میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۵
 
 
پروژه آمریکایی-سعودی علیه شرق سوریه

رفتارهای بحران ساز محور شرارت همچنان علیه سوریه ادامه دارد چنانکه دیپلمات‌های آمریکایی - سعودی در دیرالزور جلسه‌ای با عشایر برگزار کردند که طبق گفته منابع محلی، هدف واشنگتن و ریاض پرداخت مبالغ مالی به برخی از سران عشایر در مقابل اجرای برخی مأموریت‌ها بود.
منابع خبری معارض اعلام کردند که «ثامر السبهان» وزیر مشاور سعودی در امور خلیج فارس، «جوئل رابین» معاون وزیر خارجه آمریکا و «ویلیام روباک» سفیر سابق آمریکا در بحرین پنجشنبه هفته گذشته وارد دیرالزور در شرق سوریه شدند. این منابع تأکید کردند که مسئولان سعودی و آمریکایی سپس به پایگاه آمریکا در میدان نفتی «العمر» واقع در شرق دیرالزور منتقل شدند و در آن پایگاه، با «مسئولان محلی و افراد سرشناس محلی نشستی برگزار کردند».
به گفته منابع معارض، پس از برگزاری نشست نخست، یک نشست «فراگیر دیگر برگزار شد که علاوه بر افراد قبلی، برخی از شیوخ و افراد سرشناس عشایر این منطقه در آن حضور داشتند».
روزنامه «العربی الجدید» -نزدیک به قطر- دیروز این نشست را در راستای «تلاش آمریکا برای تقویت سیاست‌های خود در منطقه شرق فرات واقع در شمال شرق و شرق سوریه» دانست تا بتواند وضعیت این منطقه را به سود خود سامان دهد. منابع محلی به این روزنامه گفتند که شرکت‌کنندگان عرب حاضر در این نشست، به طرح مشکلات بین عشایر قبیله «البقاره» با شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» و همچنین مشکلات ساکنان مناطق «الحسکه، الشدادی، مرقده و الصور» با عناصر کُرد پرداختند. این افراد تأکید کردند که شبه‌نظامیان کُرد تحت الحمایه آمریکا باید با ساکنان عرب و عشایر عربی با احترام برخورد کنند و فرماندهان کُرد نیز باید با تخلفات عناصر تحت امر خود از جمله عملیات‌های سرقت مقابله کنند.

کد مطلب: 109405
 
Share/Save/Bookmark