داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۸
 
 
كيوسك چهار شنبه‏، 2011‏/07‏/06
كيوسك چهار شنبه‏، 2011‏/07‏/06
 
‏جروزالم پست
دردسر جدید اسرائیل، ناوگان آزادی این بار از راه آسمان
پلیس رژیم صهیونیستی اقدامات لازم برای متوقف کردن برنامه 700 نفر از طرفداران فلسطین که بلیط خطوط هوایی اسرائیل را خریداری کرده‌اند، انجام داده است. این فعالان طرفدار فلسطین با خرید بلیط هواپیما قصد دارند وارد فرودگاه بن گورین شوند. برنامه پلیس اسرائیل بر این فرضیه استوار است که تعدادی از این افراد که در واقع سوار بر ناوگان آزادی هوایی هستند، موفق شوند در خاک اسرائیل پیاده شوند، زیرا اسم این افراد در هیچ‌کدام از لیست‌های امنیتی ثبت نشده و در نتیجه این افراد قادر خواهند بودند از محدودیت‌های پروازی بگریزند.
کاهش اندک حمایت یهودیان آمریکایی از اوباما
طی یک نظر سنجی که توسط موسسه آمریکایی گالوپ منتشر شده، حمایت یهودیان آمریکایی از باراک اوباما در سال جاریاندکی کاهش یافته است. در این نظرسنجی60 درصد از یهودیان نظر مثبت و 32 درصد نیز نظر منفی داشته‌اند.

داون
عدم اجازه استرداد خانواده بن لادن به وطن
کمیته تحقیق حمله مخفیانه آمریکا به پاکستان برای کشتن بن لادن به وزارت کشور و سازمان جاسوسی پاکستان (آی اس آی) روز سه شنبه دستور داد بدون اجازه این کمیسیون، خانواده رئیس مقتول القاعده را به کشورشان بازنگرداند. دو همسر و 6 فرزند بن لادن که از 2 تا 12 سال سن دارند، در بازداشت آژانس‌های امنیتی پاکستان هستند. همچنین این کمیسیون از اعضایش خواست در مورد این موضوع با رسانه‌ها گفتگو نکنند.
کشته شدن 5 مرزبان پاکستان
حداقل 5 مرزبان در یک بمب‌گذاری در شهری نزدیک مرز ایران، کشته و 6 نفر نیز مجروح شدند. جبهه آزادی بلوچ پاکستان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. طبق گزارش پلیس این بمب در سر راه گشت مرزی، توسط کنترل از راه دور منفجر شد.

عرب نیوز
ادامه گفتگوهای عربستان با ایران
وزیر امورخارجه عربستان سعودی در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی با همتای انگلیسی خود که روز سه شنبه در جده برگزار شد، اعلام کرد گفتگوهای دوجانبه سعودی با کشور ایران ادامه خواهد یافت. سعود الفیصل همچنین افزود من با وزیر امورخارجه ایران، منوچهر متکی در تهران دیدار کردم و انتظار می‌رود نشست بعدی در ریاض برگزار شود. گرچه آنان شرایطی داشتند که ما با آن موافق نبودیم.
تبرئه 3 وزیر حسنی مبارک از اتهام اختلاس
روز سه شنبه برای اولین از زمان انقلاب مصر، دادگاهی در این کشور، 3 وزیر حسنی مبارک را از اتهام اختلاس تبرئه کرد. هنگام قرائت حکم، تعدادی از این متهمین، متعجب به نظر می‌رسیدند. حاضرین دادگاه که اکثراً از اقوام و دوستان آنان بودند، بعد از قرائت احکام، فریاد زنده باد عدالت سر دادند.

تودیز زمان
بیانیه مشترک ترکیه و اسرائیل در مورد حادثه کشتی مرمره
اسرائیل و ترکیه توافق کردند بیانیه‌ای مشترکی را که مورد قبول طرفین است، در مورد حادثه کشتی مرمره تنظیم کرده و آن را پیش از انتشار گزارش رسمی سازمان ملل در این مورد، منتشر کنند. روزنامه هاآرتص ادعا کرد نمایندگان اسرائیل و ترکیه قبل از انتشار گزارش سازمان ملل، نشستی در شهر نیویورک خواهند داشت. منابع دیپلماتیک وزارت خارجه ترکیه در آنکارا این خبر را نه رد و نه تایید کردند. به علت حمله اسرائیل به کشتی مرمره که حامل کمک‌های بشر دوستانه برای مردم غزه بود، 9 نفر کشته شدند.
درخواست ارمنستان از ترکیه
یک مقام بلند پایه ارمنی از آنکارا خواست تلاش‌های متوقف شده برای عادی سازی روابط دو کشور را از سر بگیرد زیرا روابط بین ارمنستان و ترکیه انگیزه‌ای برای پیشرفت روابط با کشور آذربایجان شده و همچنین باعث ایجاد صلح در منطقه می‌گردد.
کد مطلب: 67284
 
Share/Save/Bookmark