میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۹
 
 
در شهرداری چه خبر است؟
جهنم کردن روزگار شهروندان توسط بهشت‌نشینان

شهروندان تهرانی به جای اینکه طی این ماه‌ها و روزها اخباری مبنی بر افتتاح پروژه‌ای بشنوند، اخباری درباره برخوردهای سلیقه‌ای و تند کارمندان و پیمانکاران شهرداری می‌شنوند.
یک روز خانه‌ای را روی سر ساکنش خراب می‌کنند، روز دیگری گوش پسربچه زباله‌گرد را می‌برند و حالا شرایط را برای یک شهروند طوری تنگ می‌کنند تا او خود را جلوی در ساختمان شهرداری به آتش بکشد.
صبح دیروز مردی حدود ۴۵ ساله به همراه فرزند خود قصد داشت که در مقابل ساختمان شهرداری تهران اقدام به خودسوزی کند در ادامه مأموران شهرداری توانستند کودک را از پدر جدا کنند اما پدر با ریختن بنزین بر روی خود و با کشیدن کبریت اقدام به خودسوزی کرد. پس از این اقدام رانندگان خودروها و سایر شهروندان با در دست داشتن کپسول‌های آتش‌نشانی به محل آتش‌سوزی آمده و اقدام به خاموش کردن آتش کردند که پس از این بخشی از بدن این شهروند ۴۵ ساله در آتش سوخت.
بنابر اظهارات شاهدان در این حادثه عنوان شد که این حادثه به دلیل فشارهای صورت گرفته از طریق شهرداری منطقه ۲ در شهرک مخابرات نسبت به مغازه‌ای بوده که شهروند ۴۵ ساله داشته است و در حالی که وی طی ماه‌های اخیر مبلغی را بابت تغییر کاربری مغازه خود پرداخت کرده است اما همچنان شهرداری تهران از ارائه مجوز فعالیت وی ممانعت کرده است و در ادامه این حادثه، اورژانس تهران در محل حاضر و در نهایت فرد سوخته شده را به بیمارستان منتقل کرد.
پس از این حادثه اعضای شورای شهر تهران در جلسه علنی صبح دیروز خود تأکید بر روشن شدن موضوع کردند و قرار بر این شد افشین حبیب‌زاده معاون نظارت شورای شهر تهران ابعاد این حادثه را بررسی و گزارش آن را در صحن شورا ارائه کند.
در همین زمینه نیز رسول کشت‌پور شهردار منطقه دو گفت: پس از بررسی‌های به عمل آمده روشن شد ملک مورد مناقشه یک خانه ویلایی دو طبقه است که فرد خودسوزی کرده مالک طبقه همکف این خانه بوده است. این فرد نسبت به تغییر کاربری و ساخت دو باب مغازه تجاری در پارکینگ ملک مزبور در سال‌های گذشته اقدام کرده است. شهرداری منطقه ۲ هم در سال گذشته (تاریخ ۳۰/۱۱/۹۵) نسبت به تنظیم صورت جلسه شورای معماری درخصوص تثبیت دو واحد تجاری در همکف مشروط به اخذ تعهد محضری از مالکان مشاعی و پاسخگویی به شاکیان احتمالی و تعهد تأمین پارکینگ اقدام کرده است.
وی ادامه داد: در تاریخ ۲۳ اردیبهشت سال‌جاری نیز یکی از مالکان مشاعی نسبت به تغییر کاربری طی نامه شماره ۱۲۵۰۷ اعتراض کرده و شهرداری متعاقباً برابر مقررات به مالک واحدهای تجاری نسبت به صدور اخطاریه مبنی بر ارایه رضایتنامه محضری از سایر ساکنان مشاعی اقدام کرده است.
رسول کشت‌پور افزود: سپس با ادعای وکیل فرد مورد نظر مبنی بر دارا بودن وکالتنامه توافق از مالک اصلی، اداره حقوقی شهرداری منطقه ۲ طی نامه شماره ۳۴۹۱۹ موزخ ۳ مرداد سال‌جاری اعتبار وکالتنامه مزبور را استعلام می‌کند که در پاسخ به آن طی نامه شماره ۴۲۲۱۴ موزخ ۲۳ مرداد ۹۷ انقضای وکالتنامه مزبور به علت فوت موکل اعلام می‌شود.
همچنین معاونت شهرسازی این منطقه طی نامه شماره ۴۵۸۹۵ مورخ اول شهریور ۹۷ به شهردار ناحیه ۹ اعلام می‌کند نظر به اینکه ذینفعان ملک تاکنون نسبت به اخذ اجازه نامه نسبت به بهره‌برداری از طبقه همکف اقدام نکرده‌اند هرگونه بهره‌برداری از طبقه همکف بدون مجوز اعلام شده و ناحیه مربوطه نیز صرفاً نسبت به صدور اخطار اقدام می‌کند.
پیگیری جزئیات این پرونده در سایر بخش‌های ذیربط شهرداری تهران در دست بررسی است.
در حالی شهردار منطقه دو در این خصوص اظهارنظر کرده است که باید منتظر گزارش عضو شورای شهر تهران نیز در این خصوص باشیم ضمن اینکه در آخرین پیگیری صورت گرفته شهروند خودسوزی شده در بیمارستان مطهری بستری شده است و براساس نظر پزشکان حدود سوختگی وی ۵۰ درصد است.

کد مطلب: 105904
 
Share/Save/Bookmark