میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۱۷
 
 
بازگشت آقای‌خاص‌کشتی فرنگی
بنا: مجبور شدم برگردم!
بنا: مجبور شدم برگردم!
 

سرمربي موفق و تاريخ ساز كشتي فرنگي كه مدتي پيش در نشستي با رسول خادم اعلام كرده بود با اين مديريت فدراسيون كشتي همكاري نخواهد كرد، در نهايت پس از چند روز مذاكره، موافقت خود را براي حضور در تيم ملي اعلام كرد.
در طول هفته گذشته محمد بنا چندين بار مذاكرات خود را با فدراسيون دنبال كرده و پيشنهادهايي را مطرح كرده كه در نهايت اين پيشنهادها از سوي حجت‌ا... خطيب كه باقي ماندن خود در فدراسيون كشتي را منوط به حفظ محمد بنا مي‌دانست، با همه اين پيشنهادها موافقت كرده و در نهايت توانست سرمربي تيم ملي را حفظ كند.
براي بازگشت محمد بنا به تيم ملي كشتي فرنگي از كانال‌هاي مختلفي براي صحبت و مذاكره با او تلاش شد كه در نهايت اين تلاش‌ها نتيجه داد. او كه هفته گذشته دستياران خود را به نزد خطيب براي انجام مذاكرات فرستاده بود، خودش هم در چندين مرحله با بهرام افشارزاده دبيركل كميته ملي المپيك به مذاكره نشست و در نهايت شرايط به گونه‌اي فراهم شد تا او يك مذاكره با سرپرست فدراسيون كشتي داشته باشد.
بنا روز پنج‌شنبه يك نشست چند ساعته با خطيب برگزار كرد و در نهايت سرپرست فدراسيون كشتي موفق شد تا موافقت ضمني او را به دست بياورد اما صحبت‌هاي نهايي موكول شد به مذاكره بنا با رسول خادم مدير تيم‌هاي ملي كشتي كه بعدازظهر پنج‌شنبه برگزار شد.
اين نشست تا غروب پنج‌شنبه طول كشيد و در نهايت محمد بنا پذيرفت كه فعاليت خود را به عنوان سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي آغاز كند. اين اتفاق در حالي رخ داد كه راضي كردن او بسيار سخت بود و به نظر مي‌رسد كه فدراسيون كشتي با تمام درخواست‌هاي محمد بنا موافقت كرده است.
درخواست‌هايي كه بسيار سخت و سنگين بود. بعضي از اين درخواست‌ها مادي بود و بعضي ديگر تهيه سخت‌‌افزارها و قرار دادن امكانات مناسب براي تيم ملي كشتي فرنگي بود كه بدون شك الان با عنوان قهرمان المپيك كار بسيار سختي را در ادامه خواهد داشت.
مدیر جدید تیمهای ملی کشتی فرنگی و سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان پس از بازگشتش به تیم ملی، اظهار کرد: مسئولیت مدیریت تیم‌های ملی کشتی فرنگی را خود آقای خادم به گردن من انداخت، همیشه افتخار می‌کردم که در کنار آقای خادم کار می‌کردم .طی چند روز گذشته دو بار با هم جلسه داشتیم و در نهایت این مسئولیت را پذیرفتم.
وی ادامه داد: مدیریت فنی امری زمان‌بر است و با آقای خادم این مسئولیت را تقسیم کردیم. ولی من همیشه به همکاری با آقای خادم افتخار می‌کنم و از ایشان می‌خواهم که در کنار من باشند و به من انرژی بدهند تا بتوانیم از پس این مسئولیت سنگینی که پس از المپیک به وجود آمده برآئیم.
بنا افزود: همه باید در این راه به ما کمک کنند. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید به سمت و کمک کشتی بیایند. آقای خادم پس از المپیک با صبر، متانت و آرامش کار را شروع کردند اما من به خاطر اینکه مدت‌ها مسئولیت تیم ملی را بر عهده داشتم و کمبودها را تحمل کردم به همین دلیل مدتی از تیم ملی دور بودم.
وی تصریح کرد: کشتی فرنگی حالا به نقطه ایده‌آل رسیده است اما هنوز شرایط مطلوب نیست. کمبودهای زیادی است. همیشه قبل از مسابقات بزرگ یک گروه می‌آیند و وعده کمک به کشتی می‌دهند ولی بعد که این رقابت‌ها تمام شد مشکلات فراموش می‌شود و فدراسیون می‌ماند با یک دنیا مشکلات.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: همه از محمد بنا توقع دارند با دست خالی کار کند ولی در حال حاضر کشتی فرنگی به شرایط آیده‌آلی رسیده است و این کار را سخت می‌کند. من جلسه‌ای با آقای خطیب و با آقای خادم داشتم و در نهایت تلاش شد با همین مشکلات و با انرژی مثبتی که آقای خادم به من دادند کار را شروع کنیم.
دارنده مدال نقره جهان ادامه داد: زمان زیادی تا جام جهانی نداریم. کشتی ایران یک میزبانی بزرگ را پذیرفته و باید از پس این مسابقات برآید و برای رسیدن به این موفقیت باید ابزار لازم را داشته باشیم زیرا موفقیت در این رقابت‌ها باعث می شود که مردم بیشتر به سمت کشتی بیایند.
بهترین مربی جهان اظهار داشت: توقعات از محمد بنا نیست، محمد بنا فرد است، توقع از کشتی فرنگی است و هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. یک عده آدم عاشق تلاش کرده‌اند تا کشتی فرنگی به این جایگاه برسد. توقع از این رشته این است که این موفقیت‌ها تداوم داشته باشد.
مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: ما در بازی‌های آسیایی چهار مدال طلا گرفتیم و حداقل باید این نتایج در دوره بعد تکرار شود. ما در مسابقات جهانی سال قبل سوم دنیا شدیم و حداقل باید شرایط کشتی را به سمتی ببریم که این تعادل در نتیجه‌گیری در آینده نیز حفظ شود.
وی ادامه داد: عده‌ای به من می‌گویند که به تیم بزرگسالان چسبیده‌ام و کار پشتوانه‌سازی را رها کرده‌ام پس از المپیک پکن که کار خود را آغاز کردیم فاکتور سنی تیم ما جوان بود و در کنار آن به اشکال مختلف یک تیم مطمئن و قوی را داشتیم که در رقابت‌های جهانی به ترتیب نایب قهرمان شد، سال بعدش دو مدال طلا کسب کردیم و سال ۲۰۱۱ هم سوم شدیم.
دارنده نشان درجه یک شجاعت گفت: الان تیم ایران قهرمان المپیک شده است ولی ما فاکتور سنی نداریم، سیستم ما برای حضور در المپیک برزیل تا المپیک لندن فرق می‌کند. باید توجه زیادی به جوانان و نوجوانان داشته باشیم و این کار نیاز به امکانات و ابزاری مورد نیاز دارد.
بنا اظهار کرد: قبل از المپیک به همه گفته بودم که دوره پرفشاری را پشت سر گذاشتم و نیاز به استراحت دارم و همکاران جوانی را دارم که می‌توانند این کار را انجام دهند اما پس از دستور رئیس جمهور محترم و مسئولیتی که ایشان بعهده من قرار داد و مذاکراتی که با آقای خطیب و خادم داشتیم کار را شروع کردم اما برای موفقیت باید بودجه و امکانات لازم در اختیار ما باشد.
وی ادامه داد: ما حرف خود را روی تشک کشتی زدیم و من کشتی فرنگی را دوست دارم. با آقای خادم صحبت کردم و خواهش کردم من را فاکتور بگیرد و یک گروه دیگر بیاید که اگر آن‌ها نتوانستند نتیجه بگیرند، بهانه‌ و فرصتی باشد بگویند در المپیک برزیل نتیجه می‌گیریم چون کار واقعا سخت است اما پس از صحبت‌هایی که با آقای خادم، همکاران عزیزم و تقاضای مردم داشتم کار را پذیرفتم. هدف من محمد بنا نبود هدف من این بود که برای موفقیت، ابراز و امکانات لازم است. وقتی از دور می‌شنیدم که فدراسیون با کمبود بودجه و بدهکاری روبرو است می‌ترسیدم به خاطر اینکه یک هدف بزرگ پیش رو داشتیم ولی در نهایت پس از صحبت‌هایی که همکارانم با آقای خطیب داشتند ایشان قول داد تمام امکانات و ابزار برای ما فراهم شود. آقای خادم هم مسئولیت من را بیشتر کرد و به من انرژی مثبت داد تا قانع شوم و برگردم. من هر دفعه که رفتم نخواستم که برگردم ولی مجبور شدم زیرا هدفم این است که با همکارانم دل مردم را شاد کنیم.
سوتیتر: محمد بنا خوب مي‌داند كه روزهاي سختي در انتظار او است و حالا ديگر همه از كشتي‌ فرنگي به عنوان قهرمان المپيك انتظار دارند، در هر ميداني كه قدم مي‌گذارد موفق باشد و به همين دليل او خواسته‌هايي داشت تا بتواند اين توقعات را برآورده كند!

کد مطلب: 77733
 
Share/Save/Bookmark