میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
 
 
مصوبه از کجا آمد؟
رژیم صهیونیستی بار دیگر مصوبه‌ای را اعلام کرد که براساس آن رسما نام اراضی اشغالی را کشور یهود گذاشته که...

رژیم صهیونیستی بار دیگر مصوبه‌ای را اعلام کرد که براساس آن رسما نام اراضی اشغالی را کشور یهود گذاشته که براساس قوانین جدید اداره خواهد شد. در این قانون تصریح می‌شود که «اسرائیل زادگاه تاریخی یهودیان است و آنها از حق انحصاری تصمیم‌گیری درباره آن برخوردار هستند.» براساس این قانون زبان عبری‌زبان رسمی خواهد بود. قانون مذکور توسعه شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین را یک ارزش ملی دانسته و بر ارتقای این شهرک‌ها تاکید می‌کند. حال این سوال مطرح می‌شود که دلیل تصویب این طرح چیست و چه پیامدهایی به همراه دارد؟ اشغالگری تا نابودی کامل فلسطین همواره از اهداف صهیونیست‌ها بوده و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نبوده و نیستند لذا این قانون را ادامه این راه باید دانست که خود سندی بر عدم نگاه صهیونیست‌ها به طرح صلح خاورمیانه است.
نکته دیگر اهداف شخصی نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌هاست. او که با برجسته‌سازی معامله قرن و نیز حملات نظامی به سوریه در کنار برجسته‌سازی ادعای نقشش در خروج آمریکا از برجام به دنبال پنهان‌سازی پرونده فساد خود و همسرش بوده در برابر مقاومت مردم غزه از جمله پاسخ‌های موشکی مقاومت ناتوان بوده که می‌تواند زمینه‌ساز حدف وی از قدرت شود. در این شرایط وی با تصویب طرح‌های اشغالگرایانه به دنبال جلب رضایت رادیکال‌هاست تا شاید با این وضعیت بتواند در قدرت باقی بماند. نکته دیگر نقش کشورهای عربی در این مصوبه است. وقتی کشورهایی مانند عربستان، بحرین و امارات برای اجرای معامله قرن پیشگام شده و از هیچ خیانتی به فلسطین فروگذار نیستند قطعا نتیجه‌ای جز تشدید اشغالگری صهیونیست‌ها به همراه نخواهد داشت بویژه اینکه آمریکا نیز راهکار دو دولتی را باطل کرده و یک‌جانبه‌گرایی صهیونیست‌ها را دنبال می‌کنند.
حال این سوال مطرح می‌شود که این مصوبه چه پیامدهایی به همراه دارد؟ واژه کشور یهود به این معناست که مولفه حق زندگی در سرزمین‌های تحت سیطره صهیونیست‌ها یهودی بودن مورد تایید این رژیم است و پیروان سایر ادیان حق زندگی ندارند. این به این معناست که این رژیم هر چه بخواهد می‌تواند شهرک بسازد و فلسطینی‌ها از مسیحی و مسلمان را اخراج و کتی به قتل برساند.
این رویه یعنی نابودی کامل میلیون‌ها انسانی است که در قالب فلسطینی در اراضی اشغالی حضور دارند که از آن با عنوان یک نسل‌کشی می‌توان یاد کرد. رفتاری که می‌توان آن را دور جدید اشغال و نابودی فلسطین دانست که سکوت کشورهای عربی و غفلت جهان اسلام و خیانت کشورهای غربی زمینه‌ساز تشدید این رفتارها می‌شود. 

نویسنده: قاسم غفوری

کد مطلب: 105274
 
Share/Save/Bookmark