نفرت با هم رفتار کنیم. سال ۸۸ شعارنویسی‌ها تند شد؛ همان موقع نوشتم این نوع شعارها باعث کینه های عمیق خواهد شد. ما باید در کنار هم بایستیم و رو به جلو حرکت کنیم.
وی در ادامه در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره دریافت مالیات از سلبریتی‌ها گفت: تصمیمی برای معافیت مالیات سلبریتی ها در دولت گرفته نشده است. این باید در دولت تصویب شود و بعد مجلس تصویب کند.
ربیعی ادامه داد: یک پیشنهادی بود آن هم برای اهل قلم و فرهنگ که برخی‌ها این را به سلبریتی‌ها ربط دادند که من هم مخالف معافیت هستم.

کد مطلب: 111952
 
Share/Save/Bookmark