میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۹
 
 
مروري بر ناكامي پروژه آمريكايي
محور مقاومت و ایستادگی در برابر تروریست
سوریه به عنوان اولین هدف گروهک‌های تروریستی در سال ۲۰۱۱ و پس از آن عراق و لبنان دومین و سومین هدف تاکنون توانسته‌اند به عنوان مبارزان اصلی ب
محور مقاومت و ایستادگی در برابر تروریست
 

سوریه به عنوان اولین هدف گروهک‌های تروریستی در سال ۲۰۱۱ و پس از آن عراق و لبنان دومین و سومین هدف تاکنون توانسته‌اند به عنوان مبارزان اصلی با تروریست نقش بسیاری کلیدی و تاثیر‌گذاری را ایفا کنند.
اقداماتی که این حلقه‌های مقاومت از خود در برابر گروهک‌های تروریستی نشان داده‌اند تماما افتخار‌آمیز و پیروزمندانه بوده است به همین دلیل قصد داریم برخی از دستاوردهای این ایستادگی‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.
شاید نباید به سادگی از نقش مهم ایستادگی تمام‌قد سوریه و عراق در برابر تروریست‌ها گذشت زیرا اگر این مقاومت در این مناطق صورت نمی‌گرفت اکنون باید شاهد بودیم که اکثر کشورهای منطقه محل حضور و جولانگاه تروریست‌های دست‌نشانده غرب و صهیونیست بود.
گام بعدی این تروریست‌ها بعد از تصرف خیال‌انگیز منطقه گسترش حدود خلافتشان به اروپا بود که در این صورت کسانی که به زعم غرب و امریکا دشمن خوانده می‌شوند اکنون نجات‌دهنده این طلایه‌داران صلح و حامیان اصلی تروریست شده‌اند.
این موضوع چندان هم دور از واقعیت نیست زیرا تروریست‌های دست‌پرورده غرب و امریکا با همکاری صهیونیست‌ها در حوادث مختلفی از جمله ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و حمله به برج‌هاي دو قلو، کشتن شهروندان انگلیسی و یا کشتن ورزشکاران امریکایی دست داشته‌اند و ید طولای خود را در جنایت علیه بشریت بدون در نظر گرفتن ملیت و مذهب به منحصه ظهور گذاشته‌اند.
این گروهک‌هاي تروریستی در بدو ورود منحوس خودشان به هر منطقه‌ای شاید با دادن شعارهایی فریبنده برخی از ساکنان آن شهرها را فریب داده و همراه خود کنند ولی نتیجه مقاومت دلیرانه محور مقاومت در برابر این جنایتکاران وابسته نمایش چهره واقعی و ددمنش آنها مي‌باشد.
تا جایی که همان کسانی که در بدو ورود گروهک‌هاي تروریستی داعش و النصره با آنها هم قدم شده بودند و فریب شعارها و وعده‌هایشان را خورده بودند اکنون همپا با نیروهای مردمی و ارتش به مقابله تروریست‌ها برخاسته‌اند. این روشن نمایی تنها مختص کشورهای سوریه و عراق و منطقه نیست بلکه باعث آشنایی ملت‌های آزاد اندیش جهان شد که تروریست‌ها اولا دست‌پرورده غرب مي‌باشد و دوما آنها نه تنها آزادی‌خواه نیستند بلکه باعث سلب آزادی‌هاي اولیه انسان‌ها نیز مي‌شوند.
هیچگاه نباید فراموش کنیم که در بدو ورود تروریست‌ها به سوریه سیستم رسانه‌ای غرب با خط گرفتن از صهیونیست‌ها اعلام کرد که بیداری ملت‌ها در سوریه شکل گرفته و قصد داشتن با فریب افکار عمومی مانع از افشا شدن تصمیم توطئه‌پردازان غربی امریکایی و صهیونیستی برای سوریه و دیگر اعضای محور مقاومت شوند.
اما با این مقاومت دلیرانه برهمگان آشکار شد که نه تنها یک جنبش مردمی علیه دولت بشار اسد نبوده بلکه پس از برگزاری انتخابات ژوئن سال ۲۰۱۴ نشان داده شد که مردم سوریه همواره از دولت بشار اسد حمایت مي‌کنند و در سخت‌ترین شرایط حمایت از وی را قطع نخواهند کرد.
در دولت نوری مالکی نیز این اتفاق رخ داد و موجی از مخالفت‌ها شکل گرفت در حالی که بعدها مشخص شد که این اعتراضات و مشکلات از سوی جریان‌های تروریستی هدایت مي‌شده است.
حال شاید برهمگان آشکار باشد که گروهک‌هاي تروریستی تماما برآمده از القاعده تحت حمایت سعودی‌ها است که علاوه بر کشتار و جنایت در اموری از جمله معضلات اخلاقی و فحشا، مواد‌مخدر، نفت و قاچاق تسلیحات جنگی فعالیت دارند.
اگر کمی با دقت مشاهده کنیم دستاوردهای غیر‌ملموس دیگری را از ایستادگی ملت‌های منطقه در برابر تروریست‌ها مي‌توان نام برد که نمایش واقعی دموکراسی در کشورهای عراق و سوریه در انتخابات و کناره‌گیری مقتدرانه نوری مالکی برای حفظ ثبات داخلی در عراق که از نظر بسیاری از کارشناسان اقدامی مدبرانه بود.
حامیان منطقه‌ای تروریست‌ها همواره ادعا مي‌کردند که دلیل اصلی مشکلات عراق استفاده نشدن از جمعیت سنی در امور حکومتی مي‌باشد که وقتی با نگاهی آماری و مستند قضیه را بررسی کنیم مشاهده مي‌شود که سهم اقلیت سنی در عراق در انتخابات ۲۱ درصد بوده و این در حالی است که درصد تصرف پست‌های دولتی اهل تسنن بالغ بر ۴۰ درصد بوده است.
و فراموش نکنیم در حال حاضر و در شرایطی که نوری مالکی از قدرت کناره‌گیری کرد ولی بحران عراق همچنان باقی است و تروریست‌ها همچنان در بخش‌هایی از خاک عراق به جنایات خود ادامه مي‌دهند و نکته قابل‌توجه این مطلب که این جنایات مختص شیعیان یا ایزدی‌ها و یا اقلیت‌های مذهبی نمی‌باشد و اهل تسنن هم مورد این حملات ددمنشانه و غیر‌انسانی قرار می‌گیرند.
مقاومت ملت‌های هوشیار منطقه در کنار حکومت‌هایشان در برابر تروریست‌ها باعث شد تا برخی از پرده‌ها کنار رفته و چهره اصلی بوجود آوردندگان و حامیان تروریست‌ها افشا شود. دیگر دنیا آگاه شده است که داعش ساخته پرداخته امریکا و غرب بوده که با تکیه بر منابع مالی سعودی‌ها و استفاده از اطلاعات صهیونیست‌ها دست به جنایات متعدد و غیر‌انسانی مي‌زند.
نکته قابل تامل اینکه افشای این موارد تماما توسط مقامات و چهره‌هاي شهیر سیاسی حامیان تروریست‌ها صورت گرفت تا دیگر جای هیچ اما و اگر برای افکار عمومی باقی نماند. همان اعترافاتی که باعث شد غرب برای تطهیر خود و انحراف افکار عمومی دست به تشکیل ائتلاف به اصطلاح ضد داعش بزند.
این اقدامات مخالفان اسلام را باید یک لطف و موهبت دانست زیرا چهره برخی از خوارج را به خوبی برای مسلمانان جهان آشکار کرد تا جایی که باعث برانگیخته شدن خشم ملت‌های خودشان شده و اعتراضات خیابانی را در‌پی داشت.
اقدامات خطای ترکیه در حمایت از داعش و دیگر تروریست‌ها به خیال حذف بشار اسد تا جایی پیش رفت که زمانی که عین‌العرب مورد حمله تروریست‌ها قرار گرفت علی‌رغم تصویب پارلمان ترکیه دولت اردوغان هیچ واکنشی نشان نداده و همین مطلب باعث اعتراضات خیابانی در شهرهای ترکیه و حتی دیگر کشورهای جهان شود.
ترکیه و قطر از حامیان حماس و محور اخوانی در منطقه همواره خود را به عنوان یکی از اصلی‌ترین خط‌هاي اسلامی معرفی مي‌کردند ولی با افشای چهره‌هاي اصلی این رژیم‌ها مشخص شد که چرا آنکارا مانع از سقوط کوبانی نمی‌شود و حتی مواضع مدافعان کوبانی را هدف قرار می‌دهد. ویا چرا قطر سیستم ضد هوایی به داعش فروخته است.
در این چنین شرایطی است که افکار عمومی جهان دیگر اعتمادی به رسانه‌هاي غربی ندارند و اطمینان دارند که حقایق را نمی‌توانند از درون جعبه‌هاي جادویی غربی بدست آورند و در چنین شرایطی است که محور مقاومت از محبوبیت بالایی برخوردار شده و نمود کامل آنرا در عدم اقبال عمومی از جریان ائتلاف به اصطلاح ضد داعش مي‌توان مشاهده کرد.
حال بر همگان نقش بی‌بدیل جمهوری اسلامی ایران در برقراری ثبات و آرامش در منطقه آشکار شده و تبلیغات‌هاي بی‌محتوا و بی‌سند دیگر نمی‌تواند تاثیر گذشته خود را داشته باشد و ملت‌های جهان با تاثی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با تاکید بر اصول عدم وابستگی به هیچ طرفی (نه شرقی نه غربی) قصد پیاده‌سازی این الگو را داشته که نمونه‌هاي بارز آنرا در بحرین و یمن مشاهده مي‌کنيم.
همان الگویی که فلسطینیان در برابر رژیم صهیونیستی استفاده کردند و نتیجه بدانجا رسید که خیال صهیونیست‌ها برای تصرف از نیل تا فرات به آزادی از نهر به بحر تغییر کرده و مقاومت بدانجا رسیده است که مقامات اسرائیلی برای حفظ خود و رژیم منحوسشان دور خود دیوار‌هاي بلند مي‌سازند و خود را در آن محبوس مي‌کنند.
جمهوری اسلامی ایران، سوریه عراق حزب‌الله و دیگر حلقه‌هاي مقاومت در منطقه همواره به عنوان حامیان تروریست معرفی مي‌شدند ولی اکنون ملت‌های هوشیار جهان با اطمینان معتقدند که اصلی‌ترین مبارزان با تروریست همین حلقه‌هاي زنجیر مقاومت در منطقه هستند.

عماد نجار

کد مطلب: 89749
 
Share/Save/Bookmark