میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۲
 
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:
واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است.
رحمت‌اله نوروزی در پاسخ به سوالی درباره ماجرای واردات گندم توسط سعید حجاریان، متهم اصلی در این فرایند را تصمیم گیرندگان وقت در نهادهای ذیربط به ویژه وزارت جهاد در مورد حذف بودجه خودکفایی گندم دانست و اظهار داشت:. اقداما ت شرکت متعلق به آقای حجاریان به خودی خود غیر قانونی نیست و مطابق با قوانین موجود کشور انجام شده و تا اینجای کار مشکلی نیست اما وقتی بحث تصمیمات ضد تولید ملی و خودکفایی و همچنین ویژه‌خواری و رانت‌خواری به میان می‌آید، دیگر داستان فرق می‌کند.
وی با بیان اینکه " آقای حجاریان این حق را دارد که همانند هر فرد دیگر ایرانی شرکت تأسیس کند و فعالیت تجاری انجام دهد"، فعالیت تجاری شرکت حجاریان را در سایه یک تصمیم ضد ملی توصیف کرد که تیشه به ریشه اعتماد به نفس و استقلال کشور می‌زند.
رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان گلستان سومین تولیدکننده گندم کشور است، واردات را یک امر کاملاً مصطلح و معمول خواند و در عین حال این پرسش را مطرح کرد که آیا برای تولید ملی در هر محصولی نهایت کاری که می‌شده، صورت گرفته یا خیر که سراغ واردات رفته‌اند؟ چه کمکی به کشاورز کرده‌ایم که قیمت تمام شده محصولش کاهش یابد؟ دولت و نظام چقدر از خود مایه گذاشته‌اند تا به کشاورز برای تولید علمی و تجاری و مدرن محصولش کمک کنند که نیازمان به واردات کمتر شود؟ این فقط به کشاورزی مربوط نمی‌شود؛ به همه محصولات و کالاهایی مربوط می‌شود که در داخل کشور ظرفیت تولید آن وجود دارد اما اکنون وارد می‌شود. نوروزی با طرح سوالات فوق، تصریح کرد: در این مورد خاص بیش از آنکه حجاریان زیر سوال باشد، افرادی زیر سوال هستند که زمینه این اقدام قانونی اما ویژه‌خوارانه را فراهم کرده‌اند.
وی از وزیر جهاد کشاورزی خواست حساب خود را از افرادی که پیش از این زمینه نیاز بیشتر کشور به واردات گندم را فراهم کرده‌اند، جدا و مشخص کند در طی سال‌های اخیر و دستکم در ۱۰ سال گذشته چه اقدامی در مسیر خودکفایی گندم انجام شده تا مردم و نمایندگان مردم قضاوت کنند که زمینه اینگونه واردات از کجا ایجاد شده است.

کد مطلب: 114643
 
Share/Save/Bookmark