میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۹
 
 
رقابت بین ۳ گزینه اصلی برای ورود به بهشت آغاز شد
دوی ماراتن شهردار شدن

۷ گزینه شهرداری تهران رقابت خود را از روزهای گذشته آغاز کرده‌اند و هریک از گزینه‌ها تلاش می‌کنند راه خود را برای ورود به بهشت هموار کنند و در این بین شانس حجتی، انصاری لاری و افشانی نسبت به ۴ گزینه دیگر برای حضور در شهرداری بیشتر است.
سید محمد علی افشانی، محمد ابراهیم انصاری لاری، محمود حجتی، سید محمود حسینی، سمیع‌الله حسینی مکارم، پیروز حناچی و حجت‌الله میرزایی ۷ گزینه‌ای بودند که اعضای شورای شهر تهران آنها را از بین ۲۰ گزینه شهرداری انتخاب کردند.
اگرچه همچنان به انتخاب اعضای شورای شهر تهران انتقادات زیادی وجود دارد و حتی علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران لیست ۷نفره انتخاب‌شده را مناسب ندانست و اعلام کرد که لیست انتخاب‌شده قوی نیست اما روزهای گذشته لابی‌های اعضای شورای شهر تهران با گزینه‌های مدنظرشان آغاز شده است.
در همین رابطه برخی از اعضای شورای شهر تهران با برگزاری جلسات خارج از شورا با گزینه‌های معرفی‌شده وارد مذاکره شده‌اند، در روزهای اخیر موفق شدند که با ۷ گزینه جلسه بگذارند و حتی موافقت برخی از دولتمردان را برای گزینه شهرداری بگیرند.
محمود حجتی، محمد ابراهیم انصاری لاری و سید محمد علی افشانی ۳ گزینه‌ای هستند که شانس آنها نسبت به سایر رقبایشان برای حضور در شهرداری تهران بیشتر است و طبق پیگیری‌های صورت‌گرفته بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلبان و کارگزاران و حزب اعتماد تمایل بیشتری به این سه گزینه دارند.
محمود حجتی که هم‌اکنون به‌عنوان وزیر جهادکشاورزی در دولت روحانی حضور دارد شانس حضورش در شهرداری تهران حتی نسبت به انصاری لاری و افشانی بیشتر است و در صورتی که وی به هر دلیلی از دولت خارج نشود شهردار تهران از بین انصاری لاری و افشانی انتخاب خواهد شد.
بر همین اساس و به‌گفته علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران ۷ گزینه انتخاب‌شده از سوی شورای شهر تهران طی روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت با حضور در شورای شهر تهران و بر اساس برنامه زمانبدی‌شده برنامه‌های خود را ارائه خواهند کرد و در ادامه اعضای شورای شهر تهران از بین آنها ۲ نفر را انتخاب خواهند کرد.
روز ۲۳ اردیبهشت ماه نیز دو فرد راه‌یافته به مرحله پایانی با یکدیگر رقابت می‌کنند و در نهایت یک نفر برای حضور در شهرداری تهران انتخاب خواهد شد. تسنیم

کد مطلب: 104130
 
Share/Save/Bookmark