میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۱۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
 

گروه کثیری از شهروندان با حضور در برابر ستاد هدفمندی نسبت به ارسال پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی اعتراض کردند.
بخشی از دبیرستان البرز در خیابان حافظ که محل ستاد هدفمندی و ستاد اصلاح اطلاعات خانوار و همچنین ستاد استقرار نماینده بانکها و مرکز آمار ایران و نیز نماینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها است، ديروز شنبه ۱۹ فروردین با ازدحام جمعیت در اعتراض به پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی مواجه شد.
بنابر مشاهدات خبرنگار فارس در سالن‌های دبیرستان البرز شماره تلفن‌های ستاد هدفمندی یارانه‌ها ۶۶۴۶۷۴۵۶ و فاکس ۶۶۴۶۷۰۰۸ اعلام شده و همچنین شماره تلفن گویای مرکز آمار ایران به شماره ۸۵۸۷ بر روی در و دیوار نصب شده است.
در مورد کسانی که سرپرست خانوار فوت کرده با ارائه شماره ملی مادر به عنوان سرپرست جدید اطلاعات خانوار توسط نماینده مرکز آمار اصلاح می‌شود.
همچنین در تابلوی دیگری نوشته شده:" توجه: شهروندان محترمی که برایشان پیامک ارسال شده است در صورت اعتراض، به سایت وزارت رفاه به نشانی www.refahi.ir مراجعه و گزینه انصراف - سپس گزینه عدم تایید - از کل یارانه‌ها - یا عدم تایید از نیمی از یارانه‌ها و گزینه بعدی عدم تایید - مابه‌التفاوت یارانه‌ها سپس گزینه تایید - پس از دریافت کد ۵ رقمی رهگیری وارد نموده سپس تایید می‌نماید - عدم انصراف شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید."
همچنین بر تابلوهای دیگری اعلام شده مدارک مورد نیاز برای طلاق شامل کپی صفحه ۳ تا ۷ سند طلاق، کپی صبحه اول و دوم شناسنامه، کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
در اطلاعیه دیگری مدارک ازدواج (خانوار جدید) آمده است: کپی صفحه یک تا ۴ اول سند ازدواج، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه + کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
بنابر مشاهدات‌ بیش از ۲۰۰ نفر از مردم در محل این ستاد واقع در دبیرستان البرز حضور داشتند که در صف‌های پیچ در پیچ سالن‌ها و اتاق‌ها انتظار پاسخگویی از مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها و مرکز آمار ایران و نمایندگان بانکها را می‌کشیدند. اکثر آنها بازنشستگانی بودند که پس از دریافت پیامک تمکن مالی یارانه ۲۸ هزار تومان مابه‌التفاوت مرحله دوم حذف شده ولی یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان همچنان دریافت داشته‌اند.
شهروند دیگری که خود را راننده تاکسی معرفی می‌کند گفت: پیامک برای من آمده بود اما بعد از آن یارانه ۲۸ هزار تومان قطع شده با وجود اینکه وارد سایت نشدم.
این فرد در پاسخ به چگونگی وضعیت معیشتی خود گفت: هنوز مستاجرم و یک فرزند دارم و راننده تاکسی هستم اما یارانه ۲۸ هزار تومانی قطع شده در حالی که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را واریز کرده‌اند و مسئولان به من گفته‌اند در صف طولانی بایستم تا نوبتم شد بعدا پاسخ بگویند.
در این میان یکی از کارمندان ستاد هدفمندی یارانه‌ها با صدای بلند اعلام می‌کرد این اتاق مربوط به ۲۸ هزار تومان نیست فقط در مورد طلاق، اعتیاد، قتل و دیگر مشکلات خانوار است.
مرد دیگری گفت: برایم پیامک آمده و با وجود اینکه کاری نکردم و وارد سایت نشده و یا پیامک انصراف نداده‌ام، اما ۲۸ هزار تومان قطع شده واقعا موبایلم از آن موقع خاموش شده است، اما یارانه مرحله دوم برایم قطع شده است.
برخی از مردم از سخنان مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در صداوسیما انتقاد داشته و می‌گفتند گرچه اعلام شده یارانه افراد متمکن و بصورت اختیاری و با تقاضای فرد حذف می‌شود اما مگر ما بازنشستگان و مردم عادی چه تمکن مالی داریم که بدون وارد شدن به سایت اعلام شده و بدون ارسال پیامک یارانه‌های ۲۸ هزار تومان قطع شده است.
فرد میانسال دیگری که خود را رضا کامرانی معرفی کرد گفت: بازنشسته آموزش و پرورش هستم و ۴ فرزند دارم پیامک تمکن مالی را دریافت کردم اما روز پنجشنبه هر چه تلاش کردم وارد سایت رفاهی شده و عدم انصراف را اعلام کنم اما یارانه ۲۸ هزار تومان برایم واریز نشد.
وی گفت: فقط یک خودرو و یک حقوق بازنشستگی و مقداری سهام دارم تاکنون هیچ یک از مسئولان جوابگو نبودند. به فرمانداری شهرری مراجعه کردم گفتند از طریق کافی‌نت اقدام کنم کافی‌نت‌ها هم چون در مورد یارانه حساس هستند جرات وارد شدن به سایت ندارند. مجبور شدم از کار و زندگی جدا شده و به دبیرستان البرز مراجعه کنم.
کامرانی گفت: ظاهرا کسانی که کد معاملاتی سهام دارند به عنوان متمکن تلقی شده و یارانه مرحله دوم آنها حذف شده است. در حالی که هر کس که سهام دارد لزوما متمکن نیست.
وی گفت: من خودم بازنشسته آموزش و پرورش هستم بعضی از همکارانم دو باب منزل دارند و زن و مرد نیز بازنشسته و فعال هستند اما برای آنها یارانه ۲۸ هزار تومانی واریز شده برای برخی دیگر مانند من واریز نشده است. در این بین کسی پاسخگو نیست.
این بازنشسته گفت: بسیاری از مردم سواد درست و حسابی ندارند و اگر وارد سایت شوند نمی‌دانند چه کار کنند.
وی گفت: برای مادرم نیز پیامک ارسال شده اما خدا را شکر ۲۸ هزار تومان واریز شده است. گرچه قابل برداشت نیست.
کامرانی گفت: از ۳ روز قبل دنبال یارانه حذف شده هستم و از کار مانده‌ام اما کسی پاسخگو نیست.
مرد دیگری گفت من کجا سرمایه‌دار هستم که یارانه برای من قطع شده است.
مرد دیگری که میانسال بود گفت: برای من پیامک ارسال شده و من نیز بازنشسته ارتش و هنوز مستاجر هستم اما ۲۸ هزار تومان قطع شده ولی هنوز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان واریز می‌شود.
این بازنشسته گفت: من از افراد قدیمی هستم و وارد سایت نشده‌ام اصلا اهل سایت نیستم فقط به بانک پاسارگاد مراجعه کردم و موجودی حسابم را نگاه کردم یارانه ۲۸ هزار تومان واریز نشده بود و برای دریافت پاسخ به دبیرستان البرز مراجعه کردم.
مرد میانسال دیگری که از اعلام نام خود خودداری می‌کرد خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت کرده اما یارانه ۲۸ هزار تومانی به حسابش واریز نشده و گرچه پیامک تمکن مالی دریافت کرده بود اما هیچ کاری نکرده.
وی گفت: من یک منزل مسکونی دارم که بعد از ۳۰ سال خدمت در آن زندگی می‌کنم ۴ فرزند دارم اما متمکن نیستم با این وجود یارانه ۲۸ هزار تومانی از من دریغ شده است.
یک آقای دیگری سپیدموی خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: پیامک تمکن مالی را دریافت کردم کاری انجام ندادم اما نمی‌دانم چرا یارانه ۲۸ هزار تومانی به حساب من واریز نشده است. نام دبیرستان البرز را از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در خیابان فلسطین شنیدم و مرا به اینجا راهنمایی کردند.
مراجعه مردم به دبیرستان البرز و عدم دریافت پاسخ قطعی در مورد یارانه ۲۸ هزار تومانی مرحله دوم باعث اعتراض آنها شده است.
مردم مدارک مورد نیاز را ارائه می ‌کنند، ولی گفته می‌شود جواب قطعی را بعدا به اطلاع آنها خواهند رساند.

کد مطلب: 72833
 
Share/Save/Bookmark
 


عبدالامیر بروایه
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۱۰:۰۰:۳۵
باسلام
اینجانب ایرانی هستم واز نفت ودرآمد مملکتم حق دارم چون مالیات میدهم ودرتمام شرایط شریک هستم واجازه ندارید حقم راندهید این بخودم مربوط است که با این پول چکارکنم
علی عسکری کوهسار
۱۳۹۴-۰۴-۲۳ ۱۷:۴۲:۳۴
سلام خسته نباشید.شماره ملی2020071437
زمان دوره دوم هدفمند یارانه ها من بخاطر جداکردن یارانه ام از خانوادم و ثبت نام با همسرم یارانه ام حذف شد..و من ماندم و هزینه های بالای دکتر و آزمایش و سونوگرافی.فرزندم تا چند وقت دیگه دنیا میاد لطفا رسیدگی کنید
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۱:۰۱:۳۶
واقعا شرم اوره
من
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۳۵:۵۳
یه زن سرپرست خانوارم و بیکار چرا یارانه ام قطع شده به قول دوستان اینهمه ظلم اونم در سکوت خبری
زهره
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۲۷:۰۶
جناب حضرت والا کلید به دست اومدن ما فکر کردیم اینبار دیگه قراره همه مشکلا حل بشه نگو اومده همه درارو جلو رو ملت ببنده خودشون بشینن پشت درای بسته و به ریش ماها بخندن و چند وقت یکبارم بیان پز حداکثر رای ملی بودنشونو به رخ همین ملت بکشن هه هه کلاهی سرمون رفته تا کجامون
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۲:۱۱:۱۹
با سلام فکر کنم یارانه کسائیکه حذف شده بر اساس نوع خودرو ئیکه دارند میباشد . جون کسانی هستند از لحاظ درامد ما انگشت کوچک اونا هم نیستیم ولی یارانشون قطع نشده . چون ماشینشون معمولی میباشد .
۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۱۲:۰۸:۰۲
باسلام.ماه پیش یارانه مارو یک ماه قطع کردن ضمناسبد کالاهم به ما تعلق نگرفته میخوام بدونم برچه اساسی قطع میکنین یاواریز میکنین چون کسایی رومیشناسم که هم سبدهم یارانه نقدی رودریافت میکنن.لطفا باتوجه به اینکه هم بیکارم هم مریض پیگیری کنین .ممنون حبیبی نژاد مشهد
۱۳۹۴-۰۳-۱۰ ۰۹:۰۸:۲۴
آقای روحانی ،بخدا اینا ایکه میرن کویت براکارگری و بدبختی میرفتن برا خوشگذرونی نمیرفتن یارانشونا برگردونید
محمد حسين
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۰۸:۴۸:۵۵
اقاى روحانى يكمى فكر كن من ده سال پيش رفتم كويت الان هم توى ايران كارگرى كار مى كنم چرا بايد يارانه من قطع شود نه خانه اى نه ماشي نه يه كار درست حسابى كو اون كليد اميدت ترا خدا يه كارى كنيد
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۲:۰۶:۴۲
با سلام مگه کارگری در کشورهای همسایه شخص را سرا
یدار میکنم که یارانه پدر من که حدود سی پنج سال در کشورهای همسایه در عراق و کویت کارگری کرده قطع شده
مینو
۱۳۹۴-۰۲-۲۸ ۲۱:۲۶:۱۰
باز صد رحمت به احمدی نژاد که به همه داد لااقل خاک بر سر این ....
عطیه
۱۳۹۴-۰۲-۲۸ ۲۱:۲۲:۴۱
اون وزیر ....خاک بر سر میگه درامد دارا یارانه نگیرن که عدالت رعایت شه کدوم عدالت لابد اون عدالتی که اون کله گنده ها بتونن بیشتر اختلاسای تیلیاردی بکنن اره خب اگه یه ذره اونایی که با عرق جوین یه ذره پولدار شدن انصراف بودن بودجه ببشتری واسه اختلاس اون اقازاده های مف خور عوضی میمونه
اقا زادهای پابرهنه که الان همشون برج ساز هستند بپرسید از کجا اورده اند
۱۳۹۴-۰۲-۲۸ ۱۴:۲۱:۴۰
اقا زادهای پابرهنه که الان همشون برج ساز هستند بپرسید از کجا اورده اند هر ماه برای گردش به خارج میروند خدایا شاهدی که اینها دین وایمان مارا ازمون گرفتند
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۴:۴۹:۲۷
خاک.تو.سر.هرکی.نظر.میده
حبیب
۱۳۹۴-۰۲-۲۶ ۱۵:۰۵:۲۴
باسلام بروید دزدهااز ادارهای کم کنید ولی یارانه ها هرگز