میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۹
 
 
شكست پرافتخارترین تیم جهان به دست جوانان ایران
ما مي‌توانيم
ما مي‌توانيم
 

ما مي‌توانيم. ما مي‌توانيم شعار نيست يك باور است؛ باوري است كه بايد آن را مسئولان باور كنند. ما مي‌توانيم را بارها جوانان اين كشور در عمل ثابت كرده‌اند.
روز گذشته بار ديگر و اين بار در عرصه ورزش جوانان ايران اسلامي نشان دادند كه مي‌توانند از هر قله‌اي بالا بروند و اگر حمايت شوند هيچ مانعي نمي‌تواند جلوي اراده و خواسته آنها را بگيرد.
ما مي‌توانيم برزیل پرافتخارترین تیم جهان و بهترين تيم رنكينگ جهاني را شكست دهيم. برزیلی‌ها سابقه بارها قهرمانی در المپیک و لیگ جهانی را دارند؛ آنها پرافتخارترين تيم ليگ جهاني‌اند. اما روز گذشته جوانان شايسته كشورمان در مقابل هواداران پرشمار اين كشور و در سه ست متوالي برزيل را شكست دادند و نشان دادند که پيروزي‌هايشان در ليگ سال گذشته اتفاقي نبوده است. تیم‌ملی والیبال ایران سال گذشته با هدایت ولاسکو تمامی قدرت‌های جهان به غیر از برزیل و روسیه را شکست داد و حالا هم برزیل که پرافتخارترین تیم جهان است برابر جوانان ايران به زانو درآمد.
شاگردان كواچ در اين ديدار بسيار هماهنگ و منسجم کار کردند و برای برد به میدان رفته بودند. آنها راحت و در كمال آرامش بازی می‌کردند. در فاکتورهای دریافت، پاس، اسپک و سرویس عالی کار کردند.
فراموش نکنیم که برزیل یکی از بهترین‌ تیم‌های والیبال جهان است و اگر آنها خوب بودند ما عالی بودیم و پیروز شدیم.
در اين ديدار همه بازیکنان ایران خوب بودند اما سرویس‌های آرمین تشکری تمركز تیم حریف را به هم ریخته بود. شهرام محمودی همانند دیدار نخست امتیازآورترین بازیکن مسابقه بود. او با ۱۶ امتیاز حمله و ۲ امتیاز دفاع و در مجموع کسب ۱۸ امتیاز نقشی موثر در پیروزی ایران داشت. پس از او سیدمحمد موسوی با ۸ امتیاز (۳ حمله و ۵ دفاع) و مجتبی میرزاجانپور با ۸ امتیاز (۶ حمله و ۲ دفاع) دیگر بازیکنان امتیازآور ایران نام گرفتند.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران
تیم ایران این مسابقه را با قدرت آغاز کرد تا اینکه در امتیاز ۸ بر ۵ از برزیل پیش افتاد و به وقت استراحت فنی اول رفت. دفاع خوب بازیکنان ایران و از همه مهمتر دریافت‌های عقب زمین ایران در این مسابقه بهتر از بازی قبل بود و همین امر موجب شد تیم‌ها در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم بروند. بازی درخشان شهرام محمودی و سایر بازیکنان ایران موجب شد تا شاگردان کواچ ۱۹ بر ۱۶ از حریف خود پیش بیفتند.
دریافت بد برزیلی‌ها موجب شد تا در حملات نتوانند مانند همیشه خطرناک باشند؛ شاگردان کواچ هم به خوبی از این فرصت استفاده کردند و این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به پايان رساندند.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران
در حالی که ایران با امتیاز ۴ بر ۲ از حریف پیش بود در امتیاز ۵ تیم‌ها به تساوی رسیدند، اما بازهم شاگردان کواچ با اعتماد به نفس بهتر از حریف و عملکرد خوب بود توانستند نتیجه بازی را ۷ بر ۵ کنند و در نتیجه ۸ بر ۶ تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.
به دلیل از دست دادن سرویس توسط قائمی و یک دریافت اشتباه توسط علیزاده بازی در امتیاز ۱۱ به تساوی کشیده شد، اما در ادامه سرویس‌ها بی‌نقص تشکری دریافت‌کننده‌های برزیل را با مشکل روبرو کرد و پس از آن مدافعان ایران با عملکرد خوب خود نتیجه بازی را ۱۴ بر ۱۱ به سود ایران کردند تا رزنده بازهم درخواست وقت استراحت کرده و وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کند. در امتیاز ۱۹ بر ۱۵ به سود ایران رزنده را عصبی کرده بود و کواچ هم تصمیم گرفت در این امتیاز مهدوی را جایگزین معروف کند. در امتیاز ۲۳ بر ۱۸ رزنده که تیمش در آستانه شکست در ست دوم قرار داشت بازهم درخواست وقت استراحت فنی کرد تا شاید بازیکنانش به بازی بازگردند. در امتیاز ۲۴ بر ۲۰ هم کواچ درخواست وقت استراحت کرد؛ این ست در نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
رزنده برای اینکه این ست را واگذار نکند بازیکنان با تجربه‌تر خود را وارد زمین کرد، اما شاگردان کواچ اعتماد به نفس خوبی پیدا کرده بودند و تا امتیاز ۴ پایاپایی پیش آمدند تا اینکه برزیلی‌ها در امتیاز ۶ بر ۴ از ایران پیش افتادند. برزیلی‌ها اختلاف دو امتیازی خود با ایران را تا امتیاز ۱۳ بر ۱۱ هم حفظ کردند تا اینکه دفاع خوب سید‌محمد موسوی بازی را در امتیاز ۱۳ به تساوی کشاند و در ادامه هم شاگردان کواچ توانستند از حریف پیش بیفتند. سرمربي برزيل در امتیاز ۲۲ بر ۱۹ و در حالی که بسیار عصبی بود و پیراهنش را گاز می‌گرفت درخواست وقت استراحت کرد. کواچ در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران درخواست وقت استراحت کرد تا بازیکنانش با آرامش بازی را به پایان برسانند. این ست هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران تمام شد تا پرافتخارترین تیم والیبال جهان برابر شاگردان کواچ زانو بزند.
با این نتیجه تیم ملی والیبال ایران که در گروه نخست با تیم‌های برزیل، ایتالیا و لهستان هم گروه است، ۴ امتیازی شد. برزیل هم با این نتیجه در امتیاز ۵ باقی ماند.

کد مطلب: 87561
 
Share/Save/Bookmark