میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴
 
 
نیروهای مسلح عراق بر عدم سکوت در برابر اشغالگری ایالات متحده تاکید کردند
پاسخی قدرتمند از سراسر محور مقاومت به آمریکا
پاسخی قدرتمند از سراسر محور مقاومت به آمریکا
 

آمریکا هر روز به فرار از منطقه نزدیک‌تر می‌شود چنانکه اکنون عراقی‌ها بعد از ۱۷ سال حضور نیروهای آمریکا بر پایان این حضور تاکید دارند چنانکه دبیرکل نجباء با تأکید بر ضرورت خروج فوری نظامیان آمریکایی از منطقه، تصریح کرد: پاسخ امپراطوری مقاومت، قدرتمند و هماهنگ خواهد بود و تفنگداران دریایی فورا به آشیانه خود بازگردند.
شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء طی سخنانی با تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: شهادت این فرمانده غیور اسلام، تمام جبهه مقاومت، حامیان دفاع از مظلومین جهان و آزادی‌خواهان مبارز علیه استکبار را عزادار کرد، ولی ما بیدارتر و قوی‌تر می‌شویم.حجت‌الاسلام والمسلمین اکرم الکعبی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی «راه» نبود که با شهادت ایشان بسته شود، خاطرنشان کرد: ایشان یک گفتمان و اندیشه بود که تا آزادی بیت المقدس سینه به سینه منتقل خواهد شد.وی افزود: تنها دو راه پیش‌روی ملت‌های دنیا وجود دارد؛ مقاومت و یا ذلت! ما راه مقاومت را انتخاب کرده‌ایم که در این راه، شهادت سرنوشت بهترین مردان خدا است.
دبیرکل نُجَباء تاکید کرد: ایالات‌متحده با ارتکاب خطایی استراتژیک، تحقق وعده الهی را به تعجیل انداخت؛ خطایی که پاسخ آن در کتب درسی دانش آموزان آمریکایی تدریس خواهد شد.شیخ اکرم الکعبی رژیم تروریستی آمریکا را به مرور تاریخ منطقه غرب آسیا دعوت کرد و بیان داشت: امروز دیگر این منطقه زمین امتیازگیری شما نیست؛ امروز معادلات جهانی تغییر کرده و شاهد هژمونی مقاومت در نظم جدید بین‌الملل هستیم.وی اضافه کرد: خاورمیانه امروز قلمرو امپراطوری مقاومت و پایتخت آن، جمهوری اسلامی ایران است؛ واکنش به عملیات تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد نیز پاسخی سنجیده، قدرتمند و هماهنگ از سراسر این امپراطوری خواهد بود.
فرمانده عالی‌رتبه مقاومت اسلامی عراق به تفنگداران دریایی ارتش تروریستی آمریکا هشدار داد: فوراً به آشیانه بازگشته و به تابوت‌سازی مشغول شوید که «لشکرهای بین‌المللی مقاومت» برای پاسخ کوبنده و مهندسی‌شده به نیروهای تروریستی ایالات‌متحده تشکیل شده‌اند.شیخ اکرم الکعبی همچنین به ترامپ توصیه کرد: در ادبیات خود در مورد علمدار رشید جبهه مقاومت بازنگری کن و پیش از هرگونه گزافه‌گویی، نقشه‌های نظامی را ببین و از یاد نبر که «عمق استراتژیک» جبهه مقاومت، ۱۲۸ مرتبه طولانی‌تر از عمق استراتژیک رژیم صهیونیستی است.
وی با تاکید بر پیشرفت تکنیکی، تاکتیکی و لجستیکی مقاومت در صحنه نبرد اظهار داشت: باروت سلاح‌های ما دیگر فشنگ نیست و اکنون گروه‌های مقاومت به پیشرفته‌ترین و هوشمندترین موشک‌های نقطه‌زن مجهز شده‌اند که قادر است در عملیاتی کمتر از یک‌ساعت، به حضور نحستان در غرب آسیا و حیات مصنوعی رژیم جعلی اسرائیل خاتمه دهد.دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تصریح کرد: نیازی به تصور فردای نابودی این رژیم غاصب نیست؛ ما تصاویر صحرای آتاکاما را سال‌ها قبل میان مردم‌تان منتشر کرده‌ایم و امروز با شهادت حاج قاسم سلیمانی، بسیار نزدیک‌تر به قدس عزیز هستیم.وی تصریح کرد: به خداوند آسمان‌ها و زمین… صبر راهبردی نُجَباء و تمامی گروه‌های مقاومت با یک دستور شکسته خواهد شد و در آن لحظه، حتی توان اندیشیدن به کنش بعدی را نخواهید داشت.دبیرکل نُجَباء در پایان خاطرنشان کرد: قسم به خون پاک سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس … ضربه‌ای خواهیم زد که پناهگاه و تنها معبر فرار فرماندهان نظامی‌تان، پنهان شدن زیر شکم چارپایان صحرایی باشد. فراموش نکنید که ما مرد میدان هستیم و دوران بزن در رو، رو به اتمام است.
در همین حال دبیرکل عصائب اهل‌الحق عراق از فرارسیدن نوبت عراقی‌ها برای پاسخ دادن به ترور نایب‌‌رئیس الحشد الشعبی خبر داد.«قیس الخزعلی» دبیرکل عصائب اهل الحق عراق، امروز طی پستی در توئیتر، به پاسخ موشکی ایران علیه دو پایگاه نیروهای آمریکایی در الانبار و اربیل، واکنش نشان داد.
وی طی پستی در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت که ایران به اقدام آمریکا در ترور «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی سپاه قدس پاسخ داد و اکنون نوبت عراق است که به ترور «ابو مهدی المهندس» نائب‌رئیس الحشد الشعبی پاسخ دهد. در همین حال یک کارشناس عراق با بعید دانستن اقدام واشنگتن در تحریم بغداد، اعلام کرد که متضرر نخست این تحریم خود آمریکا خواهد بود. خبر دیگر آنکه پیکرهای نائب‌رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق و همرزمانش، پس از اذان صبح امروز، در «وادی السلام» نجف اشرف به خاک سپرده شد.
در این میان پرامیلا جایاپال، عضو کنگره آمریکا از مردم این کشور برای شرکت در تظاهرات علیه سیاست‌های جنگ طلبانه ترامپ در سراسر آمریکا دعوت کرد. این نماینده دموکرات کنگره ضمن بازنشر هشتگ «جنگ با ایران نه»، در پیامی توئیتری نوشته است، "ما به حضور همه در خیابان‌ها نیاز داریم. ترامپ با مخاطره نظامی خود، ما را در این موقعیت قرار داده است. او باید فورا تنش زدایی و از جان آمریکایی‌ها محافظت و به سوی دیپلماسی نه جنگ حرکت کند. این برهه‌ای حساس برای شنیده شدن صدای مردم آمریکاست. " از سوی دیگر در پیام فرمانده نیروهای آمریکایی به وزیر دفاع کویت از خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه عریفجان ظرف ۳ روز آینده خبر داده شده است. ساعاتی پس از حمله تلافی جویانه ایران در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا در عراق، شبکه خبری روسیا الیوم گزارش داد که خبرها حاکی از خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه های خود در دیرالزور واقع در شرق سوریه هستند.دولت کرواسی دیروز اعلام کرد گردان دوم خود در عراق را که شامل ۱۴ نظامی است از بغداد به کویت منتقل کرده است. همچنین هفت نظامی بعد از پایان مأموریتشان در عراق به کشور بازگشته‌اند.

کد مطلب: 112348
 
Share/Save/Bookmark