میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶
 
 
جانشین فرمانده کل سپاه:
ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند
ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند
 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این ناو‌ها قابلیت عملیاتی ندارند و کاملا در کنترل نیرو‌های عملیاتی ارتش و سپاه هستند. 
سردار دریادار پاسدار علی فدوی درباره حضور ناو‌های آمریکایی در منطقه اظهار کرد: امروز و در زمان حاضر کمترین تعداد ناو‌های آمریکا و هم‌پیمانانش در خلیج‌فارس مستقر هستند. این در حالی است که در گذشته بیش از ۳۰۰ فروند ناو آمریکایی و از ۹ فروند ناو هواپیمابر ۵ فروند ناوهواپیمابر در خلیج‌فارس مستقر بودند. وی ادامه داد: در آن شرایط نه تنها رزمندگان ما خوف به دل راه نمی‌دادند بلکه باعث خوف و هراس آن‌ها می‌شدند. مسئله حضور ناو‌های آمریکایی در دوران کنونی هم مسئله مهمی نیست و این ناو‌ها قابلیت عملیاتی ندارند و کاملا در کنترل نیرو‌های عملیاتی ارتش و سپاه هستند. 
سردار فدوی با اشاره به احاطه نیرو‌های مسلح کشورمان در خلیج‌فارس تاکید کرد: سال هاست که این احاطه وجود دارد به نحوی که آن‌ها برای حرکت در خلیج‌فارس و تنگه هرمز حتما باید با نیرو‌های مستقر کشورمان در شمال تنگه هرمز مکالمه کرده و اجازه عبور بگیرند و توانایی نزدیک شدن به آب‌های ساحلی ما را ندارند. 
وی افزود: چند سال قبل ایده‌ای به ذهن دوستان رسید که اینجا خلیج فارس و هر کسی که قصد عبور از آن را دارد باید به زبان فارسی صحبت کند. اکنون تمام ناوهایی که در منطقه هستند به زبان فارسی صحبت می‌کنند و این به معنای اقتدار است البته این مکالمات هم چندین‌بار در تلویزیون پخش شد. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر برگزاری رزمایش در سال‌جاری تاکید کرد: نیرو‌های مسلح طبق برنامه هر سال رزمایش‌های مختلف را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.

کد مطلب: 109090
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۸-۰۳-۰۶ ۰۳:۱۴:۰۲
درود خدا بر تمامی رزمندگان اسلام