میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۹
 
 
اسلام ستیزی، ابزار رئیس جمهور فرانسه برای فرار از پاسخگویی و خدمت به صهیونیست‌ها
مکرون پَلید
مکرون پَلید
 

رئیس جمهور فرانسه که برای ماندن در قدرت به هر ابزاری چنگ می‌زند اکنون برای پنهان سازی بحران‌های داخلی و ارائه خدمات به آمریکا و صهیونیست‌ها سیاست اسلام ستیزی را در پیش گرفته است که با موجی از اعتراض‌های جهانی همراه شده است. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در حالی به دنبال حفظ قدرت و تکرار دوران ریاست جمهوری اش است که نظرسنجی‌ها از وضعیت بحرانی وی نزد افکار عمومی حکایت دارد. بر اساس نتایج یک نظرسنجی میزان محبوبیت مکرون، اکنون به، ۳۸.۷ درصد رسیده است. ناتوانی وی در مدیریت بحران کرونا، و نیز استمرار وضعیت نامناسب اقتصادی ، اعتراض‌های مردم را به همراه داشته است. مکرون سعی دارد تا در کنار انحراف افکار عمومی فرانسه از ناتوانی دولت در حمایت از مردم در مقابله با کرونا، مقابله با اسلام و مسلمانان را به موضوعی امنیتی مبدل سازد تا از اعتراضات خیابانی در قالب جلیقه زردها جلوگیری نماید. در همین حال مکرون سعی دارد تا خود را محور اسلام ستیزی معرفی نماید تا هواداران راست افراطی که نگاهی ضد اسلامی، ضد پناهندگان و ضد بیگانگان را دارد را به خود جلب نماید.
در ادامه این سیاست امانوئل مکرون در سخنانی از اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام (ص) حمایت کرده بود که این مسئله خشم محافل اسلامی را برانگیخت. سازمان همکاری اسلامی، اظهارات موهن مقامات فرانسوی علیه پیامبر اسلام -ص- را شدیداً محکوم کردند.اخیرا اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده‌ای در فرانسه داشته است. جالب توجه آنکه روزانه دهها قتل در فرانسه روی می‌دهد اما هرگز به دین قاتلان اشاره‌ای نمی‌شود و این امر، جای این سوال را ایجاد کرده که چرا سریعا محافل رسانه‌ای و سیاسی فرانسه انگشت اتهام را به مسلمان بودن این فرد برده‌اند.؟ سید «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن نیز در سخنانی تصریح کرد که در غرب اهانت به اسلام مجاز؛ اما دشمنی با صهیونیست‌ها ممنوع است. « مقامات و شخصیت‌های دینی و سیاسی بسیاری از کشورهای اسلامی نیز این اقدام مکرون و اسلام ستیزی نهادینه شده در میان مقامات فرانسوی را محکوم کرده‌اند. از سوی دیگر، کاربران فضای مجازی در راستای محکومت اقدامات صورت گرفته در فرانسه، عبارت «محمد رسول الله» را تصاویر پروفایل خود قرار دادند و با قرار دادن هشتک «رسولنا خط احمر» (پیامبر ما خط قرمز است)، «الا رسول الله» (جز رسول خدا)، «مکرون یسیء للنبی» (مکرون به پیامبر اهانت می‌کند) هر گونه اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند.برخی از کاربران نیز با قرار دادن هشتک «مقاطعه المنتجات الفرنسیه» (تحریم کالاهای فرانسوی)،خواستار ممنوعیت استفاده کالای تولید فرانسه شدند.
خدمت مکرون به صهیونیست‌ها
نکته دیگر در اقدامات ضد اسلامی مکرون تقارن آن با روند سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی است. سران فرانسه با رویکرد اسلام ستیزانه برآنند تا مسئله هتاکی به مقدسات اسلامی و مقابله با اسلام ستیزی فرانسوی را به اولویت جهان اسلام مبدل سازند تا با انحراف افکار عمومی کشورهای اسلامی از خیانت‌های برخی سران عرب به فلسطین و جلوگیری از طغیان مردمی علیه این حاکمان، مسئله مقابله با رژیم صهیونیستی را از اولویت کشورهای اسلامی خارج سازند. این امر زمانی بیشتر نمود می‌یابد که همزمان با اعلام سازش سودان با رژیم صهیونیستی، دور جدید اسلام ستیزی مکرون آغاز شده است تا مسئله فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی را از محوریت جهان اسلام دور سازد. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که در ماههای اخیر برای بهبود روابط میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و دیگر کشورهای سراسر جهان با رژیم صهیونیستی به تکاپو افتاده است، از توافق میان سودان و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط خبر داد.اتحادیه اروپا از این سازش استقبال کرد. همچنین سخنگوی کاخ سفید ادعا کرد، سودان با این موضوع که حزب‌الله لبنان را جنبشی تروریستی اعلام کند، موافقت کرده است.حماس نیز ضمن محکوم کردن این توافق، آن را یک «گناه سیاسی» توصیف کرد که هم به مردم فلسطین و هم مردم سودان لطمه می‌زند. احمد بحر نایب‌رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین تأکید کرد توافق عادی‌سازی روابط بین سودان و رژیم غاصب اسرائیل، خیانتی بزرگ است.احزاب سودانی، در بیانیه‌هایی دولت انتقالی این کشور را فاقد صلاحیت قانونی برای توافق سازش با رژیم صهیونیستی اعلام کردند. همچنین گروه مقاومت حزب‌الله عراق، توافق سودان با رژیم تل آویو را خیانت به فلسطین و آرمان آن دانست و گفت که تصمیمات حکومت‌های عربی واقعیت را تغییر نمی‌دهد.

کد مطلب: 115831
 
Share/Save/Bookmark