میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳
 
 
اعلام اسامی هفت گزینه شهرداری تهران دور باطل
هاشمی: امیدوار هستم که لیست تغییر کند
علیخانی: این ۷ گزینه قوی نیستند
هاشمی: امیدوار هستم که لیست تغییر کند
 

اعضای شورای شهر تهران بین ۲۰ گزینه شهرداری در نهایت نام ۷ گزینه را برای ارائه برنامه‌های خود به شهرداری تهران مشخص کردند.
در ادامه پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر تهران، انتخاب هفت گزینه بین ۲۰ گزینه شهرداری تهران در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.
بر همین اساس اعضای شورا بین اسامی از جمله سیدمحمدعلی‌ افشانی، محمدابراهیم انصاری‌لاری، محمدعلی پنجه‌فولادگران، احمد ترکی‌نژاد، قاسم تقی‌زاده خامسی، محمدمهدی تندگویان، محمود حجتی،‌ سیدمحمود حسینی، سیدسمیع‌الله حسینی‌مکارم، محمد حقانی، پیروز حناچی، مصطفی سلیمی، فرشید گلزاده، محمدحسین مقیمی،‌ سیدجعفر موسوی، محسن مهرعلیزاده،‌ حجت‌الله میرزایی، علی‌اوسط هاشمی، سیدمناف هاشمی و محسن هاشمی‌رفسنجانی در نهایت ۷ گزینه را برای شهرداری تهران انتخاب خواهند کرد. که در نهایت نام ۷ گزینه برای ارائه برنامه‌های خود مشخص شد که اسامی این ۷ گزینه عبارتند از: سیدمحمدعلی افشانی، محمدابراهیم انصاری‌لاری، محمود حجتی، سیدمحمود حسینی، سمیع‌الله حسینی‌مکارم، پیروز حناچی و حجت‌الله میرزایی.
در حالی پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر صبح دیروز برگزار شد که در ادامه این جلسه اعضا بین ۲۰ گزینه، ۷ گزینه را انتخاب و قرار است این ۷ نفر برنامه‌های خود را طی روزهای آینده در صحن شورا ارائه کنند.
یکی از گزینه‌هایی که بین ۲۰ گزینه شهرداری تهران بود و نتوانست در مرحله بعدی و انتخاب ۷ گزینه راه پیدا کند، محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران بود.
به‌گفته هاشمی‌رفسنجانی اعضای شورای شهر تهران در جلسه گذشته رأی استمزاجی را گرفته بودند و بر همین اساس اعضا به خروج وی از شورا رأی نداده بودند اما در جلسه دیروز مجدداً قرار شد این موضوع در دستور کار شورا قرار بگیرد.
طبق پیگیری‌ها، هاشمی در رأی‌گیری دیروز بین گزینه‌ها تنها ۵ رأی را برای خروج از شورا کسب کرده بود و در نهایت مابقی اعضا مخالف حضور وی در شهرداری تهران بودند.

می دانستم جزو هفت نفر نخواهم بود
رئیس شورای شهر تهران گفت: می‌دانستم جزو هفت نفر نخواهم بود و همه گزینه‌ها محترم هستند.
محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است اعضای شورا این هفت نفر را تغییر داده و به گزینه‌هایی همچون آقای عارف و هاشمی برگردند، گفت: نمی‌توانم در این رابطه اظهارنظر قطعی کنم همواره احتمالاتی وجود دارد و اتفاقات زیادی ممکن است بیفتد.
هاشمی در رابطه با مطرح نشدن اسمش در بین هفت کاندیدا گفت: در هر صورت در جلسه هم‌اندیشی و در رای‌گیری مخفی مشخص شده بود که اکثریت اعضا اصرار دارند که من به خاطر همبستگی در شورای شهر بمانم با این حال برخی از آنها اصرار داشتند که دوباره رای‌گیری در صحن انجام شده و اسم من در کاندیداها بیاید اما نتیجه برای من مشخص بود.
وی در رابطه با عدم اعلام تعداد آرا و تناقض آن با اصل شفافیت تصریح کرد: این نظر اعضای شورا بود و از آنجایی که اعلام اسامی ممکن بود برای برخی از کاندیداها وجهه مناسبی نداشته باشد تعداد آرا اعلام نشد.
رئیس شورا در پاسخ به این سوال که آیا این هفت نفر قادر هستند از پس تهران برآمده و مشکلات تهران را حل کنند، گفت: در بین این هفت نفر افراد تاثیرگذار و استانداران سابق هم وجود دارند. برخی همین الان در شهرداری مشغولند در نتیجه به نظر می‌رسد بخشی از آنها می‌توانند مشکلات تهران را حل کنند و این بستگی به تیمی که معرفی می‌شود هم دارد و بخش عمده‌ای از افراد حاضر در لیست به نظر می‌رسد که نظر منفی‌ای نسبت بهشان در حاکمیت وجود ندارد.
وی ادامه داد: همه افرادی که در لیست حضور دارند شخصا اعلام آمادگی کردند البته من اعلام آمادگی نکرده بودم اما اصرار کردند اسم من باقی بماند تا برای همه روشن شود.
او در واکنش به اظهارات خود در جلسه قبلی شورا گفت: من نگفتم تمایل دارم بلکه اعلام کردم که در این زمینه توانایی‌هایی دارم. وی افزود: امیدوار هستم که لیست تغییر کند اما حالا هر اتفاق ممکن است.

۷ گزینه تصدی مدیریت شهرداری تهران قوی نیستند
رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای شهر با انتقاد از گزینه‌های مطرح شده اظهار کرد: لیستی که مشخص شد، لیست قوی نیست ولی باید به رای اکثریت اعضای شورااحترام گذاشت. به هر حال این نظر اکثریت آرا بود.
محمد علیخانی تصریح کرد: بر همین اساس افرادی که به عنوان گزینه‌های شهرداری تهران در جلسه دیروز انتخاب شدند باید طبق برنامه زمانبندی شده برنامه‌ها و تیمی که قرار است با آنان همکاری کنند را به کمیسیون‌های شورا ارائه دهند. وی خاطرنشان کرد: در بین این افراد حسینی‌مکارم سرپرست فعلی شهرداری تهران بیشترین آرا را داشته است.

اعضا خودشان درباره ۷ کاندیدای نهایی تصمیم گرفتند
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه اعضای شورای شهر هفت نفر از گزینه‌های شهرداری را انتخاب کردند، اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۲۳ اردیبهشت‌ماه کاندیدا اعلام خواهند شد.
علی اعطا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در میان گزینه‌های فعلی افرادی هستند که پیش از این توسط مراجع ذی‌صلاح رد شده‌اند، عنوان کرد: پیش از این در مردادماه ما تنها برای آقای نجفی استعلام گرفتیم و در مورد شش کاندیدای دیگر استعلامی انجام نشد.

کد مطلب: 104103
 
Share/Save/Bookmark