میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۶
 
 
توضیحات کمالوندی درباره حادثه نطنز
خللی در روند غنی‌سازی تاسیسات نطنز نداریم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در حال حاضر در روند تولید و غنی سازی اورانیوم در نظنز هیچ‌گونه خللی وارد نشده و سایت ما به مانند گذشته در حال انجام وظایف خود است. بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در باره حادثه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نظنز، اظهار داشت: حادثه‌ای را در این سایت در بامداد روز پنجشنبه داشتیم که یکی از سوله‌های ما که در فضای باز است، دچار حادثه شد.
وی ادامه داد: این سوله فاقد مواد هسته‌ای بوده و آلودگی هم وجود ندارد. ما در حال بررسی دقیق علت حادثه هستیم و تیم‌های کارشناسی در محل حضور دارند. شخص علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز در محل حضور یافت و دوستان و همکاران ما در حال بررسی موضوع هستند. سخنگوی سازمان انرژی اتمی عنوان کرد: اطلاعات بیشتری که در مورد این حادثه به دست بیاوریم،‌ آن را اعلام می‌کنیم. کمالوندی در پاسخ به سوالی در زمینه تلفات جانی این حادثه نیز گفت: همانطور که پیش‌ از این نیز عرض کردم، بخش حادثه دیده غیرفعال بوده و به لحاظ مواد رادیواکتیوی نیز هیچ‌گونه آلودگی وجود ندارد و برخی شایعات مطرح شده، مربوط به تبلیغات سویی است که از سوی معاندین منتشر می‌شود.
وی افزود: از لحاظ نیروی انسانی نیز محل حادثه دیده کاملا تخلیه بوده و کسی در آنجا نبوده است و در پی آن خوشبختانه هیچگونه تلفات انسانی نداشته‌ایم. البته باید بگویم که خسارات مالی داشته‌ایم که در حال ارزیابی آن هستیم. سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: این نکته را نیز باید بیفزایم که در حال حاضر در روند تولید و غنی سازی اورانیوم هیچ‌گونه خللی وارد نشده و سایت ما به مانند گذشته در حال انجام وظایف خود است.

کد مطلب: 114328
 
Share/Save/Bookmark