میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۸
 
 
راز رزمایش‌ها چیست؟
فلسطین اشغالی طی هفته‌های اخیر با تشدید تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی همراه شده است که محور آن را برگزاری رزمایش‌های متعدد داخلی و خارجی تشک

فلسطین اشغالی طی هفته‌های اخیر با تشدید تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی همراه شده است که محور آن را برگزاری رزمایش‌های متعدد داخلی و خارجی تشکیل می‌دهد. در حالی که حملات صهیونیست‌ها به فلسطینی‌ها در کرانه باختری و قدس شدت گرفته و ارتش صهیونیستی تقریبا هر روز غزه را هدف بمباران هوایی قرار می‌دهد گزارش‌ها از برگزاری رزمایش‌های متعدد از سوی صهیونیست‌ها حکایت دارد. در همین چارچوب رسانه های رژیم صهیونیستی از برگزاری یک رزمایش نظامی گسترده از سوی نظامیان این رژیم، برای شبیه سازی جنگ با حزب الله لبنان خبر دادند. این رزمایش نظامی در قبرس برگزار شده است و جنگ با حزب الله در آن تمرین شده است. پیش از این نیز صهیونیست‌ها رزمایش‌های مشترکی با آمریکا برگزار کرده‌اند همچنان در داخل این رژیم نیز رزمایش‌هایی برگزار شده است. اخیرا نیز منابع خبری از آزمایش موشکی رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند. با توجه به این شرایط این سوال مطرح است که اهداف صهیونیست‌ها از برگزاری این رزمایش‌ها و آزمایشات موشکی چیست؟ آنچه از سوی صهیونیست‌ها برای این تحرکات عنوان می‌شود اقدام برای مقابله با جبهه مقاومت است حال آنکه نگاهی ریشه‌ای به تحولات نکاتی دیگر را آشکار می‌سازد. فضای سیاسی رژیم صهیونیستی به شدت بحرانی است و تنشهای سیاسی چنان است که بعد از ماه‌ها نتوانسته‌اند هنور تشکیل دولت را اجرا سازند و حتی احتمال انتخابات سوم وجود دارد. نتانیاهو همواره بر آن بوده تا با راهبرد امنیتی حضورش در قدرت را توجیه نماید لذا اکنون نیز با تحرکات نظامی از جمله رزمایش‌های متعدد سعی دارد تا خود را ناجی امنیت معرفی کرده تا شاید با این حربه در قدرت باقی بماند. نکته دیگر آنکه گزارش‌ها و آمار از بحران شدید روانی در ارتش صهیونیستی حکایت دارد که یک رسوایی برای این رژیم است. این سناریو مطرح است که صهیونیست‌ها با برگزاری چنین رزمایش هایی به دنبال انحراف افکار عمومی از این وضعیت بحرانی باشند.
نکته نهایی آنکه برگزاری این قبیل رزمایش ها در حالی رخ می دهد که صهیونیستها به شدت نگران اوضاع جبهه داخلی خود هستند و هر چند کوشیده اند که با برگزاری مانور جنگ احتمالی با حزب الله را تمرین کنند و بودجه هنگفت ۳۰ میلیارد شیکلی برای ارتش خود اختصاص داده اند تا جبهه داخلی آنرا از حملات موشکی اعم از غزه یا شمال و موشک های حزب الله در امان بدارد؛ اما جبهه داخلی این رژیم به شدت نگران است.
صهیونیست‌ها بارها اذعان کرده‌اند که توان مقابله با مقاومت را ندارند و لذا می‌توان گفت که آنها با این رزمایش‌ها به دنبال ایجاد امنیت مصنوعی با ایجاد فضای رعب و وحشت در منطقه هستند که بخش تکمیلی آن را تجاوز به حریم لبنان و سوریه و نیز ادعای مقابله نظامی با ایران تشکیل می‌دهد. 

نویسنده: فرامرز اصغری

کد مطلب: 111925
 
Share/Save/Bookmark