میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۳
 
 
امیر سرتیپ حیدری در نماز جمعه تهران:
دست ارتش در دست سپاه است

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: آمریکایی‌ها بدانند که با اقدام علیه سپاه خود زنی کردند زیرا امنیت نیروهای خود بخصوص نیروهای «سنتکام» را برای همیشه به خطر انداختند.
امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، اظهار داشت: مصداق بارز بصیرت امام راحل ما نام گذاری روز ۲۹ فروردین به مناسبت روز ارتش بود. امام راحل موجباتی را فراهم کردند که ارتشی انقلابی در بستر انقلاب متولد شود و باید این بصیرت الهی را تبریک گفت و در تاریخ هم باید برای همیشه آن را محفوظ داشت.
حیدری افزود: امروز پیامبر (ص) در میان ما نیست، ولی مکتب و قرآن پیامبر میان ماست. اما نماد مجسم پیامبر اکرم که جانشین امام عصر است را می‌توان نماد مجسم صراط مستقیم دانست.
فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان کرد: بنابراین با این اعتقاد، ولی فقیه امروز جانشین ولی خداست، ارتش هم در رکاب جانشین رسول خدا عملکردهای ویژه ای را در سه مرحله داشته است.
وی ادامه داد: قبل از دفاع مقدس تثبیت امنیت مأموریت ویژه ارتش بود و ما ولایت مدارانه پای کار آمدیم و امنیت نظام را تا دفاع مقدس تثبیت کردیم. تا آن دوران ارتش با رسته‌های متعدد دریایی، زمینی، هوایی و پدافند هوایی توانست در کنار همرزمان سپاه و نیروی انتظامی در مجموع پیروزی را برای انقلاب اسلامی در برابر دشمن تا به دندان مسلح، رقم بزند.
حیدری با بیان اینکه تولید امنیت در کنار سایر رزمندگان اسلام کار ویژه ارتش بعد از دفاع مقدس بوده است، ادامه داد: پرورش جوانان متعهد در ارتش یکی دیگر از فعالیت‌های ارتش به حساب می‌آید، ما هر سال ۲۰۰ هزار سرباز را در پادگان‌ها می‌پذیریم و به فرموده رهبری باید از این جوانان، افرادی مستعد، امیدوار به آینده و حافظ ارزش‌ها بسازیم و به جامعه تزریق کنیم. ما این کار را به بهترین حالت ممکن انجام داده و به جامعه اسلامی تقدیم کردیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: بخش دیگر فعالیت ما محقق کردن شعار ارتش فدای ملت است. آنجا که حوادث غیر مترقبه‌ای رخ دهد، چشم مردم به کمک نیروهای مسلح است. شاید اولین صدایی که به گوش مردم زیر آوار زلزله‌های اخیر بود صدای بالگردهای ارتش بود. اولین صدایی که به گوش سیل زدگان رسید صدای کمک‌های ارتش بود، اینها هم بخشی از رحماء بینهم ارتش است.
وی در خصوص شرایط سیل اخیر در استان‌هایی از کشور، بیان کرد: امروز تمام توان ارتش در کنار بسیج، سپاه و آحاد مردم به لرستان، خوزستان، کرمانشاه و گلستان گسیل داده شده تا بخشی از آلام مردم سیل زده را کاهش دهد. امیر دریادار سیاری فرماندهی میدانی کمک به مردم را در جنوب غرب کشور و بنده هم مسئولیت لرستان و غرب کشور را برعهده دارم.
وی خطاب به آمریکا، اسرائیل و ائتلاف عربی تصریح کرد: دست ارتش، در دستان سپاه، مردم و ولی امر مسلمین است و دست خدا هم بالای همه این دست‌ها خواهد بود و آمریکایی‌ها بدانند که با این اقدام به نوعی خود زنی کردند. چرا که امنیت نیروهای خود را در اقصی نقاط عالم به خصوص نیروهای «سنتکام» را برای همیشه به خطر انداختند و تأمین امنیت آنها را برای همیشه از بین بردند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان کرد: اگر آمریکا به دلیل خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی ارتفاعات جولان را به اسرائیل غاصب الصاق کرد، بداند که رزمندگان مقاومت ارتفاعات جولان را بخشی از محور و اراضی مقاومت می‌دانند و انشاالله آن روز دور نیست که به ارتفاعات آن صعود کرده و سربازان اشغالگر را از همانجا به قعر جهنم خواهند فرستاد.
حیدری ضمن دعوت از مردم برای همراهی ارتش در گرامیداشت روز ۲۹ فروردین تصریح کرد: سمت و سوی ما برای آن روز دفاع، حمایت و کمک به مردم استان‌های سیل زده است. ما می‌خواهیم به جای رژه، حضور میدانی در خدمت رسانی و کمک رسانی به مردم سیل زده داشته باشیم. مهر

کد مطلب: 108442
 
Share/Save/Bookmark