میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
سردار سلامی:
مشکلات موجود را با عزم قوی ملت و نظام حل خواهیم کرد
فرمانده کل سپاه گفت: مشکلات موجود را با عزم قوی ملت و نظام حل خواهیم کرد، عزم نظام همانگونه که دو روز پیش در کلام رهبر فرزانه انقلاب شنیدید برای حل مشکلات جامعه جدی است.
سرلشکر حسین سلامی عصر امروز در یادواره شهدای شهرستان سنندج که با محوریت شهیدان شکیبا سلیمی و مسعود غمیان در سالن آزادی سنندج برگزار شد، اظهار داشت: خداوند را شاکرم که توفیقی به من دست داد تا در لاله‌زار کردستان در جمع مردم شرافتمند، نجیب، آگاه و بصیر و فداکار و وفادار این دیار زیبا که نگین درخشان کشور عزیزمان ایران است، شرف حضور پیدا کنم.
فرمانده کل سپاه اذعان داشت: اینجا گرد هم جمع شده‌ایم تا از رشادت‌ها و دلاوری‌های دو شهید ارزشمند سرزمین والامقام کردستان تجلیل کنیم، آنان که بزرگند و با بزرگداشت خاطراتشان آنان را در اعماق قلبمان جاودانه می‌کنیم.
وی افزود: من شخصا و همه پاسداران برای مردم کردستان ارزشی خاص و فوق‌العاده قائل هستیم، مردمان صاحب فرهنگ بزرگ در این سرزمین انسان‌های برجسته‌ای هستند که فرازهایی از تاریخ کشور و اسلام را در این دوران ۴۳ ساله ظهور اسلام درنوردیدند.
به گفته سردار سلامی، مردم کردستان در مقابل دشمنان بزرگی سینه سپر کردند و شاهد این ادعا شهادت ۵۴۰۰ جوان برومند سرزمین زیبا و دل‌انگیز این استان است که چشمه‌سار خون پاک شهیدان است.
وی افزود: مردم کردستان مردمانی هستند که هرگز به دشمنان اسلام و ایران لبخند نمی‌زنند و اجازه قدم گذاشتن دشمنان بر خاک این سرزمین نمی‌دهند.
سردار سلامی تصریح کرد: مردم کردستان را با پاسداری از شکوه استقلال، با همیت و غیرت و با روح جوانمردی و شجاعت و دلاوری در میدان‌های سخت می‌شناسیم که هیچ بیگانه‌ای نتوانسته است قامت این مردم را خمیده کند، بنابراین مردم این سرزمین برای مقدس هستند.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اگر خون شهیدانی چون شهیدان شکیبا سلیمی و مسعود غمیان نبود چه سرنوشتی در انتظار مردم کردستان و ملت ایران بود.
به گفته سردار سلامی، دشمنان به دنبال این هستند که پاره‌های تن جهان اسلام را یکی یکی از جهان اسلام بگیرند، ملت‌های مسلمان را تجزیه کنند، کشورهای بزرگ اسلامی را کوچک کنند و آنها را به اعضای کوچکتری تقسیم کنند و در نهایت، فقر، عقب‌ماندگی، ناامنی، تفرقه و آتش ارمغان دشمنان اسلام است.
سردار سلامی اذعان داشت: اسرائیلی‌ها و صهیونیست‌ها یک ملت را از خانه و کاشانه خود آواره کردند و هنوز هم هر زمان که بتوانند با غرش موشک‌ها و بمب‌ها بر سرخانه‌های مردم فلسطین آوار می‌ریزند، هرچند امروز فلسطین یک حقیقت زنده است یک جماعت سلحشور و حماسه‌آفرین است که با عملیات شمشیر قدس خود در ۱۲ روز ضربات مهلکی بر پیکر رژیم صهیونیستی می‌زند.
وی افزود: اما رژیمی که از حمایت آمریکا و اروپا و بعضی از سران رژیم‌های مرتجع حاکم بر کشورهای اسلامی بهره‌مند است جز بمباران شبانه بر خانه مردم بی‌دفاع فلسطین کار دیگری نمی‌کند.
وی عنوان کرد: وقتی در عراق این همه کشت و کشتار انجام دادند و این سرزمین را اشغال کردند و سرزمین‌های مقدس را زیر چکمه‌های خود گرفتند، آیا اشغالگری چیزی جز این بدبختی‌ها و تفرقه‌های خونین به دنبال داشت؟
وی گفت: بعد از ۲۰ سال آمریکا دوباره با فتنه جدید افغانستان را در آستانه یک جنگ داخلی قرار داد، اگر به همه سرزمین‌های اسلامی نگاه کنید می‌بینید که شراره‌های آتش از سوی غرب و غرب‌گراها و مرتجعان بر سر مردم مسلمان می‌بارد.
سردار سلامی تصریح کرد: این ثمره شهادت پیشمرگان مسلمان کرد و ثمره استواری و صلابت سینه‌های ستبر مردمان این سرزمین و ثمره نجابت، دانایی، شکیبایی و بینایی مردمان این دیار است.
وی گفت‌: هم‌اکنون نیز در بلندی و ارتفاعات این سرزمین جوانان شما و جوانانی از سایر بلاد با چشمانی باز، قامت‌های بلند، روحیه‌ای استوار، عزمی آهنین و پولادین از استقلال و مرزهایمان شرافتمندانه دفاع می‌کنند.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: همه می دانند دشمن می‌خواهد از هر فرصتی برای ضربه زدن استفاده کنند و وقتی خشکسالی و کم آبی در خوزستان حاصل می‌شود همه دشمنان هم قسم می‌شوند تا علاوه بر خشکسالی و کم‌آبی که فضل الهی با مجاهدت همه مردم و مسئولان در حال رفع شدن است و حتی بخشی از آن رفع شده است، می‌خواهند مردم ما را به خیابان‌ها بکشانند و محیط زندگی مردم را ناامن کنند.
وی افزود: مشکلات موجود را با عزم قوی ملت و نظام حل خواهیم کرد، عزم نظام همانگونه که دو روز پیش در کلام رهبر فرزانه انقلاب شنیدید برای حل مشکلات جامعه جدی است.
وی عنوان کرد: انشاءالله دولت جدید با اراده و نفس جدید مستقر خواهد شد و همه با هم کمک خواهیم کرد مشکلات جامعه کاهش یابد و برآنها غلبه کنیم.
وی افزود: ما به عنوان سپاه پاسداران با شما هستیم و قلب‌هایمان باهم است ما پیشمرگان شما برای کرامتتان، عزت‌تان، شرافتان و امنیتتان هستیم ما خادمان شما هستیم و چیزی جز رضایت خداوند برای خدمت به مردم آرزوی ما نیست و فقط به آن می‌اندیشیم.
کد مطلب: 118973
 
Share/Save/Bookmark