میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
 
 
روحانی:
بهترین روش آموزش حضوری است در این زمینه اجبار نداریم
بهترین روش آموزش حضوری است در این زمینه اجبار نداریم
 

رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین روش آموزش حضوری است، تاکید کرد که در این زمینه اجبار نداریم.
حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در جلسه هیئت دولت، با بیان اینکه امروز بحث علم و دانش و فرهنگ و آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز ما مطرح است،‌گفت: یک اصل مهم برای ما این است که سلامت همه دانش آموزان و دانشجویان به عنوان اولویت اول مد نظر باشد.
وی افزود: مسئله دوم این است که دانش‌آموزان و دانشجویانمان از درس عقب نمانند و طوری نباشد که ۶ ماه یا یک ترم و یا یک سال تحصیلی عقب بمانند؛ چون این برای خود دانش آموزان و خانواده‌ها بسیار سخت است. رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در ایران در هیچ زمینه‌ای اجبار وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ما هیچ خانواده و دانش آموز را اجبار نمی‌کنیم که حتما از طریق آموزش حضوری سال تحصیلی را بگذراند و آموزش حضوری را ترجیح می دهیم. آنچه برای دولت مهم است این است که درب مدرسه و دانشگاه به روی دانشجویان و دانش آموزان باز خواهد بود و این برای ما اصلی مهم است.
رئیس‌جمهور در عین حال تاکید کرد: بهترین روش آموزش حضوری است و دانش آموزانی که علاقه مند هستند و خانواده‌هایی که می‌خواهند، باید به مدرسه بیایند و آموزش حضوری ببینند اما در عین حال در این زمینه اجبار نخواهد بود.
روحانی خاطرنشان کرد: قدرت ملی و مردم ما بحمدالله در مقاطع مختلف و در شرایط سخت تاریخی همواره توانمندی خودشان را به رخ قدرتهای بزرگ جهانی کشیده‌اند. رئیس جمهور با بیان اینکه شهریور ماه اراده ملی و شکست دشمنان ما و ماه درس آموز برای همه هست که ملت ایران برای اهداف ملی، استقلال و عزت، نظام منتخب خود و حفظ سرزمین خود از همه توان و امکان خود استفاده خواهد کرد، گفت: امروز هم بعضی ها یک بار دیگر اراده مردم را به آزمون گرفته اند. خطای محاسباتی آمریکا از سال ۹۷ یعنی از دو و نیم سال پیش بر این مبنا بود که فکر کرد با فشار اقتصادی بر مردم و تحمیل تحریم ظالمانه و ملت بزرگ ایران را به زانو در می‌آورد. وی افزود:‌ آن سال و سال بعد گذشت و سال سوم که امسال هست و در میانه این سال هستیم، مردم ما مقاوم در برابر همه فشارها ایستادگی کرده‌اند. دشمنان به خواسته‌شان نخواهند رسید. البته عِرض خود می برند و زحمت ما می دارند. به ملت ما رنج و زحمت وارد می کنند قیمت خود را هم به طور کامل برده‌اند.
روحانی ادامه داد: در این ۷ ماه گذشته که با کرونا مواجه بودیم و هم با تحریم و هم ماه فروردین و اردیبهشت تا خرداد ما تقریباً دروازه‌های صادرات و واردات ما بسته بود و هنوز هم مثل روز اول نشده ولی تقریباً می‌توانیم بگوییم که یک شرایط عادی هست و خوشبختانه کشور ما در ماه‌های رشد اقتصادی قرار گرفت.
وی تا کید کرد: اینکه شرکت‌های بورسی صنعتی ما در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل ۲.۸ دهم رشد دارند نشان دهنده این است که ملت ما در مسیر تولید است و این به معنای آن است که دشمنان ما شکست خورده‌اند ولو اینکه در تبلیغات خودشان و یکسری کانال‌هایی که درست کرده‌اند که اصلاً این کانال‌ها علیه منافع استقلال ایران ساخته شده است و اسمش کانال های ضد ایرانی است، می خواهند به یک نگرانی دامن بزنند و یک مسئله پیش آمده را بزرگ و بزرگتر کنند و در بازارهای مختلف ما التهاب بیافرینند و آرامش را از مردم بگیرند. همیشه هم رسوا و مفتضح می‌شوند. وی گفت: در روزهای اخیر هم که دنبال بحث آموزش بودند و خیلی عصبانی هستند و ناراحتند که کشور در مسیر درست حرکت می‌کند، عصبانی هستند که مردم به حرف‌های واهی آنها توجه نمی‌کنند و راه خودشان را می روند. رئیس جمهور ضمن بیان اینکه مردم با کمال اطمینان می‌دانند باید چه کار می کنند و می دانند امسال سال سختی است و همه باید در کنار هم دست هم را بگیریم، اظهار داشت: من در اینجا از همه آن‌هایی که قلم، بیان و تریبون در اختیار دارند خواهش می‌کنم که سال سختی است و باید مواظب منافع ملی مان باشیم. روحانی افزود: من هم می دانم که به انتخابات نزدیک می شویم و می دانم که افرادی از اکنون کمربند را برای انتخابات سفت می کنند. اشکالی ندارد؛ انشالله انتخابات خوب و با رقابتی خواهیم داشت اما در فضایی که به تدریج انتخاباتی خواهد شد، انتظارات را بی جهت بالا نبریم. در فضایی که به تدریج انتخاباتی خواهد شد حقایق را تحریف نکنیم چون تحریف حقایق یک گناه بزرگ و نابخشودنی ملی و انقلابی است.
وی با بیان اینکه تلاش کردیم سهام عدالت آزاد شود و در اختیار مردم قرار گیرد تا از این سهام استفاده کنند،‌گفت: بورس فراز و نشیب دارد و نباید کوتاه مدت به آن نگاه کرد و تأکید ما به مسولان بورس این است از سرمایه مردم مراقبت کنند. از همه تریبون‌دارها می‌خواهم مردم را یاری کنند و اجازه ندهیم اگر فضایی به وجود آمده آن فضا را دچار مشکل و سختی کنیم.

کد مطلب: 115273
 
Share/Save/Bookmark