داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۲۲
 
 
معلول نمای کلاهبردار ، سند ملک و خودروهای مالباختگان را گرو می گذاشت
گروه حوادث - یک مجرم معلول نما که پس از دزدیدن اسناد و مدارک رانندگان تهرانی ، بر سر فروشندگان کلاه می گذاشت و چک های مالباختگان را خرج می کرد در عملیات ضربتی پلیس آگاهی تهران دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار ما ، یک راننده میانسال که دوم اسفند سال گذشته به دادسرای ناحیه 2(سعادت آباد) تهران رفته بود دادخواستی ارایه داد.وی به بازپرس شعبه ششم گفت : عصر دیروز - یکم اسفند - برای انجام کار شخصی در محدوده «باغ فیض» ماشینم را کنار خیابان پارک کردم.وقتی برگشتم دیدم اسناد و مدارکم شامل کارت شناسایی ، دسته چک ، بیمه نامه ماشین ، کارت سوخت و ... از داخل داشبورد دزدیده شده است.
پرونده با صدور دستور قضایی به پایگاه بیستم پلیس آگاهی سپرده و تحقیق تخصصی آغاز شده بود که چند شکایت مشابه به دست ماموران رسید.
شواهد نشان می داد یک یا چند نفر که سوار پژو آردی بودند با کمین در خیابان های خلوت غرب تهران به سراغ خودروهای بدون سرنشین شهروندان می رفتند و فقط مدارک می دزدیدند.کارآگاهان با تجمیع اطلاعات پی بردند یک مرد پژوسوار در اطراف تهران از جمله شهرک اندیشه ، فردیس ، کرج ، ملارد و مارلیک از فروشگاه های مختلف خرید می کند و در عوض ، چک های مالباختگان را با تاریخ کوتاه مدت می پردازد.
این مجرم 30 الي 32 ساله که خود را «طباطبایی» معرفی کرده بود برای جلب اطمینان فروشندگان ، ادعا می‌کرد جانباز است. وی حتی کارت خودرو و سند ملک های مالباختگان را گرو می گذاشت تا نقشه های کلاهبرداری به خوبی اجرا شود.
پلیس با تجمیع اطلاعات و چهره نگاری رایانه ای به تعقیب مرد 31 ساله ای به نام «جواد» پرداخت و وی را در فاز سوم شهرک اندیشه ردیابی کرد.
این مجرم که مدعی بود نمی تواند حرکت کند وقتی در حلقه تنگ محاصره ماموران قرار گرفت با آنان درگیر شد.«جواد» تلاش می کرد به هر قیمت ممکن فرار کند که سرانجام به زانو درآمد و در بازرسی مخفیگاهش شماری از اسناد و مدارک شاکیان کشف شد.
این تبهکار که دست خود را رو شده می دید و می دانست هیچ شانسی برای گریز از قانون ندارد به کارآگاهان گفت : با ماشین شخصی ام (پژو آردی یشمی) در خیابان های شمال غرب تهران پرسه می زدم تا سوژه مناسبی پیدا کنم.من در فرصت مناسب به سراغ ماشین هایی می رفتم که در مکان خلوت پارک شده بودند.
وی ادامه داد : پس از باز کردن در ماشینها ، اسناد و مدارک موجود را می دزدیدم و به مغازه های اطراف غرب استان تهران می رفتم.برای این که فروشندگان به من اعتماد کنند خودم را «طباطبایی» و جانباز یا معلول معرفی
می کردم.همچنین با امضای جعلی چک های سرقتی به تاریخ کوتاه مدت ، خرید می کردم و از فروشنده یا شاگردش می خواستم جنسها را به ماشینم منتقل کند.در صورت لزوم، کارت ماشین ، کارت شناسایی و سند خانه را هم به عنوان ضمانت پرداخت چک صادر شده به فروشندگان می دادم و جنسها را در جاهای دیگر با قیمت پایین تر می فروختم.
در آن بین فروشنده پژو آردی نیز که به اداره آگاهی رفته بود اظهار داشت : بعد از این که ماشینم را به «جواد» فروختم 10 نفر به سراغم آمدند و مرا متهم کردند.آنان شماره انتظامی پژو آردی را که سندش هنوز به نام من است به هنگام دزدی های «جواد» به دست آورده بودند اما من هیچ آدرسی از او نداشتم.
در همین رابطه سرهنگ بهروز رهبریان - معاون مبارزه با دستبرد وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ - اعلام کرد : شماره تلفن 51055620 در اختیار سایر شاکیان احتمالی این مجرم حرفه ای است و آنان می توانند برای پیگیری شکایت اقدام کنند.
کد مطلب: 40869
 
Share/Save/Bookmark