میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۷
 
 
روزنامه آلمانی:
مردم ایران بیش از پیش پشت نظام خود منسجم ایستاده‌اند

روزنامه تاگس سایتونگ آلمان در مطلبی به بررسی استراتژی تحریک آمیز ترامپ در قبال ایران پرداخته و با غلط ارزیابی کردن این استراتژی عواقب احتمالی آن را بسیار خطرناک ارزیابی کرد. 
نویسنده در ادامه تحولات اخیر در منطقه در پی تشدید مناقشات هسته‌ای بین ایران و آمریکا را بسیار نگران کننده ارزیابی کرده و در بخش دیگری از این مطلب نوشت: جان بولتون، مشاور امنیتی ترامپ حدود ۲۰ سال است که خواهان تغییر نظام در ایران است. وی همچنین یکی از اصلی ترین بازیگران جنگ عراق و معماران دروغ‌ها برای شروع این جنگ است. شخص ترامپ البته مخالف مداخلات نظامی است اما اساسا وی فردی غیرقابل پیش بینی است. 
نویسنده در ادامه به تاریخچه دشمنی دیرینه بین ایران و واشنگتن اشاره کرده و نوشت: مردم ایران پشت دولت خود قرار دارند و هرگز دخالت‌های آمریکا در امور کشورشان را فراموش نکرده و به طور مداوم آن را یادآوری می‌کنند. شعار مرگ بر آمریکا که هنوز همچنان هر جمعه بعد از نماز جمعه فریاد زده می شود و به صورت برجسته روی دیوار یک خانه در تهران نقش بسته دلیل این مسئله است. به دلیل این حافظه تاریخی و بالاتر از همه به دلیل فشارهای بالایی که از خارج ایجاد می‌شود مردم ایران امروز پشت نظام خود بیش از پیش منسجم ایستاده‌اند. 
نویسنده در ادامه تاکید کرد که استراتژی تنش زایی آمریکا در قبال ایران گروه‌های به زعم غرب افراطی را در ایران تقویت کرده است. آن‌ها همواره گفته‌اند که ما نمی توانیم با آمریکا مذاکره کنیم چرا که دولت آن قابل اعتماد نبوده و توافقات را نقض می‌کند. آمریکا مجددا توافقی که ایران به آن پایبند بوده است (برجام) را نقض کرده است. نویسنده در ادامه نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره این مسئله را تایید کرده است که تهران به اصول این توافق پایبند است. در این مفهوم ایران هیچ گناهی ندارد و اتهامی به آن وارد نیست. این سیاستی که ترامپ در حال حاضر دنبال می‌کند کارساز نیست. وی تلاش می کند به ایرانی‌ها یک کاپیتولاسیون کامل را تحمیل کند.

کد مطلب: 109027
 
Share/Save/Bookmark