میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۳
 
 
حکم «ترامپ» علیه انسانیت و فرهنگ
درباره «پیامدهای» امضای فرمان «ترامپ» برای منع ورود اتباع ۷ کشور مسلمان به آمریکا مطلب...

درباره «پیامدهای» امضای فرمان «ترامپ» برای منع ورود اتباع ۷ کشور مسلمان به آمریکا مطلب زیاد می‌نویسند؛ از جمله به ابعاد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آن اشاره می‌کنند. اما بُعد «فرهنگی - انسانی» این فرمان مغفول مانده است. اما در غوغای ابراز نگرانی برای جا ماندن مثلا یک عضو خانواده ایرانیان مقیم آمریکا از بازگشت به آغوش خانواده‌اش، لبه تیز اسلام‌هراسانه این حکم را هم باید جدی گرفت.
خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نوشته ساعاتی پس از صدور حکم مهاجرتی ترامپ مبنی بر ورود برخی شهروندان کشورهای عمدتاً مسلمان به آمریکا «یک مسجد» در تگزاس را آتش‌ زده‌اند و این مسجد کاملاً تخریب شده است.
این آتش‌سوزی روز شنبه، ۲۸ ژانویه ساعاتی بعد از صدور فرمان ترامپ رخ داد.
این مسجد «مرکز اسلامی ویکتوریا» است و در ژوئیه سال ۲۰۱۳ نیز هدف دیوارنویسی نفرت‌پراکنانه قرار گرفته‌بود. در آن سال یک مرد آمریکایی روی دیوارهای ساختمان نوشته‌بود «H۸» که مخففی است برای کلمه «hate» به معنای «نفرت». این حادثه در کنار حکم اخیر ترامپ، محصول ادبیات اسلام‌ستیزانه او است.
زین پس همانگونه که با ادبیات «بوش» مبنی بر احیای جنگ‌های صلیبی علیه مسلمین شاهد بودیم، باید نزاع بیشتر با بشریت بر محور اسلام‌هراسی را به انتظار بنشینیم و البته برای خنثی کردن آن، برنامه عملیاتی جدی داشته باشیم.
می‌دانیم که «پوتین» مملکت خود را در برابر تحرکات جنبش‌های تکفیری در معرض خطر می‌داند. هوشمندی او در مواجهه به دنباله‌های تروریست‌های تکفیری در چچن و آسیای میانه موجب گردید به «اسلام» از منظر ایران که یک منظومه عقلانی و مدنیت‌ساز است، اقبال نشان دهد. با توجه به اهتمام ترامپ به همکاری با پوتین، یکی از محورهای تعامل تهران - مسکو می‌تواند تبیین این منظومه به دولتمردان جدید کاخ سفید باشد. بد نیست دستگاه دیپلماسی بر روی این محور بیندیشد.

کد مطلب: 98352
, مولف : دكتر محمد مهدي شيرمحمدي
 
Share/Save/Bookmark