میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۵۴
 
 
فتح نيم‌ كره‌ جنوبي با ۱۰ نفر!
فتح نيم‌ كره‌ جنوبي با ۱۰ نفر!
 

تیم ملی فوتبال ایران که در سه بازی گذشته‌اش برابر ازبکستان، قطر و لبنان نتوانسته بود انتظارات علاقمندان را برآورده کند، در چهارمین دیدار برای رسیدن به جام‌جهانی برابر کره‌جنوبی دست به کار بزرگی زد و در شرایطی که ۱۰ نفره بود به یک پیروزی شیرین رسید.
تیم ایران در حالی برد ارزشمندی مقابل کره جنوبی به دست آورد که دقایق بسیاری از بازی را ده‌نفره بود.
ایران بازی را تهاجمی آغاز کرد و حرکات رضا قوچان‌‌نژاد در خط حمله عالی بود. اما کره هم حملات خود را داشت و چند بار خطرساز شد.
در یکی از حملات ایران محمد نوری در موقعیتی آفساید توپ را به بیرون زد. در حمله بعدی بود که قوچان‌نژاد از پشت محوطه جریمه با شوتی عالی دروازه‌بان کره را به سختی انداخت.
کره این حمله را با حمله‌ای خطرناک پاسخ داد که ضربه بازیکن کره‌ای به تیر دروازه برخورد کرد و رحمتی به‌سختی با پایش توپ را دور کرد و در برگشت هم ضربه حریف را گرفت. این حرکت منجر به مصدومیت رحمتی شد اما او به بازی ادامه داد.
کره در وقت‌های تلف‌شده نیمه اول به پیش تاخت و چند موقعیت عالی داشت که یکی از آنها با ضربه سر پارک چو یونگ به تیر دروازه برخورد کرد و هنگامی که توپ برگشت داور سوت پایان نیمه اول را در حالی زد که بیش از یک دقیقه هم از دو دقیقه وقت اعلام‌شده برای دقایق تلف‌شده نیمه اول هم گذشته بود.
نیمه دوم با گرم کردن علی کریمی و پژمان نوری آغاز شد. اما اتفاق مهمی در راه بود: مسعود شجاعی که یک کارت زرد داشت با خطایی خشن و کاملا بی‌مورد در میانه میدان کارت زرد دوم را گرفت و اخراج شد. شجاعی نمایش خوبی نداشت و شب کابوس‌وار خود را با اخراج و خروج گریان از زمين به پایان برد. دقایقی بعد ضربه آرنج کاپیتان کره به قوچان‌نژاد باعث خشم کارلوس کی‌روش شد و این عصبانیت او تا دقایق بسیاری ادامه پیدا کرد.
ایران با ۱۰ نفر باز هم به حمله فکر می‌کرد و در دقیقه ۶۰ بود که پاس اشکان دژآگه و ضربه سر محمد نوری با برگردان قوچان‌نژاد به بیرون رفت. گوچی در اولین بازی ملی خود عالی بود.
در دقیقه ۶۶ بود که ضربه سر جواد نکونام که به زمین زد دروازه‌بان کره را به واکنشی دشوار واداشت. پس از این ضربه بازیکنان کره دست به حمله زدند تا از ۱۰ ‌نفره بودن ایران استفاده کنند. اما ایران بود که در دقیقه ۷۵ به گل می‌رسید. دژآگه از گوشه زمین توپ را ارسال کرد، توپ برگشت داده شد و نکونام با ضربه‌ای بسیار محکم توپ را وارد دروازه حریف کرد. کاری از جونگ سونگ ریونگ روی این ضربه ساخته نبود و نکونام و دیگر بازیکنان با دویدن دور میدان جشن گرفتند!
دقایقی بعد محمدرضا خلعتبری که به جای قوچان‌نژاد وارد میدان شده بود حرکتی تکنیکی انجام داد ولی سرنگون شد و کی‌روش به تصمیم داور مبنی بر ندادن کارت زرد دوم به بازیکن حریف سخت اعتراض کرد و سرانجام داور سنگاپوری اخراجش کرد و او هم به همراه مارکار آقاجانیان به سکوها رفت.
کره دست به حمله زد و در دقیقه ۸۴ می‌توانست با شوت تماشایی
چو یونگ دروازه ایران را باز کند اما توپ با فاصله اندکی به بیرون رفت. مازیار زارع هم به جای آندرانیک تیموریان که او هم عالی بود به میدان رفت و دقایق پایانی با حملات کره، دفاع عالی ایران، درخشش رحمتی و البته مصدومیت‌های طولانی او سپری شد. به‌ویژه روی یک صحنه که بازیکن کره پس از آن که رحمتی توپ را گرفت به او ضربه‌ای زد که به همین دلیل اخطار گرفت.
در نهایت بازی با برد بسیار شیرین ایران به پایان رسید تا تماشاگران بوسه بر گونه کی‌روش بزنند و ایران هم‌امتیاز با کره جنوبی در رده دوم گروه قرار بگیرد. این دو تیم ۷ امتیاز دارند و ازبکستان هم با برد مقابل قطر پنج‌امتیازی شد.

اظهار نظر ملی‌پوشان پس از پیروز تیم ملی
در پایان دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی تعداد دیگری از بازیکنان تیم ملی به اظهار نظر درباره این دیدار پرداختند.
محمد نوری: خدا را شکر می‌کنم که توانستیم پیروز شویم و این پیروزی را به ملت ایران تقدیم می‌کنم. همه دست به دست هم دادند و توانستیم کره را شکست دهیم.
محمدرضا خلعتبری: بازی بسیار خوبی را انجام دادیم و به نظر من با عملکرد خوبی که امروز تیم ملی داشت لیاقت این پیروزی را داشتیم.
آندرانیک تیموریان: در این دو هفته که در اردوی تیم ملی بودیم با کی‌روش تمرین‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم تا برای رویارویی با کره جنوبی آماده شویم. متاسفانه ما در حالی که بازی قابل قبولی را برابر لبنان ارائه دادیم، در آن دیدار شکست خوردیم و خوشحالم که امروز توانستم پیروز شویم.
سید جلال حسینی: مردم بسیار لطف کردند و تا انتهای بازی ما را تشویق کردند و واقعا از حمایت آن‌ها ممنونم. امروز جزو برنامه تاکتیکی ما بود که در دقایقی بازی را کنترل کنیم و در زمانی‌هایی هم به دنبال حمله باشیم.
شرایط ما برابر ازبکستان حساس است. این تیم از خوب‌های آسیاست و امیدوارم مردم باز هم حمایت کنند تا با همت بازیکنان این بازی که بسیار مشکل هم خواهد بود پشت سر بگذاریم.
خسرو حیدری: بازی مشکلی بود. کره تیمی قوی است و آن‌ها بسته بازی نمی‌کنند. خدا را شکر که توانستیم امروز پیروز و با کره هم‌امتیاز شویم. ان‌شاءا... بتوانیم در بازی‌های بعدی هم پیروز شویم.
مردم و رسانه‌ها بعد از بازی با لبنان به کمک ما آمدند و روحیه زیادی دادند. حتی رییس جمهور و رییس مجلس هم به تمرین‌های ما آمدند و کمک کردند تا روحیه بگیریم.
رضا قوچان نژاد: خیلی خوشحالم که اولین بازی ملی‌ام را برابر ۱۰۰ هزار تماشاگر و آن هم در این بازی حساس انجام دادم. واقعا افتخار می‌کنم که برای ایران به میدان رفتم و خوشحالم که توانستیم پیروز شویم و سه امتیاز بازی را کسب کنیم. با این پیروزی شرایط‌مان در جدول بهتر شده است.
از بازی‌ام خیلی راضی نیستم، تنها زمانی که بتوانم گلزنی کنم از بازی خودم رضایت کامل دارم. اما مهم این است که توانستیم این پیروزی شیرین را کسب کنیم و این مردمی که با هیجان تشویق می‌کردند را خوشحال کنیم.
بازی بعدی بسیار اهمیت دارد و باید ازبکستان را با حمایت مردم شکست دهیم. امیدوارم در آن بازی هم روند خوبی که داریم را ادامه دهیم و در نهایت به جام جهانی صعود کنیم. من به هم ‌وطنانم برای این برد تبریک می‌گویم خیلی وقت بود که منتظر بودم برای تیم ملی ایران بازی کنم و خوشبختانه این اتفاق در چنین دیداری افتاد.
مسعود شجاعی: نمی‌توانم بگویم که داور اشتباه کرده است اما اخراج من دور از انتظار بود، من دو خطا کردم و دو کارت گرفتم. به خاطر اخراجم از مردم عذرخواهی می‌کنم ولی خدا را شکر که سه امتیاز این بازی را گرفتیم.
با این پیروزی اعتماد به نفسمان بیشتر می‌شود و با روحیه بهتری در ادامه راه به مصاف حریفان خواهیم رفت. باید برای دیدار برابر ازبکستان آماده شویم تا در تهران این حریف را نیز شکست بدهیم.
ما کاری به دیگر تیم‌ها نداریم و بازی خودمان را انجام می‌دهیم من امیدوارم که در بازی آینده باز هم از حمایت رسانه‌ها و مردم برخوردار باشیم تا ازبکستان را شکست دهیم. من مطمئن هستم که با ۱۳ امتیاز به جام جهانی صعود می‌کنیم اما اگر خدا بخواهد برای سرگروهی می‌جنگیم.

کد مطلب: 77634
 
Share/Save/Bookmark