میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۰
 
 
المپیکی‌ها در انتظار تصمیم‌های سرنوشت‌ساز
المپیکی‌ها در انتظار تصمیم‌های سرنوشت‌ساز
 

 مردم و ورزشکاران المپیکی ایران در انتظار تصمیم‌های سرنوشت سازی هستند که بتوانند با آرامش مسابقات المپیک ۲۰۱۲ را پیگیری کنند.
فقط ۱۳ روز برای حضور در بزرگ‌ترین تورنمنت ورزشی فرصت باقی‌ است، اما همچنان اخبار نگران‌کننده برای ورزش ایران به گوش می‌رسد و در این میان علاوه بر برهم زدن آرامش ورزشکاران، افکار عمومی را نیز دچار پریشانی کرده است.
هنگامی که همه ورزشکاران دنیا در آرامش به دنبال پیگیری تمریناتشان هستند، تنش بین وزارت ورزش و برخی از فدراسیون‌ها همچنان ادامه دارد و نامه‌های فدراسیون‌های جهانی برای ایران ارسال می‌شود و به نظر می‌رسد در این بین وزیر ورزش و جوانان مهم‌ترین تصمیم‌گیرنده برای بازگرداندن صلح و آرامش به کاروان ایران است.
به هر حال نامه‌های تهدید آمیز برای تعلیق از ۳ فدراسیون جهانی به ایران فرستاده شده اما اکنون دیگر وقتی برای ادامه کشمکش باقی نمانده و باید در این فرصت کم کاستی‌ها، درگیری‌ها و انتقادها را کم کرد و تا حدودی نادیده گرفت تا ورزشکاران بتوانند با آرامش در المپیک حاضر شوند.
اکنون دیگر وقتی باقی نمانده است تا به این سوال فکر کرد که به راستی مسئول بر هم زدن آرامش ورزش ایران چه کسی یا کسانی هستند؟ یا چرا در میدانی که همه کشورهای دنیا علاوه بر نشان دادن قدرت ورزشی، می‌خواهند قدرت سیاسی‌شان را به رخ بکشند ورزش ایران دچار تنش و آشفتگی است؟ و سوال‌های بسیاری که اکنون وقت پاسخ دادن به آن نیست.
به نظر می‌رسد وزیر ورزش و جوانان در این فرصت باقی‌مانده به نامه‌های ارسالی کمی انعطاف نشان داده و حضورش در مجلس گویای این مسئله است. در این میان باید به جلسه وزیر با روسای فدراسیون‌ها حتی برکنارشده‌ها اشاره کرد که وی در تلاش است در آستانه سفر به لندن از حاشیه‌ها بکاهد.آقای رئیس خیلی خوب از روحیه ورزشکاران المپیکی که فدراسیون های‌شان حاشیه ساز شده اند، آگاه است، او پی برده که خیلی از المپیکی ها که قرار است به‌نام ایران در المپیک ۲۰۱۲ اهداف را نشانه بگیرند و روی امواج پرتلاطم برای ایران پارو بزنند دلشان با مدیرانی است که برای المپیکی شدنشان برنامه‌ریزی کرده اند و مسایل ریز و درشت فدراسیون را می دانند. اینجا نام فرد مهم نیست، مهم نام ایران زمین است و افتخارآفرینی برای این مرز و بوم است که باید روی آن تمرکز کرد و برایش تصمیم گرفت.
این دو هفته باقی‌مانده روزهای کلیدی برای ایران به شمار می‌رود تا ۴ سال زحمت ورزشکاران و مربیان با بالا رفتن پرچم ایران به بار نشیند. به نظر می‌رسد برای مدتی کوتاه با وجود انتقادها باید کمی از حاشیه‌ها دور شویم، کدورت‌ها را دور بریزیم، به تهمت‌ها و تهدید‌ها هم بی توجه باشیم.
وزیر برای حل مشکلات و برای آنکه کاروان ایران با آرامش راهی المپیک شود گام های خوبی را برداشته،؛ اگر چه در این بین نباید از تاثیر اطرافیان و مشاوران وزیر غافل شویم. در این شرایط سرنوشت ساز وزیر بیش از هر زمان دیگری به مشورت صحیح و منطقی نیاز دارد. حالا مهم نیست که رئیس فلان فدراسیون چه کسی است بلکه مهم نام و اعتبار ایران است، پس اگر مشاوران و دوستان وزیر می خواهند نام نیکی از آنها در کارنامه ورزش ایران به یادگار بماند، باید منیت را فراموش کنند و برای افتخار آفرینی ایران در این عرصه بزرگ ورزشی وارد گود شوند.
مردم خیلی خوب سره را ناسره تشخیص می دهند و باید قبول کرد که تاریخ به زودی در مورد عملکردمان قضاوت خواهد کرد، بنابراین باید از گذشته درس گرفت.باید آینده نگر باشیم و برای موفقیت نام ایران از بروز خطا یا تکرار آنها خودداری کنیم.
از رسانه ها گرفته تا همه مدیران تصمیم گیر می توانند نقش حیاتی ایفا کنند؛ کاروان ایران در آستانه سفر به ایران نیاز به یک پشتیبان دارد؛ پشتیبانی که در گرو آخرین تصمیم های آقای رئیس است و در صورت مشاورهای بجا می توان به آن امیدوار شد.

کد مطلب: 75375
 
Share/Save/Bookmark