میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۰
 
 
جنایت سازمان برنامه جهانی غذا علیه یمنی‌ها برملا شد
مزدوران امارات سارق غذای مردم گرسنه یمن
مزدوران امارات سارق غذای مردم گرسنه یمن
 

همزمان با افشای تهیه غذای فاسد از سوی سازمان برنامه جهانی غذا برای یمنی‌ها گزارش‌ها نشان می‌دهد، مزدوران امارات عربی متحده در یمن، کمک‌های غذایی به مردم این کشور را سرقت می کنند.
یمن به عنوان فقیرترین و جنگ زده‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود که حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت این کشور در قحطی و گرسنگی به سر می برند حال آنکه گزارش‌ها از دو جنایت بزرگ یکی از سوی سازمان برنامه جهانی غذا و دیگری از سوی مزدوران امارات حکایت دارد. با وجود ادامه ارسال کمک‌های غذایی به این مناطق، ساکنان استان تعز به علت فساد گسترده مالی، در آستانه قحطی قرار دارند. گروه‌های مسلح وابسته به امارات تاکنون صدها میلیون دلار از کمک‌های غذایی به میلیون‌ها فرد گرسنه در یمن را غارت کرده اند و آنها را در بازار سیاه می فروشند. هزاران خانواده از اهالی شهر تعز که در کنترل گردان‌های ابوالعباس وابسته به امارات قرار دارد، در آستانه قحطی قرار دارند و تاکنون هیچ کمکی دریافت نکرده‌اند.
در همین حال رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد برنامه جهانی غذا، دولت نجات ملی یمن را بدون هیچ سند و مدرکی متهم می کند و این در حالی است که خود به وارد کردن غذای فاسد به یمن متهم است.
محمدعلی الحوثی نارضایتی شدید خود را از سخنان مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا اعلام کرد. مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در سخنانی کسانی که آنان را مقامات حوثی خواند، متهم کرد که در فهرست دریافت‌کنندگان کمک‌های غذایی دستکاری می کنند. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با ابراز تعجب از این گونه اظهار نظرها گفت مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در حالی تهدید به توقف ارسال کمک به مردم یمن کرده است که ما بارها به این نهاد اعلام کرده‌ایم که آمادگی داریم اسامی همه افرادی را که در مورد آنها سوء‌ظن وجود دارد، تقدیم کنیم ضمن اینکه مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا افرادی را به طور کلی و مبهم مورد اتهام قرار داده اما هیچ نشانه و مشخصات دقیقی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نکرده است.
الحوثی همچنین اعلام کرد ما تصاویر ویدئویی مربوط به دادن کمک‌ها را در اختیار داریم و آماده ارائه آن هستیم. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در همین حال تصریح کرد برنامه جهانی غذا مسئول هدر دادن مبلغ بالایی پول به سبب خرید میزان زیادی غذای فاسد است که قرار بود وارد یمن شود.
خبر دیگر از یمن آنکه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع ارتش سعودی و مزدوران آن را در مرزهای جنوبی عربستان، هدف قرار دادند. عملیات ضد ارتش سعودی و مزدوران آن در چند جبهه فراتر از مرز یمن ادامه دارد و دوربین ستاد تبلیغات جنگ یمن لحظات حمله به جبل‌الاسود را به خوبی ثبت کرده است. در همین حال نیروهای یمنی خطوط پشتیبانی نظامیان سعودی و مزدوران را از نظر دور نداشتند و با کمین و تله گذاری در مسیر آنها در بیابان اجاشر موفق شدند کاروانی شامل ده خودروی نظامی را مجبور به توقف کنند و دو خودرو را از کار بیندازند.
نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چندین رشته عملیات هجومی به مواضع ارتش سعودی و مزدوران آن در مرزهای جنوبی عربستان، خسارات زیادی به آنان وارد کردند. در عملیات یمنی‌ها در الحلق در نجران شماری از مزدوران ارتش سعودی از جمله چند تن از فرماندهانشان کشته یا زخمی شدند. علاوه بر این چندین مقر مزدوران در نزدیکی گذرگاه الخضراء تحت کنترل نیروهای یمنی در آمد.
در حمله به این مقرها نیز شماری از مزدوران کشته یا زخمی شدند. در همین حال شهر الحدیده یمن شاهد تظاهرات مردمی بود. مردم این شهر با سردادن شعار، سکوت سازمان ملل در برابر نقض‌های مکرر آتش‌بس را محکوم کردند. از سوی دیگر سازمان بهداشت جهانی با صدور بیانیه‌ای از وجود بیش از ۷ هزار بیمار کلیوی در یمن خبر داد.

کد مطلب: 107434
 
Share/Save/Bookmark