میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳
 
 
چه چیزی از عروسی نوه ملکه واجب‌تر؟!
در بنگاه‌های خبرپراکن خود منتظرند تا یک کارشناس دعوت شده به صداوسیما را پیدا کنند که نسبتی هر چند دور با سران کشور و یا رهبری داشته باشد تا...

در بنگاه‌های خبرپراکن خود منتظرند تا یک کارشناس دعوت شده به صداوسیما را پیدا کنند که نسبتی هر چند دور با سران کشور و یا رهبری داشته باشد تا شروع کنند به قُرق رسانه‌ای و فریاد زدن اینکه صداوسیما رسانه حکومتی و فامیل‌بازهاست! منتظرند تا یک انتقادی از یک رسانه انقلابی سر زند تا دنبال نصب و فامیل و حتی همشهری بودن با عالی‌رتبه‌های نظام بدوند و همین‌ها را در قالب افشاگری بیان کنند!! اما خودشان به راحتی چند ساعت را به پخش مراسم عروسی نوه ملکه می‌پردازند و تلویزیون‌هایشان به چند زبان زنده دنیا این مراسم را پوشش می‌دهند! از سیاه‌پوست بودن مادر عروس نوه ملکه تا...
اما هیچ دوربینی مردم گرسنه تجمع‌کننده و معترض به این ریخت و پاش‌ها را نمی‌بیند!! کسی صدای مردمی را که نگران از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند را نمی‌شنود! وقتی یادمان می‌آید اجداد امثال همین ملکه انگلیس در فرانسه در پاسخ به اعتراض‌کننده‌هایی که غم نان داشتند می‌گفت نان ندارید کیک بخورید!! به این می‌اندیشیم که حتی اگر صدایی هم شنیده می‌شد به جایی نمی‌رسید و راه به جایی نمی‌برد! شاید با یک کم اغماض ملکه انگلیس به گرسنه‌ها می‌گفت بیسکوئیت بخورید!!
اما از همه اینها و وابستگی علنی بنگاه دروغ‌پراکنی بی.بی.سی که کعبه آمال برخی‌هاست بگذریم نمی‌توان نقش رسانه‌های بین‌المللی خودمان را در پوشش ندادن همچین گافی نادیده گرفت!! شاید مردمی که به رسانه‌های معاندی چون بی.بی.سی روی می‌آورند ندانند که چه خبر است و شاید آنقدر کم‌کم خوراک فکری به آنها تزریق شده باشد که در افکارشان پدیده نفوذ فرهنگی صورت گرفته باشد و به علت پخش عروسی نوه ملکه توجهی نکنند، اما این وظیفه رسانه‌های بین المللی داخلی و رسانه‌های داخلی است که با بررسی جزئیات چنین کار غیرمتعارفی! به مخاطبان تلنگر بزند که این رفتارها در قرن حاضر در هیچ کشور به اصطلاح دموکراتی نباید رخ دهد!! باید به مردم دنیا هم مخابره شود که کدام کشور دموکرات عروسی نوه ملکه را مستقیم پخش می‌کند! کدام کشور دموکراتی با تحلیل یک هفته‌ای از قوانین و قواعد دربار پادشاه و ملکه می‌پردازد و مشکلات و معیشت مردم و غم آنها را نادیده می‌گیرد؟! این رسانه‌های به اصطلاح مستقل انگلیسی باید در مقابل موج آماج سوالات بین‌المللی افکار عمومی قرار گرفته و پاسخ دهند که آیا چیزی واجب‌تر از ازدواج نوه ملکه انگلیس وجود نداشته که بخواهند آن را به تصویر بکشند؟
در این مسیر رسانه‌های بین‌المللی ایرانی باید مسیر خود را برای روشنگری افکار عمومی به درستی طی کنند که متاسفانه هیچ‌گاه شاهد چنین رفتارهایی از رسانه‌های داخلی در سطح بین‌المللی نبوده‌ایم!! نباید فراموش کنیم که اگر می‌خواهیم به درون ما نفوذ نشود باید خود را مقاوم کنیم و در این مسیر بهترین دفاع حمله منصفانه و به تصویر کشیدن همه پلشتی‌ها و ادعای دروغینی است که غرب از خود و دمکراسی موجود در خود ساخته است! دموکراسی که حتی برای عروسی نوه ملکه میلیاردها دلار خرج روی دست مردم انگلیس گذاشته و با پخش مستقیم مراسم به شعور و خواسته مردم انگلیس توهین می‌کند.
با همه این تفاسیر اما دردناک‌تر از کار رسانه‌های انگلیسی و قصور رسانه‌های داخلی کاری است که برخی سلبیریتی‌‌های سیاسی انجام می‌دهند! آنها که نوه و نتیجه و نبیره و فرزند یکی از مسئولان را یدک کشیده و به واسطه همین خویشاوندی فکر می‌کنند باید شهرت داشته باشند! بدون هیچ فکر و تلاشی با انتظار عکس لباس عروس نوه ملکه! سعی در القای سادگی عروس دارند! و انگار چشمانشان زرق و برق موجود و پخش مستقیم مراسم و میلیاردها دلاری را که صرف این اقدامات شده است را نمی‌بیند!
اینها با رفتارهای عجیب و پر کردن شبکه مجازی با عکس‌های این عروسی به واقع شاید دنبال توجیه مراسم عجیب و غریب خود برای کارهای خود هستند! هر چند که آن مراسم مورد نظر و پخش کلیپ در یک سایت خبری قابل قیاس با رفتاری که در انگلستان شده است نیست، اما آنها هم در به خواب بردن مردم و ندیدن تناقض‌گویی‌های غرب و بنگاه‌های خبرپراکن‌شان مسئول‌اند. در نهایت چیزی که لازم است تلاش برای افشاگری دموکراسی دروغین غرب و رسانه‌های مدعی آزادی بیان است که باید در دستور کار قرار گیرد.

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 104446
 
Share/Save/Bookmark