میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۴
 
 
ایران پره توربین بادی با ظرفیت 2.5 مگاوات تولید می کند

عملیات بومی سازی پره توربین بادی با ظرفیت ۲.۵ مگاوات با برگزاری آیینی توسط شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) آغاز شد.
به گزارش سياست روز به نقل از  (پاون)، در این آیین مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) با بیان اينكه انرژي بادي در كشور سابقه طولاني دارد، گفت: در شرايط حاضر از لحاظ اقتصادي استفاده از انرژي هاي تجديدپذير بسيار مقرون به صرفه است و اميدوار هستيم كه با بومی سازی پره توربین بادی، بتوانيم جايگاه شايسته كشور را در استفاده از انرژي هاي نو و غير فسيلي ارتقا دهیم.
دکتر "عباس علي آبادي" با بیان اينكه توربین هاي بادی توسط شرکت پارس مپنا تولید می‌شود، گفت: زماني كه ما در فناوري پيچيده گازي در كشور تا اين حد موفق عمل كرده ايم، پس مطمئنا در ساخت پره بادي هم مشكل خاصي نخواهيم داشت.
وي گفت: فناوری ساخت پره توربین بادی تاکنون در کشور ما بومی نبود که این کار در سال جاری بومی می‌شود.
مدیرعامل شرکت مپنا تصریح کرد: امروز مپنا نیاز کشور به ساخت ماشین های بادی را تامین مي كند و فناوری اين ماشين ها مطابق با فناوری روز جهان است.
وي با بیان اينكه مپنا با افزايش بهره وري، تنوع محصول و استفاده همزمان از ظرفيت هاي خود توانسته است کالاهای متفاوتي را ارايه كند، يادآور شد: در زمان حاضر، در ساخت تجهيزات نيروگاهي جزو چند كشور نخست جهان هستيم و مي توانيم در زمينه توسعه انرژي هاي بادي هم با همين سرعت حركت كنيم.
علي آبادي كلنگ زني احداث سالن پره توربین بادی با ظرفیت ۲.۵ مگاوات را امري مبارك در كشور دانست و گفت: پره يكي از اجزاي حساس توربين هاي بادي است كه با توليد و راه اندازي اين قطعه مي توانيم سهم بيشتري را از استفاده از انرژي هاي تجديدپذير در جهان داشته باشيم.
وی تاكید كرد: اقتصاد این صنعت برای دوام و پایداری باید اصلاح شود و هر دولتی كه قصد آمدن دارد، باید این امر را در دستور كار قرار دهد تا انگیزه تداوم فعالیت در صنعت وجود داشته باشد.

کد مطلب: 82133
 
Share/Save/Bookmark