میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۰
 
 
خود را به نفهمی زده یا واقعا نفهم است
دولت بایدن نیامده، مواضع ضد ایرانی خود را نشان داد.یک توطئه گر برانداز که با سرویس‌ها جاسوسی و اطلاعاتی کشورهای غربی علیه ایران...

دولت بایدن نیامده، مواضع ضد ایرانی خود را نشان داد.یک توطئه گر برانداز که با سرویس‌ها جاسوسی و اطلاعاتی کشورهای غربی علیه ایران همکاری می‌کرد اعدام شد، اما چرا اعدام زم برای آنها دردناک بود؟
اقداماتی که روح الله زم علیه جمهوری اسلامی ایران در کانال آمد نیوز انجام داد بر کسی پوشیده نیست. شاید هم اکنون برخی از مردم که این نوشتار را می‌خوانند،‌ خود تحت تأثیر کانال آمد نیوز که با مدیریت و هدایت روح الله زم اداره می‌شد قرار گرفته بودند و فریب دروغ‌ها، تحریکات و فراخوان به اغتشاش و آشوب علیه جمهوری اسلامی ایران را خورده باشند و پی به حقایق نیز برده‌اند.
اعدام او بر اساس جرایمی که مرتکب شده بود، کاملاً قانونی و بجا بود.
البته که او درباره دستگاه‌ها اطلاعاتی و امنیتی که با آنها علیه ایران همکاری می‌کرد،‌ افشاگری‌ها و اطلاعات زیادی به دستگاه‌های امنیتی کشور داده است که قطعاً طبقه بندی شده است و یکی از دلایلی که کشورهای غربی از اروپایی‌ها گرفته تا آمریکا از اعدام او شاکی هستند همین امر است. اشک تمساحی که اروپا و آمریکا برای روح الله زم می‌ریزند، نه سر از دلسوزی یا انسان دوستی است بلکه از سر آن است تا بهانه‌ای برای فشار و تهدید بیشتر ایران داشته باشند.
اما نکته جالب موضع گیری غربی‌ها به اعدام «زم» در این است که زمانی که سردار سلیمانی از سوی نیروهای تروریستی ارتش آمریکا در بغداد به شهادت رسید، هیچیک از دولت‌های اروپایی این اقدام را محکوم نکردند بلکه از آن حمایت کردند. یک نیروی ارشد نظامی و رسمی جمهوری اسلامی ایران به دعوت مقامات ارشد عراق به این کشور سفر کرده است اما در همان کشور به دستور دونالد ترامپ ترور می‌شود.
اگر چنین اقدامی یک عملیات تروریستی نیست پس نام آن را چه می‌توان گذاشت؟!
اما اکنون همین کشورهای به ظاهر متمدن و حامی حقوق بشر و دموکراسی،‌به خاطر اعدام یک مجرم برانداز سینه چاک می‌کنند و آن را محکوم می‌کنند.
هنگامی که شهید حسین فخری زاده در تهران ترور شد باز همین مدعیان حقوق بشر و دموکراسی به خود زحمت ندادند تا به ظاهر هم که شده این اقدام تروریستی را محکوم کنند در حالی که یک دانشمند ترور شد و به شهادت رسید. فرانسه اکنون دستخوش اعتراضات گسترده به نظام حاکم در این کشور است، مردم از سوی پلیس بادستور امانوئل مکرون سرکوب و بازداشت می‌شوند، در آمریکا نیز همچنان درگیری‌ها میان دو طرف جریان انتخابات وجود دارد، پلیس نیز با خشونت هر چه بیشتر با معترضین برخورد می‌کند و سیاه پوستان نیز به دست پلیس آمریکا به قتل می‌رسند.
اعدام‌هایی که در آمریکا وجود دارد نشان می‌دهد که آنها اعدام را برای کشور خود خوب می‌دانند اما اگر کشورهای دیگر انجام دهند بد محسوب می‌شود. هر کشوری قوانین خاص خود را دارد،‌ اما رفتار دوگانه در مسائل حقوق بشری از سوی کشورهای غربی همواره ابزاری برای فشار بر دیگر کشورهای دنیا از جمله ایران شده است.
تعریف غرب از حقوق بشر، تعریفی نیست که بخواهد حقوق انسان‌ها را رعایت کند،‌ نمی‌توان پذیرفت که غربی‌های مدعی حقوق بشر، نسبت به قتل عام دسته جمعی مردم مظلوم یمن،‌فلسطین، سوریه،‌عراق و برخی دیگر از کشورهای دنیا بی تفاوت باشند و هیچ واکنشی از خود نشان ندهند اما برای اعدام یک نفر سینه چاک کنند و اشک تمساح بریزند.
موضع گیری اروپا و آمریکا به ویژه افراد منتخب جو بایدن رئیس جمهور آینده این کشور اثبات می‌کند که دشمنی با جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا، دموکرات و جمهوری خواه ندارد.
«جیک سالیوان» که از سوی جو بایدن در جایگاه مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت آینده آمریکا منصوب شده است، در پیامی توییتری نوشت؛ دولت بایدن در برابر «اقدامات ضد حقوق بشری رژیم ایران» ایران خواهد ایستاد.
سالیوان ادعا کرده که «اعدام روح‌الله زم روزنامه‌نگاری که از دادرسی قانونی محروم و به دلیل استفاده از حقوق جهانی خود محکوم شد، یکی دیگر از موارد وحشتناک نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران است.
ما به شرکای خود خواهیم پیوست و در برابر اقدامات ناقض (حقوق بشر توسط) ایران خواهیم ایستاد».
سولیوان یا خود را به نفهمی زده یا واقعا نفهم است، او که نمی‌تواند میان روزنامه نگار با یک فرد توطئه گر برانداز تفاوت قائل شود چگونه قرار است مشاور امنیت ملی کاخ سفید باشد؟!
اگر اعدام در ایران از نظر مقامات آمریکایی بد است،‌چرا همچنان در ایالات متحده قانون اعدام وجود دارد و در چند روز گذشته چندین نفر از محکومین در این کشور اعدام شده‌اند؟
مقامات آمریکایی به ویژه آنهایی که تازه وارد هستند و تا چند روز دیگر قرار است بر مسند قدرت تکیه بزنند،‌ بهتر است به مسائل و مشکلات داخلی خود بپردازند و اوضاع از دست خارج شده آمریکا را سر و سامان بدهند.
انتخاباتی که با تقلب و دروغ و فریب در آمریکا برگزار شده چهره پلید و زشت نظام لیبرال سرمایه داری آمریکا را بر همگان اشکار کرده و دیگر اظهارات مقامات قبل و بعد این کشور در دنیا خریدار ندارد. 

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 116470
 
Share/Save/Bookmark