میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۴۵
 
 
پرسپوليس مدل ۹۱
۱۱ ستاره از ميان يك كهكشان
۱۱ ستاره از ميان يك كهكشان
 

در فاصله‌ کمتر از دوهفته تا آغاز لیگ برتر دوازدهم، تيم‌ها در حال سپري كردن روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات هستند. پرسپولیسی‌ها که قرار بود در لیگ آتی «فوق‌کهکشانی» باشند ستاره‌های زیادی را به خدمت گرفته‌اند و به تازگی مانوئل خوزه را به عنوان سرمربی تیمشان معرفی کرده اند. آنها از مدت‌ها پیش به دنبال جذب خلعتبری بوده‌اند اما به نظر نمی‌رسد در حال حاضر به او نزدیک باشند.
در این مطلب نگاهی به ترکیب ۱۱نفره احتمالی سرخپوشان در هفته‌های ابتدایی لیگ پیش رو خواهیم انداخت. ترکیبی که البته صرفا پیش‌بینی است و ممکن است با نظر مربیان و یا تحت‌تاثیر اتفاقات پیش‌بینی نشده تغییر کند.

يك گردان درون دروازه
به جز خط حمله، بازیکنان فیکس پرسپولیس در سایر خطوط کاملا متمایز از بازیکنان نیمکت‌نشین این تیم هستند. در درون دروازه با حضور شهاب گردان، هواداران پرسپولیس پس از یک فصل از کابوس میثاق و هوشیار رهایی یافته‌اند. دروازه‌بان سابق ذوب‌آهن که گلر دوم تیم ملی هم هست اگرچه در بازي تداركاتي مقابل صبا نمايش مطمئني نداشت اما گزینه مناسبی برای سرخپوشان به نظر مي‌رسد. البته پرسپولیس هنوز هم دروازه‌بان ذخیره ندارد و مدیران این تیم در صدد اضافه کردن یک گلر خارجی به تیم در روزهای آتی هستند.

خط دفاع؛ فقط ۵ نفر براي ۴ پست
محسن بنگر، جلال حسینی، مهرداد پولادی و حسین ماهینی دفاع ۴ نفره پرسپولیس در ابتدای لیگ دوازدهم خواهند بود. در پست دفاع مياني تنها ذخيره موجود براي بنگر و سيدجلال، عليرضا نورمحمدي است كه تنها بازمانده خط دفاعي پرسپوليس از سال گذشته محسوب مي‌شود. براي ماهيني و پولادي هم ذخيره چندان مطمئني وجود ندارد. صرفا حميد علي‌عسگر در دفاع راست و اميرحسين فشنگچي در دفاع چپ، دو بازيكني هستند كه مي‌توانند در مواقع لزوم با تغيير پست به مدافعان كناري پرسپوليس تبديل شوند. اگر حفره موجود در هافبك دفاعي با روبرتو سوسا پر نشود و اجبارا پولادي به ميانه زمين منتقل شود نياز به يك دفاع چپ مطمئن خيلي زودتر به سراغ پرسپوليس خواهد آمد. 

نوري- كريمي؛ قلب دست‌نخورده پرسپوليس
از دارايي پرسپوليس در خط مياني اين‌طور به نظر مي‌رسد كه مثلث میانه میدان به روبرتو سوسا، محمد نوری و علی کریمی سپرده خواهد شد. سوساي برزيلي در اولين بازي تداركاتي پرسپوليس فروغ چنداني نداشت اما او فعلا (در فاصله ۷روز تا پايان نقل‌وانتقالات) تنها گزينه موجود در اين پست به شمار مي‌رود. براي پر كردن جاي دو هافبك هجومي هم پرسپوليسي‌ها غير از كريمي و نوري گزينه ديگري ندارند. با شرايط موجود در اين خط، مهرداد پولادي، علي‌عسگر، فشنگچي و شايد جواد كاظميان مي‌توانند آلترناتيوهاي بعدي باشند.

حمله... حمله... حمله
مديرعامل دست‌به‌جيب پرسپوليس آنقدر مهاجم خريده كه حالا دست سرخپوشان در خط حمله بازتر از تمام خطوط ديگر است. بنابراين تنها علامت سوال در مورد ترکیب فیکس پرسپولیس در لیگ پیش رو خط حمله است. اگر از بين محمد قاضی و كريم انصاري‌فر، يك نفر بتواند در پست مهاجم کنار حضور پیدا کند آن وقت هر دوي اين مهاجمان مي‌توانند در تركيب اصلي قرار بگيرند. البته كي‌روش در تيم‌ملي طي يك مقطع كوتاه انصاري‌فر را در پست مهاجم كناري امتحان كرد اما ظاهرا نتيجه راضي‌كننده‌اي نگرفت.
در واقع تنها نقطه مبهم در تركيب پرسپوليسي‌ها همين پست مهاجم كناري است. جايي كه از بین جواد کاظمیان، هادی نوروزی، غلامرضا رضايي و امیرحسین فشنگچی یک يا دو نفر به ترکیب ثابت تیم راه پیدا می‌کند (يك يا دو نفرش بستگي به جواب آزمون كريم و قاضي در اين پست دارد.) البته علیرغم اصرار فراوان هواداران برای باقی ماندن زاید در پرسپولیس، وضعیت این بازیکن هنوز روشن نیست. زاید در صورت ماندگاری در جمع سرخپوشان می‌تواند رقیب جدي قاضي و انصاری‌فر برای بازی در پست مهاجم نوک باشد.
ترکیب احتمالی پرسپوليس: شهاب گردان، حسین ماهینی، جلال حسینی، محسن بنگر، مهرداد پولادی، روبرتو سوسا، محمد نوری، علی کریمی، محمد قاضی، کریم انصاری‌فرد، غلامرضا رضايي

کد مطلب: 75104
 
Share/Save/Bookmark
 


محمد
۱۳۹۱-۰۴-۲۲ ۰۰:۱۸:۵۸
دربا ره ی گومس توضیح بیشتری بده