میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۰۳
 
 
استقلال - سپاهان؛ فینال نیم‌فصل
گذر قلعه‌نویی به نصف جهان افتاد
گذر قلعه‌نویی به نصف جهان افتاد
 

چرخ لیگ برتر بدون توجه به شکست تیم ملی فوتسال، تیم ملی جوانان و شاگردان کی‌روش یک بار دیگر به حرکت درآمده و امروز دومین روز از هفته پانزدهم خود را آغاز می‌کند که طی آن ۴ بازی برگزار خواهد شد.
هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور عصر امروز با برگزاری ۴ دیدار پیگیری می‌شود که در مهمترین آنها استقلال تهران در ورزشگاه فولاد شهر به مصاف سپاهان اصفهان خواهد رفت.
گذشت تنها چند روز از شکل‌گیری آخرین ضلع مثلث ناکامی‌فوتبال ایران در یک هفته گذشته بی شک لیگ برتر فوتبال را هم تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. لیگی که به خاطر بازی ایران و ازبکستان ۱۶ روز تعطیلی ناخواسته را به خود دیده و تیم‌ها را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرد. تعطیلی تحمیلی که شاید شکست شاگردان کی‌روش مقابل ازبکستان زجر تحملش را برای باشگاه‌ها سخت و سخت‌تر کرد.
با این همه چرخ لیگ برتر بدون توجه به شکست تیم ملی فوتسال، تیم ملی جوانان و شاگردان کی‌روش یک بار دیگر به حرکت درآمده و امروز دومین روز از هفته پانزدهم خود را آغاز خواهد کرد که طی آن ۴ بازی برگزار خواهد شد.

سپاهان- استقلال، ساعت ۱۵:۱۵
سپاهان- استقلال. دیداری نوستالژی برای هواداران و مهمتر از همه امیر قلعه‌نویی. سرمربی این روزهای آبی‌پوشان که علی‌رغم فراز و نشيب‌های آغاز فصل بالاخره هفته گذشته خود و شاگردانش را به صدر جدول لیگ رسانده سابقه کسب دو قهرمانی پیاپی با رقیب اصفهانی خود در این رقابت‌ها را دارد و بی‌شک در بازی امروز بدون توجه به این قهرمانی‌ها سعی در تداوم صدرنشینی خود خواهد داشت. اما در طرف مقابل سپاهان و هوادارانش که دو فصل رویایی را با امیر قلعه نویی تجربه و دو بار با این مربی سرود قهرمانی سر داده‌اند هم این فصل با زلاتکو کرانچار شرایط به نسبت خوبی دارند. آنها که تا چند هفته پیش صدرنشین این رقابت‌ها بودند در صورت پیروزی در این دیدار خانگی می توانند یکبار دیگر از رقیب خود سبقت گرفته و حتی به صدر جدول تکیه کنند. سپاهانی‌ها هم اکنون با ۲۴ امتیاز رده چهارم جدول را در اختیار دارند و استقلال نیز با ۲۵ امتیاز صدرنشین این رقابت‌ها است.

داماش - نفت ، ساعت ۱۵:۱۵
نفت تهران در ۵ هفته اخیر ۱۲ امتیاز را از دست داده و هیچ بردی را در کارنامه خود به ثبت نرسانده. تیم تحت هدایت منصور ابراهیم زاده که از جمله خوب‌های لیگ برتر امسال بوده در طول ۵ هفته اخیر بر خلاف آغاز لیگ روزگار خوبی را پشت سر نمی گذارد و در صورت ادامه روند کنونی از قافله صدرنشینان جا خواهد ماند. این تیم که هم اکنون با ۲۱ امتیاز در رده ششم جدول رده‌بندی ایستاده در صورت پیروزی در این دیدار می تواند خود را چند پله در رده‌بندی این رقابت‌ها بالا بکشد. اما داماش با حمید درخشان هم رفته رفته جان می‌گیرد و کم‌کم ردای یک تیم منسجم را به تن می‌کند. آنها که هفته گذشته به تساوی ۲ بر ۲ مقابل تراکتورسازان رضایت دادند در شرایطی پا به میدان بازی با نفت می گذارند که به چیزی غیر از پیروزی فکر نمی‌کنند.

سایپا- صبا، ساعت ۱۵:۱۵
دیگر دیدار روز یکشنبه را دو تیم سایپا و صبای قم برگزار می کنند. دو تیمی که از جمله پرنوسانان و البته بالانشینان لیگ امسال بوده‌اند. ساپیا که این روزها با مجتبی تقوی شرایط به نسبت خوبی دارد هفته گذشته شکست خارج از خانه مقابل فجر را تجربه و امیدوارند در بازی این هفته امتیازات از دست رفته را جبران کنند. این تیم هم اکنون با ۲۱ امتیاز در رده هفتم جدول است. اما در سوی مقابل صبای قم هم که آغاز فصل را بسیار خوب شروع كرد و بعد با نوسان مواجه شد، این روزها با صمد مرفاوی سرمربی جدید خود نتایج به نسبت بهتری گرفته و امیدوار است با شکست سایپا خود را به جمع مدعیان اضافه کند. این تیم نیز هم اکنون با ۲۰ امتیاز در رده نهم جدول ایستاده است.

فولاد-تراکتورسازی، ساعت ۱۶:۴۰
اما در آخرین دیدار روز دوم هفته پانزدهم دو تیم فولاد و تراکتورسازی به مصاف هم می‌روند. دو تیمی که یکی در جنوب و دیگری در شمال غرب کشور فاصله مسافتی بسیاری با هم دارند. این دو تیم به لحاظ امتیاز شماری اما فاصله چندانی ندارند و فولاد در صورت پیروزی می تواند خود را به یک امتیازی تراکتور برساند. تیم تحت رهبری حسین فرکی که گویا تازه موتور حرکتی‌اش روشن شده بعد از نتایج مطلوب هفته‌های اخیر بسیار امیداور است با شکست شاگردان مدعی اولیویرا خود را به جمع تیم‌های صاحب ادعا اضافه کند و البته تراکتورسازان هم نشان داده‌اند که میلی به شکست در هیچ دیداری ندارند. آنها که هفته گذشته به سختی مقابل داماش به تساوی رسیدند در اندیشه شکست فولاد و رسیدن دوباره به صدر جدول هستند.
تنها دیدار باقی مانده این هفته را عصر فردا پرسپولیس و ذوب آهن برگزار می کنند.

کد مطلب: 78345
 
Share/Save/Bookmark