میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۵
 
 
بی‌شرمی‌تان به کجا رسیده که...
مدافعان حرم، نام تازه‌ای نیست که به گوش هر ایرانی نخورده باشد، هر ایرانی با وجدان، با اخلاق و...

مدافعان حرم، نام تازه‌ای نیست که به گوش هر ایرانی نخورده باشد، هر ایرانی با وجدان، با اخلاق و وطن‌پرست عاشق ائمه اطهار اکنون می‌داند آنها که هستند و چه می‌کنند.
مدافعان حرم مظلومند، چون با بی‌مهری‌های زیادی روبه‌رو هستند، از همان آغاز شکل‌گیری این نیرو، چه در درون و چه در بیرون از مرزهای کشور سعی و تلاش بسیاری شد تا آنها را تخریب کنند، به آنها تهمت بزنند که حقوق‌های نجومی می‌گیرند تا به دفاع از حرم و حریم اهل‌بیت بروند، وعده‌های آنچنانی به آنها می‌دهند تا صدها کیلومتر فراتر از مرزهای ایران اسلامی جان شیرین را بر کف نهاده برای حقوق نجومی به جنگ شقی‌ترین آدم‌های روی زمین بروند.
شهید می‌شوند، با تنی مجروح و زخمی به کشور باز می‌گردند، اسیر هم می‌شوند، پدران و مادرانشان هیچ نگرانی به خاطر فرزندانشان ندارند، چراکه حقوق‌های نجومی می‌گیرند! همسرانشان در آسایش و آرامش زندگی می‌کنند و هیچ دلنگرانی بابت حضور مرد زندگی‌شان در جنگ در وجود آنها دیده نمی‌شود، چراکه به آنها می‌رسند، حقوقشان با دلار است! و هر آنچه که بخواهند و اراده کنند با اشاره‌ای برایشان مهیا است!
مدافعان حرم برای همین امور پا به میدان جنگ گذاشته اند، برای این که چند روز چرب و شیرین دنیا را با حقوق‌های نجومی سپری کنند و خوش باشند!
اگر زنده بازگشتند در کنار سر و همسر، پدر و مادر به زندگی اشرافی! خود می‌رسند، اگر هم جان باختند، خانواده آنها غرق در نعمت‌های مادی، پول و حقوق‌های نجومی، به خوشی روزگار می‌گذرانند.
هشت سال دوران دفاع‌مقدس هم همینگونه بود، رزمندگان برای پول به جبهه می‌رفتند، حقوق‌های نجومی از همان دوران آغاز شد! همه آن رزمنده‌ها چه آنهایی که جان باختند و چه آنهایی که جان سالم به در بردند، خود و خانواده‌هایشان با پایان جنگ وضعشان توپ توپ شد، یک زندگی مرفه، اشرافی و غرق در ناز و نعمت برای خود ساختند از صدقه سر حقوق‌های نجومی که با جان خود معامله کرده بودند.
اما ‌ای آنهایی که چنین خیالی را در سر پرورانده‌اید،‌ ای آنهایی که همه چیز را با پول مقایسه می‌کنید!‌ ای آنهایی که خود را غرق در مادیات کرده‌اید و همچون اشراف‌زادگان از بالا به نظاره نشسته‌اید و زالوصفتانه داد سخن درباره مدافعان حرم سر داده‌اید! اگر به تو هم پول بدهند، آن هم نجومی خود را به میان جنگ و آتش و خون روانه می‌کنی؟!
آیا جان شیرین را کف دست نهاده و زن و فرزند، پدر و مادر و آسایش و آرامش خود و خانواده را به هم می‌زنی برای حقوق نجومی؟!
که اگر مرد آن بودی اکنون باید در سوریه و عراق برای پول می‌جنگیدی، پس چرا هنوز اینجایی، تو که از دلار سبز بدت نمی‌آید؟! بار سفر ببند، داوطلب شو و آنگاه راهی دیار شام و عراق شو، چند ماهی را در آنجا سپری کن، یا می‌میری یا زنده می‌مانی که در هر دو صورت پول و پله‌ای جمع می‌کنی و چند روز دنیا را با خوشی می‌گذرانی، یا در کنار عزیزانت، یا در سینه قبرستان، می‌آیند برای خواندن فاتحه‌ای که میراث خوبی برای بازماندگانت بجا گذاشته‌ای.
نمی‌دانم آنهایی که چنین اعتقادی دارند، شرمشان نمی‌شود که اینگونه درباره عزیزان و جوانان این کشور که جان خود را برای دفاع از حرم و حریم ولایت فدا می‌کنند، سخن می‌گویند؟! ما شیعیان آن ولایت هستیم. مدافعان حرم تنها به حراست از بارگاه و گنبد به جنگ نرفته‌اند، دفاع از شیعیان ولایت، دفاع از حرم است.
انصاف و وجدان دو موهبت الهی است که در برخی انسان‌ها وجود ندارد، انگار آن را آنقدر لگدمال کرده‌اند که دیگر چیزی باقی نمانده و یا اصلاً از زمان زاده شدن خود نه وجدان داشته‌اند، نه انصاف و نه اخلاق.
یعنی قدرت آنقدر شیرین است که در میان هواداران یک نامزد به مدافعان حرم بتازید و جان‌فشانی آنها را با پول مقایسه کنید؟!
ای شرم بر چنین آدم‌هایی که زمان مسئولیت خود حتی چشم دیدن مردمانی را نداشتند که به خاطر اشرافی‌گری آنها باید از تهران می‌رفتند، چراکه توان زندگی در این شهر در آنها نبود!
و صد افسوس برای آن عده‌ای که به سخنان آن شهردار اسبق تهران! کف می‌زدند، که اگر اکنون چنین شادمان از اباطیل او هستند، از صدقه سر همان مدافعان حرم است، وگر نه اگر نبودند این مدافعان حرم، اکنون باید به جرم همین کف زدن‌های تشویق، سر و ته آویزان می‌شدند به دست همان داعشی‌هایی که مدافعان حرم به هماوردی آنها رفته‌اند.
تو و امثال تو با حقوق‌های نجومی در اتاق که نه در سوئیت‌های مجلل خود به رتق و فتق امور دنیایی خود مشغول باشید، فرزندان دلاور این سرزمین هم به دفاع از مردمی رفته‌اند که قدردان آنها است، که تو و امثال تو هم جزوی از همین مردم هستید.
محکم به دنیا بچسبید تا از دستتان فرار نکند و همچنان به یاوه‌گویی‌های خود ادامه دهید که ذات واقعی شما را نمایان می‌سازد. فقط نمی‌دانم چرا مدافعان حرم اینقدر تو و امثال تو را می‌سوزانند! (اتاق خبر ۲۴)

سیاوش کاویانی

کد مطلب: 99135
 
Share/Save/Bookmark
 


سهرابی
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۷:۲۳:۴۹
مه فشاند ماه وسگ عو عو کند
هرکسی بر تینت خود رو کند
ازحزب اشراف بیشتر از این انتظاری نیست