میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۰
 
 
جزئیات تماس رئیس‌جمهور منتخب با مسئولان خوزستان
رئیسی برای حل مشکل آب چه وعده‌ای داد؟
رئیسی برای حل مشکل آب چه وعده‌ای داد؟
 
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به جزئیات تماس با رئیس‌جمهور منتخب گفت: آیت‌الله رئیسی وعده داد اگر دولت فعلی خسارت مردم را جبران نکند، در دولت بعدی در نخستین فرصت این خسارت جبران می‌شود.
حجت‌الاسلام سیدمحمدنبی موسوی‌فرد در جمع مردم اظهار داشت: از مدت‌های قبل تاکنون برای شنیدن صدا و مشکلات مردم شهر به شهر به‌طور میدانی مسائل را مورد بررسی قرار دادیم به‌طور مثال با حضور در مناطق رفیع، هویزه، سوسنگرد، گمبوعه وغیره صدای مردم را کامل شنیدیم و دیدیم که در پایین‌دست اوضاع چگونه است.
وی افزود: آنچه خواسته ماست، آن است که حتی‌الامکان از حوزه بالادست به‌ویژه از سد سیمره به مناطق درگیر رسیدگی شود، همچنین در گفت‌وگو با آیت‌‌الله رئیسی رئیس‌جمهور منتخب از ایشان خواستم یک تیم از طرف‌شان برای شنیدن صدای مردم در خوزستان حضور یابد.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه طبق بازدیدهایی که از سدهای کرخه و دز انجام شد، لازم است که مسئولان آب را از بالادست رها کنند، خاطرنشان کرد: در این چند روز با مسئولان و وزرای زیادی رایزنی و با شورای امنیت ملی و رئیس ستاد اجرای فرمان امام(ره) در راستای رفع چالش موجود صحبت‌هایی انجام شد.
موسوی‌فرد تصریح کرد: رئیسی عنوان کرد که اگر دولت فعلی برای جبران خسارت مصوباتی در نظر نگرفت، حتماً در نخستین فرصت کار‌گروهی برای برآورد جبران خسارت به خوزستان خواهد آمد.
وی ابراز کرد: احشام و دام‌های مردم و محصولات زراعی به‌ویژه در پایین‌دست درحال از بین رفتن هستند و همه ما باید دست‌به‌دست هم دهیم تا مشکل بی‌آبی مرتفع شود.
موسوی‌فرد اذعان کرد: احشام مردم آب ندارند و مسئولان به هر طریقی که شده باید به مردم آب برسانند. الآن ۳ روز است که آب رها شده اما به مردم نرسیده است. از عزیزانی که در بالادست آب قرار دارند، تقاضا می‌شود خود را جای مردم پایین‌دست قرار دهند چراکه قرار نیست تمام آب در بالادست گردآوری شود.
وی ضمن اعلام اینکه «آبی که اکنون رهاسازی شده از سهمیه ماه آینده است»، تأکید کرد: به‌ هرحال این مسائل آزمون الهی است و هر‌کس به‌قدر توان خود باید کمک کند و از خدا بخواهیم نعمت آب را فراوان کند.
کد مطلب: 118900
 
Share/Save/Bookmark