میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۶
 
 
عمویی جلسه کمیسیون امنیت ملی را تشریح کرد
‌ بررسی جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

سخنگوی ‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در جلسه این کمیسیون مواد طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مورد بررسی قرار گرفت. ابوالفضل عمویی در تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: با وجود محدودیت های کرونایی، دو سوم اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه امروز حضور داشتند. وی بیان کرد: در این جلسه طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مورد رسیدگی قرار گرفت و ما همچنان در حال بررسی مواد این طرح هستیم.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تاکنون ۳ ماده از طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در کمیسیون امنیت ملی مجلس مورد بررسی قرار گرفته و نظرات نمایندگان اتخاذ شده و اصلاحاتی روی مواد این طرح اعمال شده است. عمویی اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس مسئولانی از وزارت امورخارجه، بانک مرکزی و مرکز پژوهش های مجلس حضور یافتند و نقطه نظرات خود را درباره طرح مذکور مطرح کردند.
وی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فردا هم تشکیل جلسه می دهد و ادامه بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در دستور کار این کمیسیون است. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مفاد موادی که به تصویب رسیده است، اظهار داشت: ماده اول طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مربوط به الزام دولت جمهوری اسلامی ایران برای غنی‌سازی، ۲۰ درصد می شود. عمویی اضافه کرد: ماده دوم درباره افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده سطح پایین جمهوری اسلامی ایران است. وی تصریح کرد: همچنین ماده سوم طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها درباره بهره‌گیری دولت جمهوری اسلامی و سازمان انرژی اتمی از نسل جدید سانتریفیوژهای IR۲M و IR۶ است که جزییات آن بررسی شد.

کد مطلب: 116209
 
Share/Save/Bookmark