میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۶
 
 
لاریجانی:
حمله به نفتکش‌ها مکملِ تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران است
حمله به نفتکش‌ها مکملِ تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران است
 

گزارش وزیر صمت از وضعیت بازار در جلسه غیر علنی، فراخوانی برای دریافت طرح‌هایی برای جایگزینی درآمد نفتی، گزارش معاونت نظارت درباره عملکرد مجلس در سال سوم از جمله مهمترین اخبار جلسه روز (یکشنبه) ۲۶ خرداد ماه مجلس شورای اسلامی بود.
بررسی گزارش معاونت نظارت مجلس در مورد اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم دوره دهم، در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار داشت. علی لاریجانی هم در ابتدای جلسه علنی با اشاره به برگزاری جلسه غیرعلنی اظهار کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت و همکارانش راجع به ابعاد مختلف موضوع صنایع معدنی و شرایطی که سرمایه‌گذاران بتوانند در یک وضعیت قابل پیش‌بینی کار کنند توضیحاتی داد.
وی اضافه کرد: همچنین در این جلسه درباره این‌که وضعیت کالاهای اساسی از توزیع سامان‌مند برخوردار شود بحث کردیم که کمیسیون صنایع این موضوع را دنبال خواهد کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی در نطق قبل از دستور نیز حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان را «مشکوک» و مکملِ تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران دانست و با تشکر از بیانات هوشمندانه و عزتمندانه مقام معظم رهبری در ملاقات نخست‌وزیر ژاپن، گفت: ایشان با دقت تام و استدلال متین، منطق ملت ایران را در برابر ستم هیولای استعمار، آمریکا بیان کردند.
معاونت نظارت مجلس گزارشی از اقدامات نظارتی نمایندگان در اجلاسیه سوم دوره دهم را قرائت کرد که طبق این گزارش ۸۶۵ تقاضای سوال از وزرا در این اجلاسیه به هیئت رئیسه داده شده که بیشترین سوال مربوط به وزیر نیرو با ۱۰۹ فقره است. غلامرضا اسداللهی همچنین گفت که طبق توافق صورت گرفته با دادستانی تهران، گزارشات نظارتی مجلس در سیستم قضائی خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
همچنین سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه این فراکسیون برای بررسی اصلاح ساختار بودجه خبر داد و گفت: در جلسه امرو که با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد گزارشی در خصوص ضرورت اصلاح ساختار بودجه ارائه شد؛ البته این موضوع نیاز به برگزاری جلسات دیگر هم دارد. رئیس فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت که این فراکسیون فراخوانی برای دریافت طرح‌هایی برای جایگزینی درآمد نفتی ارائه کرده است. قاضی‌زاده هاشمی در توضیح این اقدام افزود: ما نیازمند خنثی کردن تهدیدات آمریکا علیه فروش نفت ایران هستیم و باید راهکاری را دنبال کنیم تا درآمد دیگری را جایگزین درآمد نفتی کنیم.
محمد مهدی زاهدی به عنوان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، علی نوبخت به عنوان رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، عبدالرضا عزیزی به عنوان رییس کمسیون اجتماعی، الیاس حضرتی به عنوان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند. در این جلسه یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی سوالی درباره‌ عدم ارائه خدمات حمایتی به ایثارگران را اعلام وصول کرد.
عبدالرضا مصری هم با اشاره به جلسه اخیر هیات رییسه مجلس خبر داد: در این جلسه مقرر شد از هفته جاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس در عصر روزهای یکشنبه و سه‌شنبه جلسه داشته باشند. همچنین اداره کل سلامت با همکاری وزارت بهداشت طرح پایش فشار خون را برای کارکنان و نمایندگان مجلس در راهروهای مجلس اجرا کرد.

کد مطلب: 109414
 
Share/Save/Bookmark