میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۵۵
 
 
نوبرانه پرسپولیس
نوبرانه پرسپولیس
 

شاگردان مانوئل خوزه در آخرين ديدار هفته دوازدهم رقابت‌هاي ليگ بر‌تر سومين پيروزي خود در ليگ دوازدهم را در ورزشگاه آزادي جشن گرفتند تا هواداران پرسپوليس پس از هفته‌ها ناکامي شاهد موفقيت تيم بحران‌زده خود برابر راه آهن تهران باشند.
تيم فوتبال پرسپوليس در آخرين ديدار هفته دوازدهم ليگ بر‌تر با صف‌آرايي مقابل راه آهن به مصاف شاگردان علي دايي رفتند که در ‌‌نهايت شاگردان مانوئل خوزه پس از هفته‌ها ناکامي توانستند اين بازي حساس را با نتيجه دو بر صفر به سود خود به پايان برسانند تا جايگاه پرسپوليس به واسطه اين پيروزي در جدول رده‌بندي بهبود يابد.
در اين ديدار که با قضاوت محسن ترکي در ورزشگاه آزادي برگزار شد تيم فوتبال پرسپوليس با گلهاي هادي نوروزي و سيدجلال حسيني به پيروزي ارزشمندي دست يافت تا با سه امتياز اين ديدار مجموع امتيازات خود را به عدد چهارده برساند تا در پيکارهاي هفته‌هاي آينده با روجيه‌اي بهتر به مصاف حريفان خود برود.
با وجود آنکه هواداران پرسپوليس استقبال زيادي از اين ديدار به عمل نياوردند، اما معدود تماشاگران تيم فوتبال پرسپوليس در ورزشگاه آزادي پس از هفته‌ها بازي قابل قبولي را از بازيکنان اين تيم مشاهده کردند تا به آينده اين تيم اميدوار شوند، البته شرايط بازي‌هاي بعدي به وضعيت بازيکنان اين تيم بستگي دارد ولي هواداران اميدوارند در روزهاي آتي نيز پرسپوليس به همين منوال برابر رقباي خود به ميدان برود.
پرسپوليس در اين بازي خيلي زود به گل رسيد و در دقيقه ۱ روي ارسال کرنر مهدي مهدوي‌کيا از جناح چپ هادي نوروزي با ضربه سر تور دروازه راه آهن را به لرزه درآورد. پرسپوليس بعد از اين گل پا پس نکشيد و به دنبال زدن گل‌هاي بعدي بود که در دقيقه ۱۶ به اين هدف رسيد.
کمتر از دو دقيقه پس از آنکه هادي نوروزي در گشودن دروازه تيم راه آهن ناکام ماند، سيدجلال حسيني در نقش يک گلزن ظاهر شد و با ضربه سر ضربه ايستگاهي مهدي مهدوي‌کيا که از جناح راست روي دروازه راه آهن ارسال شده بود را مبدل به گل دوم سرخپوشان کرد. بعد از اين گل راه آهن براي جبران گل‌هاي خورده با ميل تهاجمي بيشتر بازي کرد و اين تيم در دقيقه ۳۶ توسط مجتبي شيري تا آستانه گلزني پيش رفت اما ضربه بازيکن جوان تيم راه آهن را سيدجلال حسيني از روي خط دروازه سرخپوشان بيرون کشيد.
در ادامه نيمه اول نه راه آهن تلاشي موثر براي زدن گل داشت و نه پرسپوليس تمايلي براي زدن گل‌هاي بيشتر از خود نشان داد تا اين نيمه به برتري ۲ بر صفر سرخپوشان بيانجامد.
در نيمه دوم تغيير خاصي در روش بازي دو تيم ايجاد نشد. راه آهن کماکان طرح و برنامه‌اي براي گلزني نداشت و پرسپوليس هم دفاع از گل‌هاي زده را به زدن گل‌هاي ديگر ترجيح مي‌داد. در اين بين تک‌موقعيت‌هايي روي دروازه دو تيم ايجاد شد که زهر لازم براي تغيير نتيجه را نداشت و در ‌‌نهايت بازي با برتري ۲ بر صفر پرسپوليس به اتمام رسيد.
شاگردان مانوئل خوزه پرتغالي با اين پيروزي ۱۴ امتيازي شدند و با صعودي چهار پله‌اي در رده يازدهم قرار گرفتند. راه‌آهن هم که اميد زيادي داشت با برتري مقابل حريف نامدارش به جمع صدرنشينان اضافه شود، با اين شکست، ۱۸ امتيازي باقي ماند اما به دليل افت تفاضل گل، يک پله سقوط کرد و به جاي سايپا در رده هشتم جاي گرفت.

کد مطلب: 77751
 
Share/Save/Bookmark