داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲۰
 
 
كيوسك ‏شنبه‏، 2011‏/07‏/09
كيوسك ‏شنبه‏، 2011‏/07‏/09
 
جروزالم پست
اسرائیل خواستار ممنوعیت مسافرت اروپایی‌ها به سرزمین‌های اشغالی شد!
وزیر کشور رژیم صهیونیستی به خطوط هوایی خارجی گفت طبق قانون اسرائیل لازم است که افراطیون طرفدار فلسطین رااز پرواز به اسرائیل ممنوع کنند. این نامه قبلاز روز جمعه برای خطوط هوایی خارجی ارسال گردید. روز جمعه بنا بود 700 حامی فلسطین که اکثراً از کشورهای اروپایی هستند، به فرودگاه بن گوریون اسرائیل وارد شوند. پیش‌تر در روز پنجشنبه خطوط هوایی مجارستان از پرواز حدود 20 فعال هواخواه فلسطین، از پاریس به بوداپست جلوگیری کرد. این افراد بنا بود از بوداپست به سرزمین‌های اشغالی سفر کنند.
تلاش مجدد آمریکا برای مذاکره رژیم صهیونیستی و فلسطین
آمریکا در حال کار کردن بر روی طرحی است که اسرائیل و فلسطینیان را مجدداً بر سر میز مذاکره بیاورد. نماینده آمریکا در این رابطه گفت: ما در حال تهیه طرحی هستیم که فکر می‌کنیم تنها راه حل مشکل باشد.

تودیز زمان
سازمان ملل: اسرائیل از ترکیه عذرخواهی کند و غرامت بپردازد
یک گروه تحقیق سازمان ملل که در مورد حمله اسرائیل به کشتی مرمره در سال 2010، گزارشی تهیه کرده است، به اسرائیل پیشنهاد کرد تا از ترکیه عذرخواهی کرده و برای عادی سازی روابط دو کشور، به ترکیه غرامت بپردازد. اگر چه این گزارش آماده است اما تاکنون به طور رسمی منتشر نشده است. هفته گذشته نشستی بین دیپلمات‌های ترکیه و اسرائیل در مورد پیش نویس بیانیه‌ای مشترک که مورد توافق طرفین باشد، برگزار شد.
مرگ یک تبعه ترکیه در زندان هلند به علت شکنجه
یک جوان 22 ساله ترکیه‌ای یکشنبه گذشته در بازداشتگاه پلیس هلند، در گذشت. گفته می‌شود این جوان ترکیه‌ای به علت شکنجه پلیس هلند جان سپرده است.


دیلی نیوز کاورج
هشدار آمریکا در مورد اعمال جراحی تروریست‌ها
ایالات متحده آمریکا به شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی از جمله کشور هند که به آمریکا پرواز مستقیم دارند در مورد تروریست‌هایی که به این کشور سفر می‌کنند هشدار داد. رسانه‌های هندی روز پنجشنبه به نقل از یک مقام امنیتی برجسته آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفتند آمریکا در مورد گروه‌های تروریستی که به منظور حمله به ایالات متحده مواد منفجره را به وسیله عمل جراحی در بدن انسان جا سازی می‌کنند، هشدار می‌دهد.
پاکستان اتهام قاچاق فن آوری هسته‌ای به کره شمالی را رد کرد
روز پنجشنبه یک ژنرال پاکستانی، گزارش روزنامه واشنگتن پست مبنی بردریافت 3 میلیون دلار از سوی پاکستان برای قاچاق تکنولوژی هسته‌ای به کره شمالی، در اواخر دهه 90 میلادی را به شدت رد کرد.

دیلی استار
پاسخ سازمان نظارت بر آتش بس سازمان ملل به شبهه سید حسن نصرالله
سازمان نظارت بر آتش بس سازمان ملل، اعلام کرد انتقال رایانه‌های کمیسیون تحقیق ترور رفیق حریری از طریق اسرائیل، یک امر طبیعی است. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان چند روز قبل اعلام کرده بود انتقال رایانه‌های این کمیسیون از طریق اسرائیل، نشان دهنده جهت گیری صهیونیستی این کمیسیون می‌باشد. معاون این سازمان همچنین اعلام کرد دیسک سخت این رایانه‌ها بعد از پایان یافتن این تحقیقات، منهدم شده است.
صالح با چهره‌ای سوخته در قاب تلویزیون ظاهر شد
علی عبدالله صالح با چهره‌ای سوخته که به سختی قابل تشخیص بود در نطق تلویزیونی خود گفت که حاضر است قدرت را در چارچوب قانون اساسی، تقسیم کند. وی در این نطق تلویزیونی سوختگی‌های شدید را نشان می‌داد که به جای سبیل کلفتش با ته ریش پوشانده شده بود.
کد مطلب: 67310
 
Share/Save/Bookmark